Rozhlasový sloupek
8. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Markéta Hejkalová: Kouzlo rozhlasu

Když jde Markéta Hejkalová do rádia, je to pro ni příjemnější než televize. Soustředí se jen na to, co říká a ne jak u toho vypadá a zda její outfit ladí s barvami studia.

02:21

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti.

Web

Před pěti dny 03:45

Zdeněk Dryšl: Neřesti

Každý je má a každý většinou trochu jiné. O čem je řeč? O neřestech a zlozvycích! Jsou součástí našich životů a někdy si to ani neuvědomujeme. Jak nám škodí a kdy můžou být i prospěšné?

Před týdnem 02:29

Petr Hladík: Návštěvníci

K čemu může být užitečné vystavit se nepohodlí a nekomfortu? Rozhlasový sloupek zkusí najít odpověď s jednou odvážnou ženou z Nového Města na Moravě, která se vydala na dlouhý pobyt do nehostinných míst.

Před týdnem 03:20

Zdeněk Dryšl: Tréma

Předpokládám, že i vy už jste někdy zažili pořádnou trému. Dá se jí zbavit? Sloupek na toto téma napsal herec Zdeněk Dryšl. Dá se říct, že z vlastní bohaté zkušenosti.

Před 2 týdny 03:19

Zdeněk Dryšl: Den matek

Máte kytičku pro maminku? O maminkách je totiž i dnešní rozhlasový sloupek, slavíme Den matek! Zdeněk Dryšl rozebere význam tohoto mezinárodního svátku, zaměří se na zvyklosti a půjde až k jeho kořenům ve starověku.

Před 2 týdny 02:38

Petr Hladík: Muži a ženy za volantem

Je to věčný spor, jsou za volantem lepší muži nebo ženy? Poslechněte si, jak to rozseknul Petr Hladík a co podle něj žena za volantem nikdy neudělá.

Před 3 týdny 01:50

Markéta Hejkalová: Ženy řidičky

Dnešní rozhlasový sloupek přichystala spisovatelka Markéta Hejkalová. Posadíme se s ní do auta - a já jsem zvědava, jestli na místo řidiče nebo spolujezdce.

Před 3 týdny 02:28

Petr Hladík: Čas

Často si lámeme hlavu, jak co nejlépe obdarovat své blízké. Autor dnešního rozhlasového sloupku, Petr Hladík, si už ten nejlepší dárek zvolil. Tak si poslechněte, jaký je.

30. duben 2023 02:35

Petr Hladík: První máj

Dnes je poslední dubnový den, večer budeme pálit čarodějnice a zítra oslavíme první máj. Svátek práce, ale také den polibků. Na návsích v řadě obcí už stojí připravené májky, a tak se i Petr Hladík nechal unést prvomájovou atmosférou a vůní rozkvetlých stromů a připravil na toto téma rozhlasový sloupek.

23. duben 2023 03:20

Zdeněk Dryšl: Závist

Lidé v sobě mají spoustu dobrého i zlého. Ale může být na závisti něco dobrého? Herec Zdeněk Dryšl věnuje dnešní rozhlasový sloupek jedné z těch horších vlastností.

22. duben 2023 02:34

Petr Hladík: Digitální očista

Každý, komu je dejme tomu nad čtyřicet, vyrůstal ve světě bez mobilu a internetu. Dneska jsou tyto vymoženosti všude. Mělo by smysl se jich dobrovolně vzdát a dokázali bychom to vůbec?