Zlatá láska
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Manželé Soukupovi: Je jí 80 a pořád říkám, že mám pěknou holku, vyznává se Václav Jaroslavě

Bylo jim sladkých sedmnáct, když se potkali. Jemu doslova přecházel zrak, měl před sebou dvě navlas stejné krásky. Jaroslava byla z dvojčat a zájem o ni měl ještě jeden nápadník. Svoji lásku si projevují více než 60 let.

42:46

Zlatá láska

Vydává: Český rozhlas

Romantický pořad, kde soutěží patnáct dojemných příběhů manželských párů, které jsou spolu 50 a více let. Který vás chytne za srdce?

Web

Před třemi dny 42:39

Manželé Cilichovi: Miluška mi padla do oka na první pohled, říká Karel. Vzali se po dvou měsících

Jejich láska je jak z červené knihovny – plná zvratů, překvapení, a stále pevná. Na Teplicku v severních Čechách spolu prožili už 52 let. Ale stačilo málo a málem se nevzali. Později jim život přichystal krutou zkoušku: přišli o syna, který byl dlouho těžce nemocný.

Před 2 týdny 43:58

Manželé Pálkovi: Lásku Františky cítím i z pohledu, říká Jaroslav. Je to 55 let, čas se ale krátí

Františka a Jaroslav Pálkovi z Velkých Bílovic na jižní Moravě letos oslavili smaragdovou svatbu. Jsou spolu 55 let. Zdá se, že jejich cesty k sobě svedl svatý Antonín, který na jejich lásku dohlíží dodnes a dodává jim potřebnou sílu k boji se zákeřnou nemocí.

Před 3 týdny 43:39

Manželé Píšovi: Povolání učitel je svedlo dohromady. Kantorská láska Evy a Jana trvá 60 let

Eva a Jan se upsali učitelské profesi, kterou si zamilovali. Své dětství a život prožili na Vysočině. Poprvé se jejich oči setkaly při cestě autobusem. Psal se rok 1957.

29. říjen 2023 42:58

Manželé Slavíčkovi: Na začátku byla zlomená noha, hory, kytary a zpěv. Ivana a Jiří si notují 53 let

Osudová láska mezi nimi vzplála už před 53 lety. Jejich příběh začal jako pohádka vysoko v horách za sedmero údolími, v boudě na hřebenech, kde fouká studený vítr a promrzlý pocestný se tam rád schová. Možná na to dohlížel sám Krakonoš.

22. říjen 2023 44:17

Manželé Dvořáčkovi: Život s Jaroslavem bych si zopákla. I s tou tragédií, co nás potkala, říká Zdena

Zdena a Jaroslav Dvořáčkovi z Hradce Králové jsou spolu 62 let. Jejich láska je tedy už diamantová a stejně tak silná a průzračná. Společně totiž museli překonat největší ztrátu a bolest, jakou rodič může zažít.

15. říjen 2023 41:40

Manželé Vodstrčilovi: Poznali jsme se 20 let před svatbou, Jiří mě vozil v kočárku, směje se Marta

Marta a Jiří Vodstrčilovi už oslavili 60 společných let. Jejich příběh ale začal mnohem dříve. Prožili lásku plnou zázraků, hýčkají si ji každý den a bez polibku ten druhý neodejde ani na nákup.

8. říjen 2023 39:23

Manželé Víchovi: Helence říkali Bardotka. A byla ještě hezčí, myslí si Oldřich i po 63 letech

Říká se, že šťastný je ten, kdo našel štěstí v rodině. U Víchových to platí stoprocentně. Dva úžasní lidé se potkali ve Vítkově na Opavsku. Jejich příběh začal před 63 lety.

1. říjen 2023 40:25

Manželé Kučerovi: Zelené trenýrky Vladimíra a odmítání Květy zažehlo lásku, která trvá přes 50 let

Láska hory přenáší, to platí také o vztahu dalšího páru. Dříve než ona se do jejího nastávajícího zamilovali její rodiče. Jakoby věděli, že v něm jejich dcera najde silného hrdinu a něžného tátu. Příběh jako z červené knihovny trvá už přes 50 let.

24. září 2023 39:27

Manželé Paurovi: Zamiloval se do ní na první pohled. Bylo jí 16. Svatbu jim ale komise nedovolila

Manželský pár spolu bude už téměř 60 let. Byla to láska na první pohled, která trvá dodnes. Byla zkoušená odchodem hned dvou malých dětských duší. Zlé časy je nezlomily.