NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Časopis jako restart. Nový Prostor už 22 let boří předsudky o bezdomovcích

Možná si ho kupujete, možná jste o něm jenom slyšeli, když jste šli kolem. Výtisky Nového Prostoru můžete sehnat na ulicích velkých měst od lidí bez domova. Díky prodeji mají šanci na nový začátek.

10:25

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Před třemi dny 10:32

Chrudimi se dotkla církevní škatulata. Má nového faráře

Jan Šlégr přišel z Třebechovic pod Orebem a vystřídal Jiřího Heblta, který nově působí v královéhradecké farnosti na Pouchově. Za změnou stojí rozhodnutí biskupa Jana Vokála. Jak to vůbec vypadá, když se mění arciděkan?

Před čtyřmi dny 10:56

Českému bowlingu to poprvé cinklo. Na lopatě měl i favorita světového šampionátu

Ještě nikdy se nestalo, že by Česko přivezlo medaili z bowlingového mistrovství světa dospělých. Premiéru zažil až letos mužský tým na turnaji v Dubaji, kde bral bronz v soutěži trojic.

Před pěti dny 09:37

Studenti si založili krajský sněm. Chtějí mluvit do politiky

Mohlo by se zdát, že mladé lidi běžná politika úplně netáhne. Tenhle mýtus se snaží vyvrátit zakladatelé krajských sněmů. Jeden takový právě vzniká i v Pardubickém kraji.

Před šesti dny 10:40

Spisovatelka díky psaní uniká z reality. Mění si na to jméno

Vydala šest knih a sedmou má rozepsanou. Profesionální spisovatelkou ale není a tvorba jí slouží jako určité vyčištění hlavy po práci. Martina Myšková se v takovém případě stává Martinou Mouseovou.

Před týdnem 09:07

Řemeslo je cool. I zlatníci se už mladým představili na sítích

Místo dlouhých výkladů jedno krátké video. V rychlé době se musí orientovat i tradiční řemesla. Aby rukodělné obory oslovily hlavně mladší věkovou kategorii, vznikl před časem speciální projekt.

Před týdnem 08:52

Má ráda, když jí kluci hrají do těla. Nejmladší reprezentační hokejistka s nimi má i společnou šatnu

České hokejistky si splnily sen. Dostaly se poprvé v dějinách na olympiádu. Z postupu se v sedmnácti letech radovala taky hráčka Chocně Andrea Trnková.

Před týdnem 09:27

Zapalování svíček na adventním věnci budilo nedůvěru. Boom zažívá až v posledních letech

Poslední listopadovou neděli začne advent. Očekávání Vánoc znali naši předkové velmi dobře. Podle etnografky Ilony Vojancové se touhle dobou častokrát pokoušeli ovlivnit budoucnost. Anebo do ní chtěli aspoň nahlédnout.

Před týdnem 08:52

Kolovratník pálí z opozice: Fiala nebude dobrý premiér, sliby koalice doběhnou

Hnutí ANO dokončuje vládní angažmá a brzy si podle všeho bude zvykat na novou roli. Změna čeká taky dlouholetého poslance za Pardubický kraj Martina Kolovratníka.

Před 2 týdny 09:51

Janek Ledecký načíná šňůru festivalu Hudba pomáhá. Vystoupí i speciální orchestr

Parta kamarádů s dobrým srdcem každoročně pořádá benefiční koncerty pro potřebné. Letos už popatnácté. Trvat by měly od 19. listopadu až do Vánoc.