Konečně pátek
8. březen 2021

Poslechněte si podcast: Mark Dzirasa: Lidé, kteří se více smějí, se dožívají většího věku

Na Frekvenci 1 si v pátek moderátor Ondřej Kubala povídal s koučem, duchovním mentorem a spisovatelem Markem Dzirasa. Jak se dá udržet vnitřní štěstí? Lidé, kteří se smějí, žijí déle o osm let, je to pravda? Dají se myšlenky nasměrovat? Jak si udržet dobrou náladu nebo jak se ji naučit? Dá se udržet dlouhodobě zdravá mysl? Poslechněte si rozhovor!

33:45

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 31:50

Rosťa Václavek: Problém západní společnosti je ten, že se na všechno kouká jen z hlediska výkonu. Na kvalitu se zapomíná

Jak být zdravý a fit? Hostem Konečně pátek byl autor projektu 5 Pilířů zdraví. Co je těch pět pilířů, které Rosťovi pomohly a na jakém principu funguje funkční dýchání? Co je největším problémem západní společnosti a jak správně máme dýchat? Jak pracovat se svým dechem? Proč je důležité se otužovat? Poslechněte si rozhovor

Před týdnem 24:05

Kuchařina je úžasná alchymie. Můžete se inspirovat po celém světě, říká šéfkuchař Hrachový

Hostem pořadu Konečně pátek byl šéfkuchař Výčepu Jirka Hrachový. Jeho specializací jsou zejména jídla k pivu, co si u něj lidé dávají nejraději? Jaké suroviny mají v podniku přímo domácí? Kde je hranice mezi hospodou a restaurací? Jaký je to pocit, být v Michelinově průvodci? Může být pro šéfkuchaře ještě něco prestižnějšího? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 32:13

Kamila Ulčová: Zima je přirozená věc a příroda ji potřebuje k regeneraci. My lidé to máme stejně

Do Konečně pátek dorazila neurokoučka Kamila Ulčová. Jak počasí ovlivňuje naši psychiku? Co je to, když jsme meteosenzitivní? Kdo je více citlivější na počasí? Jak bojovat proti zimním depkám? Proč bychom v zimě měli více odpočívat? A proč bychom si měli dělat malé radosti? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 30:25

Lukáš Janout: Na instagramu netáhnou jen krásné fotografie, ale i naprosté bizáry

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byl minulý týden Lukáš Janout, architekt s velmi zajímavým instagramovým profilem. Na co se jeho profil zaměřuje? Kolik příspěvků už tam má? Jak ho napadlo začít zveřejňovat stavební bizáry? Dá se vyhrát slovní souboj s řemeslníkem? U jaké nepovedené stavby Lukáš nejvíc trpí? Jak se změnil náš pohled na bydlení, když stavíme dům? Je většina jeho fotek pouze z Česka nebo i ze světa? Jak se můžeme vyhnout "fušeřině"? Jak poznat kvalitního řemeslníka? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

9. leden 2023 32:51

Všichni chceme, abychom byli hned vzrušení a nažhavení. Potřebujeme se ale naučit sladit a dát si čas, radí sexkoučka

Hostem Pátečního pokecu byla sexkoučka Julie Gaia Poupětová. Probrali jsme taková témata jako ženský orgasmus, nejčastější sexuální mýty. O co je aktuálně mezi lidmi v sexuální poradně největší zájem? Jak vypadá kurz "Jak funguje žena?" a co je jeho poselstvím? Jaké věty jsou pro muže ve vztahu na černé listině? Poslechněte si rozhovor.

20. prosinec 2022 33:33

Dagmar Kludská: Rok 2023 bude lepší než ten letošní. Nastupuje rok vodního králíčka, který je něžný a citlivý

Hostem Ondry Kubaly v Konečně pátek byla kartářka Dagmar Kludská. Chtějí lidé vědět, jaký bude rok 2023 a jaký by mohl být? Chodí za ní spíše muži nebo ženy, a které věci chtějí muži hlavně vědět? A čeho se lidé nejvíce bojí? Poslechněte si rozhovor.

12. prosinec 2022 30:44

Vojtěch Šenkýř: Důkladná diagnostika je naprostý základ. Bez toho se bolesti nevyhnete

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byl fyzioterapeut Vojtěch Šenkýř, který mimo jiné připravuje podcast FyzioLife a je zakladatelem FyzioMama. S čím chodí lidi nejčastěji k fyzioterapeutovi? Čím může člověk pomoct tomu, aby ho netrápila bolest zad. Jak ho napadlo založit projekt FyzioMama s cvičením pro maminky po porodu? A jak vypadá takový fyziotrénink ve fitku? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

5. prosinec 2022 25:49

Jakub Přibyl: Lidé se špatně stravují. Chybí jim nutriční gramotnost

Jídlo a naše zdraví, to bylo hlavní téma Pátečního pokecu, kde byl hostem poradce pro výživu Jakub Přibyl. Proč se říká, že se Češi špatně stravují? Dělá snídaně opravdu základ dne? Jak si správně rozvrhnout bílkoviny do celého dne? Je půst správný? Poslechněte si rozhovor.

28. listopad 2022 30:51

Halina Šimková: V našem těle mohou existovat buněčné linie jiných lidí. Říká se tomu mikrochimérismus

Hostem pořadu Konečně pátek byla expertka na DNA a forenzní genetička Halina Šimková. V rozhovoru nám odtajnila pozadí vyšetřování v kriminalistice. Jak se sbírá forenzní materiál a následně se testuje? Máme šanci po sobě na nějakém místě nezanechat stopu? Poslechněte si rozhovor.

21. listopad 2022 30:34

Michal Nusko: Můžete mít sebekvalitnější suroviny, ale když sládek podcení čistotu, pivo nebude dobré

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl sládek Michal Nusko. Co nám Čechům obecně nejvíc chutná? Co preferuje právě on? Které nejlepší pivo kdy v životě měl? Na které své pivo je nejvíc pyšný? Kdo nejvíc chodí do minipivovarů a co tam lidi nejvíc láká? A co návštěvníky nejvíc zajímá při otevřených dveřích a prohlídkách? To a mnohem víc se dozvíte, když si pustíte celý rozhovor.