Epizoda 1610. březen 2022

Poslechněte si podcast: Mára: Když se něco stane, beru bitcoiny a mizím. Zbytek zase vydělám

Známý propagátor technologií Petr Mára, který je hostem podcastu Ve Vatě, své finance v době nejistoty zásadně měnit nehodlá. „Než chaoticky přesouvat peníze v bodu A do bodu B, zaměřuju se spíš na to, abych byl i ve vlastním těle i hlavě silnější a měl jsem odstup. Vždycky, když jsem něco vybral pod vlivem emocí, tak jsem to prodělal,“ popisuje svůj přístup influencer.

39:33

Ve vatě

Vydává: Seznam Zprávy

Podcast novinářky Markéty Bidrmanové a jejích hostů z řad investorů a odborníků. Poslechněte si konkrétní rady na téma investic, inflace, úvěrů nebo hypoték. Finanční „kápezetka“ pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené. Nový díl každý čtvrtek na Seznam Zprávách.

Web

Epizoda 38Před dvěma dny 35:01

Hypotéky mohou zlevnit a ceny bytů neporostou do nebe. Přijde korekce

S rekordně rychlým růstem úrokových sazeb u hypoték došlo v letošním roce k silnému ochlazení a banky jich v porovnání s loňskem poskytly o 40 procent méně.

Epizoda 37Před týdnem 34:01

Akcie vs. dluhopisy. Jak si teď poskládat portfolio?

Při pohledu na klesající ceny akcií či dluhopisů napadne řadu investorů, zda není lepší investici prodat, než bude ještě hůř. Nepanikařte, radí investor Lubor Žalman. Když dnes prodáte, může to zítra jít nahoru.

Epizoda 36Před 2 týdny 33:02

Slibují zbohatnutí, ale okradou vás. Jak nenaletět investičním podvodům

Vycítí, že vám nic jiného nezbývá. Platí si lidi, aby z vás vytáhli co nejvíc peněz. A jakmile jednou uspějí, zkusí to znovu, říká o investičních podvodnících ekonom Dominik Stroukal. Investičních podvodů právě teď přibývá.

Epizoda 35Před 3 týdny 26:01

Jak se proinvestovat k bohatství? Pomalu a přes akcie

Internet je plný instantních rad, jak rychle zbohatnout. Nejlepší je ale bohatnout pomalu, člověk naseká nejméně chyb, říká investor Daniel Gladiš. A přes akcie, jinde takového výnosu nedosáhnete.

Epizoda 3414. červenec 2022 31:05

Dají se ceny nemovitostí do pohybu?

Ještě před půl rokem by nejspíš osm z deseti odborníků na reality tvrdilo, že nemovitosti už nezlevní. Teď se ale začínají ledy hýbat. „Nic neroste do nebe. Dostáváme se na pomyslné maximum,“ řekl expert na reality Libor Ostatek.

Epizoda 337. červenec 2022 27:26

Čtyři cesty, jak si snížit splátky hypotéky

Ani to nemusí být hypotéka na velký byt, přesto některým klientům splátka zničehonic vyskočila i o 10 000 Kč měsíčně. Tuší, že to neutáhnou. „Nečekejte, až banka zavolá, volejte sami a udělejte z toho její problém,“ radí exbankéř Lubor Žalman.

Epizoda 3230. červen 2022 33:12

Kryptoměn se zbavte, zaniknou. Jen bitcoin nechte pro děti

Kryptoměny ať každý prodá, bitcoin ať si nechá, radí Dominik Stroukal v podcastu Ve vatě. Bitcoin tu bude i za deset let, na rozdíl od většiny dalších kryptomincí, předpovídá ekonom.

Epizoda 3123. červen 2022 31:00

Jak začít investovat teď, i když jsou vyhlídky depresivní

Skomírající akciové indexy začátečníky od investic spíš odrazují. Podle investora Daniela Gladiše to je chyba. „Když všechno vypadá negativně, dělají se nejlepší investice,“ říká.

Epizoda 3016. červen 2022 33:11

Co všechno musíte vědět, než dáte soláry na střechu

Extrémní zájem o solární panely naráží na nedostatek montážních kapacit u firem. „Dodavatelé jsou rádi, že vůbec nějaké panely mají. Kupuje se, co je a když to je. Nebo musíte počkat,“ míní nadšenec do solárů Jan Staněk.

Epizoda 299. červen 2022 39:06

Jak investovat přes aplikace, abyste vydělali hlavně vy

Existují stovky investičních aplikací, které mohou lidem pomoci ochránit peníze před inflací. Podle Andrey Lauren z investiční skupiny Rockaway Capital jsou investice s jejich pomocí poměrně bezpečné, ale jsou v nich i háčky.