Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Kvůli nemoci musela Ela ležet a nemohla sledovat televizi. Malování jí pomohlo v uzdravování

Michaela Spáčilová alias Ela nechodila na výtvarnou školu, a přesto se věnuje malířství. Poradí vám, jak s tím taky začít a jaký je rozdíl mezi kreslením a malováním. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

24:43

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Dnes 38:09

Jak se u dětí vyhnout zhoršení zraku a brýlím. Stačí hodina na denním světle, tvrdí odbornice

Světlo může ovlivňovat naše zdraví. Proto je důležité, aby děti chodily každý den ven. Vědci přišli na to, že se tak dá předejít problémům s očima. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 36:26

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

Jak si užít léto co nejlépe, i když nepojedu na dovolenou k moři nebo na vysněný tábor? Co dělat, když odjedou všichni kamarádi a já si nemám s kým hrát? Moderuje Romana Růžičková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 28:59

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

Léto je tady a to je pro zahradníka doslova ráj. Letní zahradu budeme zkoumat, objevovat a František nám řekne i to, co zvláštního má na své zahradě. Moderuje Zdeněk Novák. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 33:13

Vedoucí sportovního klubu vozíčkářů Praha Michaela Krunclová v Klubu Rádia Junior

Kde a jak se dá sportovat s hendikepem? Co zajímavého připravuje sportovní klub vozíčkářů? A jak začít se sportem po těžkém úrazu, i to prozradí odbornice Michaela Krunclová. Moderuje Jiří Kohout.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 29:16

Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová v Klubu Rádia Junior

Dnes budeme pokračovat v módní abecedě a taky si povíme o aktuálních letních outfitech. Moderuje Roman Víšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 32:25

Kateřina Brabencová z organizace Holubi v nouzi v Klubu Rádia Junior

Holubice je symbol míru a lásky. Dnes si budeme povídat o holubech, ptácích, kteří žijí na zemi skoro 2 miliony let. Holubí pošta funguje od starověku, a dodnes jsou holubi chováni pro krásu i spolupráci s člověkem. Ale o holubech existuje i hodně mýtů a pověr, které jim velmi ubližují.Moderuje Veronika Hájková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 40:23

Letecký instruktor za 40 let uskutečnil 4 400 letů. Teď pomáhá organizovat leteckou show

Kolik hodin létání musí člověk zvládnout, aby se stal leteckým instruktorem? Jak se připravuje letecká show? A může létat někdo, kdo má strach z výšek? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 39:24

Mluvte se sebou hezky. Tělo nemá plnit požadavky módních časopisů, míní psycholožka o body shamingu

Možná máte někdy pocit, že vaše tělo není dokonalé a všichni to musí vidět. Co dělat, když se vám někdo posmívá kvůli tomu, jak vypadáte? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 25:03

Odborník na historii železniční a trolejbusové dopravy Oldřich Čížek v Klubu Rádia Junior

Do velkých českých měst v ČR dorazil nedávno francouzský vlak TGV, který na konci minulého století překonával světové rekordy v rychlosti. Jak je možné, že dnešní vlaky dosahují rychlosti kolem pěti set kilometrů za hodinu? A jak je to s trolejbusovou dopravou? Moderuje Jitka SlezákováDalší zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 34:29

Každý běžec pomáhá, říká o olympijském běhu jeho ambasador šermíř Beran

Do největšího běžeckého závodu v Česku se v jeden okamžik zapojí až 64 000 žáků na 340 školách. Nejen o tom povypráví olympionik, držitel ceny fair play a ambasador T-Mobile Olympijského běhu Jiří Beran. Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.