Rozhlasový sloupek
2. duben 2023

Poslechněte si podcast: Markéta Hejkalová: Myčka

Většina výdobytků dnešní moderní doby nám připadá jako naprostá samozřejmost. Někdy si to uvědomíme a doceníme jejich přínos, až když o ně načas přijdeme. Právě o tom je dnešní rozhlasový sloupek z pera spisovatelky Markéty Hejkalové.

02:03

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti.

Web

Před pěti dny 03:16

Zdeněk Dryšl: Psí víra

Přemýšleli jste někdy o tom, co se honí hlavou vašeho psa? Vnímá pes city stejně jako člověk? A kam až sahá jeho víra? Otázka pro Zdeňka Dryšla a jeho rozhlasový sloupek.

Před pěti dny 02:10

Markéta Hejkalová: Řád, chaos a přátelé

Řídit si svůj vlastní čas je složité. To jste možná poznali během kovidové pandemie a období práce z domova. Jak si v tom občasném chaosu udělat řád, nad tím se zamýšlí spisovatelka Markéta Hejkalová.

Před 2 týdny 02:51

Zdeněk Dryšl: Divák

Po prázdninách se do práce vracejí také divadelní herci. Budou mít pro koho hrát? I nad tím se v rozhlasovém sloupku zamýšlí Zdeněk Dryšl.

Před 2 týdny 03:11

Zdeněk Dryšl: Kafe, pivo

Je zdravější káva nebo pivo? Co myslíte? A je vůbec v těchto nápojích něco zdravého? Jde o často diskutované téma. V rozhlasovém sloupku se nad ním zamýšlí Zdeněk Dryšl.

Před 2 týdny 02:23

Markéta Hejkalová: Recitační soutěž

Měl by být život jen požitek nebo také tvrdá práce a starosti? Tuto řečnickou otázku si položila i spisovatelka Markéta Hejkalová.

Před 2 týdny 03:03

Zdeněk Dryšl: Slunečnice

Pro samé starosti bychom neměli zapomenout se občas kochat. Třeba krásou květin. Herec Zdeněk Dryšl se v rozhlasovém sloupku klaní viditelné i skryté kráse slunečnic.

20. srpen 2023 02:59

Petr Hladík: Vzrušení

Dá se něčím nahradit vzrušení z hazardní hry? Nad tím se zamyslel Petr Hladík.

19. srpen 2023 02:19

Markéta Hejkalová: Divný kalendář

Stává se vám, že si plánujete něco na příští týden, měsíc, přemýšlíte nad tím a úplně zapomenete žít tím, co zrovna je? Tak přesně o tom bude dnešní rozhlasový sloupek.

6. srpen 2023 02:50

Petr Hladík: Prázdniny u moře

Zpěv ptáků, skřípání cikád, směs vůní olivovníků, datlovníků a borovic - přesně tak nejčastěji vnímáme Chorvatsko, kam se nedávno vydal i autor dnešního rozhlasového sloupku Petr Hladík.

5. srpen 2023 02:56

Zdeněk Dryšl: Drby

Proč máme tak často rádi různé drby a klepy? Můžou být neškodné, úsměvné, ale také zlé. A jak se dají takové drby zastavit?