Zálety Aleny Zárybnické
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Manžel mi imponuje, ale někdy je úplně příšerný, směje se herečka Martha Issová

Svou první roli, princeznu v pohádce, dodnes nemá ráda. Ovšem propracovala se k nádherným úlohám a k poctivému herectví. Třikrát byla nominována na Českého lva, naposledy za Danu Zátopkovou.

28:33

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Před 2 týdny 30:03

Humor je základem vztahu, směje se Daniela Písařovicová

V květnu to budou dva roky od okamžiku, kdy po 16 letech opustila Českou televizi a odešla do DVTV. Málem byla muzikálovou zpěvačkou, ale nakonec se rozhodla pro vysokou školu ekonomickou. I tak jste ji mohli vidět na prknech vinohradského divadla vedle Dagmar Havlové a Tomáše Töpfera. Hostem je moderátorka a novinářka Daniela Písařovicová.

Před 3 týdny 29:35

Jindřich Šídlo: Tykám si jen s třemi politiky

V 35 letech dostal Cenu Ferdinanda Peroutky, v roce 2012 získal novinářskou cenu za komentář v Hospodářských novinách s titulkem Kam Petr Nečas v neděli určitě nepojede, i když by měl. Když mu bylo padesát, říkal, že si pamatuje dobu, kdy se Zemanem byla sranda. A poslední politik, ke kterému cítil kladný hluboký vztah, byl Václav Havel. Novinář, redaktor, politický komentátor a moderátor Jindřich Šídlo.

31. prosinec 2022 26:34

Člověk musí s pokorou přijmout svoji velikost, říká farář Marek Orko Vácha

Marek Orko Vácha je římskokatolickým knězem, teologem a přírodovědcem. Pochází z Brna, vystudoval molekulární biologii a genetiku na Přírodovědecké fakultě v Brně, teologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a v Bruselu.

25. prosinec 2022 24:14

Režisér Jiří Strach: Vánoční náladu si ponechme po celý rok

První film, který režíroval, vstoupil do kin v roce 2005 a rok na to se stal nejsledovanějším filmem při své televizní premiéře. Když deset let poté natočil pokračování, byla jeho pohádka zase na prvním místě statistik sledovanosti.

18. prosinec 2022 28:22

Největší strach v emigraci? Byl z veverky, vzpomíná novinářka Lída Rakušanová

Její hlas nám pomáhal přežít normalizaci. Poslouchali jsme ji na vlnách Svobodné Evropy. Z exilu domů se mohla vrátit až po listopadu 1989. Od té doby žije střídavě v Německu a na chalupě v Bavorsku či v Praze. Je členkou Asociace evropských novinářů a taky autorkou dvou knih.

11. prosinec 2022 22:12

Vzpomínky a Ameriku? Třeba Madeleine Albrightová v županu a natáčkách

Petra Flanderková vystudovala fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a rok pak studovala žurnalistiku v Dánsku a v Holandsku. Tam se začala věnovat politice a psala do Studentských listů. V České televizi je od roku 1993 a v roce 1999 se stala první zpravodajkou České televize ve Spojených státech. V zahraniční redakci je dodnes, pracuje jako editorka.

4. prosinec 2022 23:55

Do školy mě vozili na motorce a s pekařem, vzpomíná náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Cingr

Tentokrát Zálety nevysíláme ze studia, ale ze Špindlerova Mlýna. Ústředí Horské služby tu poznáte snadno, nejen podle znaku, který tu visí, ale třeba i podle vyskládaných kůlů, které slouží pro tyčové značení horských cest. Před vstupem je od podzimu 2016 kámen, který připomíná Otokara Štětku, muže, který se v roce 1953 stal prvním náčelníkem Horské služby Krkonoše.

27. listopad 2022 24:49

Hematolog Tomáš Kozák vyměnil velkou pracovnu za malý kamrlík

Jeho profesí je hematologie, jeho láskou jsou hory. K napsání první knihy ho přiměl Arnošt Lustig. Mým hostem je profesor Tomáš Kozák, přednosta hematologické kliniky III. Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

20. listopad 2022 26:27

Filantrop Jan Dobrovský: Jen tak nikomu nic nedám

Je skeptik, ale není pesimista. A říká, že člověk musí mít vždycky vidinu nějaké možnosti či pozitivního vývoje, aby to nevzdal. Pestrobarevnost světa umí geniálně zachytit černobíle. Právě fotografování ho osvobozuje od tlaku, který se mu usazuje na duši.