První dotek Zdeňka Folprechta
13. duben 2023

Poslechněte si podcast: Majitel klubu se musí obklopit lidmi, kteří fotbalu rozumí, míní Folprecht

Musí majitel fotbalového klubu zákonitě rozumět fotbalu? Do jakého kontaktu přišel Zdeněk Folprecht s jednotlivými šéfy klubů? Jak bývalý ligový fotbalista dopadl ve vědomostním kvízu s reportérem Mirko Vasičem? Co očekává od sobotního derby mezi Spartou a Slavií? Co říká na gesto Čvančary, který si při odchodu ze hřiště se spoluhráčem nepodal ruku? Uspěl posluchač Jan ve fotbalovém Věřte nevěřte? Poslechněte si celý díl pořadu První dotek.

44:23

První dotek Zdeňka Folprechta

Vydává: Český rozhlas

Aktuální fotbalová témata z domácí i zahraniční scény probírá bývalý ligový hráč Zdeněk Folprecht, který v dresu Sparty Praha vybojoval titul a se Slovanem Liberec si zahrál Evropskou ligu. Užijte si unikátní fotbalovou sportovní talkshow.

Web

Před třemi dny 50:14

Radek Sňozík: V lize mi chybí brankářské osobnosti. Zvažuji nabídku ze světa MMA

V pořadu První dotek přivítal Zdeněk Folprecht majitele 173 ligových startů brankáře Radka Sňozíka, který převážnou část fotbalové kariéry strávil v Příbrami a Bohemians. Jaký vztah má se skupinou brankářů, kterým se momentálně věnuje v Příbrami? Jak se mu dařilo při chytání pokutových kopů? S jakým strážcem svatyně zažil „Sňóza“ největší konkurenční boje v bitvě o místo ve fotbalové brance? Souhlasí Folprecht s tím, že Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem sezony?

Před týdnem 43:54

Folprecht: Skauti i trenéři mají plno dat o hře, charakterové vlastnosti hráčů ale čipy neodhalí

Jaký prvek z rugby by Zdeněk Folprecht využil při zahrávání standardních situací ve fotbale? Kdo je podle bývalého ligového fotbalisty nejlepším exekutorem standardek v české lize? Chápe reakci manažera Zlína Zdeňka Grygery, který se ostře ohradil proti rozhodčím v zápase proti Teplicím? Jak moderní technologie ovlivňují samotnou hru? Proč nebyl zastáncem sporttesteru? To a mnohem víc nabízí pořad První dotek.

Před 2 týdny 42:41

Folprecht: Klasických kapitánů jako byli Terry a Ferdinand ubývá. Pro Spartu je Krejčí ideální volba

Choval se Folprecht na hřišti jinak, když měl na ruce kapitánskou pásku? Jaké vlastnosti podle něj musí mít správný kapitán? Proč je rezolutně proti tomu, aby měl kapitánskou pásku brankář? Koho favorizuje před sobotním derby mezi Spartou a Slavií, které může hodně napovědět v boji o titul? Zvládal Folpi předzápasovou nervozitu? Užijte si První dotek a navnaďte se na další fotbalový víkend.

Před 3 týdny 42:55

Folprecht: VAR je užitečný, ale rozhodčí nesmí být alibisté a využívat ho jen minimálně

Je Zdeněk Folprecht pro dodatečné tresty u fotbalistů za nafilmované pády a nesportovní chování? Co říká na tahák brankáře Pickforda, který mu pomohl při pokutovém kopu? Těšil se bývalý ligový fotbalista na zápasy domácího poháru, které hrál proti soupeřům z nižších soutěží? Jak přijal porážku ve fotbalovém kvízu od reportéra Vojty Šilhana? Komu dává větší šance v závěrečném boji o titul, Spartě nebo Slavii? Poslechněte si celý díl pořadu První dotek.

27. duben 2023 45:16

,,Má tohle zapotřebí?“ Folprecht o pěstí od fanouška a urážení maminek

Líbil se Folprechtovi šlágr 29. kola mezi Spartou a Plzní? Co podle něj říkal Chorý Krejčímu před pokutovým kopem, kterým ve 104. minutě sparťanský kapitán rozhodl utkání? Jak běžné jsou nadávky na fotbalových trávnících? Sledují vůbec kotelníci, co se děje na hřišti? Byl bývalý ligový fotbalista někdy v opravdovém kotli mezi hrdými fanoušky? Užijte si další díl Prvního doteku, kde dojde řada na vtipné, ale zároveň i trochu strašlivé historky.

20. duben 2023 42:55

Na Pafosu oslavným gestem gólu bylo hraní na kytaru. Jinak jsem slavil střídmě, říká Folprecht

Jak silnou zkušenost má fotbalista Folprecht s dopingovou zkouškou? Proč bývalý ligový hráč preferuje zúžení tuzemské prvoligové i druholigové soutěže na čtrnáct týmů? Co u hráčů považuje za vrchol drzosti? Slavil by vstřelený gól proti bývalému klubu? Co říká na velké oslavy gólů, když například hráči z Afriky předvedou několik přemetů? Užijte si celý díl pořadu První dotek.

6. duben 2023 47:54

David Hovorka po konci kariéry: Liga mistrů byla splněný sen. Chtěl jsem všem ukázat, že na to mám

Ve studiu Radiožurnálu Sport přivítal Zdeněk Folprecht fotbalistu Davida Hovorku, který nedávno ukončil profesionální kariéru. Jak vzpomíná na souboje s hvězdnými útočníky Lionelem Messim a Romelem Lukakem? Měl lepší první dotek než Zdeněk Folprecht? Na které trenéry vzpomíná nejradši? Co má Hovorka v plánu dělat po skončení kariéry? Proč na pozici posledního hráče na hřišti tak často riskoval? Poslechněte si v Prvním doteku.

30. březen 2023 44:57

Zdeněk Folprecht: Většinu penalt jsem kopal doprostřed brány

Čtvrtek dopoledne. Radiožurnál Sport? Spojení, které dává dohromady sportovní talkshow o fotbale. Tentokrát v Prvním doteku Zdeňka Folprechta řešíme otázky ohledně exekuce pokutových kopů, zaměříme se i na přechod z mládežnických do seniorských kategorií na reprezentační úrovni, ale i "krádeže" trenérů A-týmu reprezentace ohledně mladých nadějných fotbalistů. Užijte si další díl fotbalové show.

23. březen 2023 40:05

Z trenérů vzpomínám rád na Jindru Trpišovského a Camerona Toshacka, říká Folprecht

Jak by měl vypadat ideální trenér? Svědčil Folprechtovi spíše kouč "rapl" nebo "kliďas"? Na jakého šéfa střídačky vzpomíná bývalý ligový fotbalista nejraději? Proč Tomáš Řepka tak vynikal v hlavičkových soubojích? Vyrazil někdy trenér Trpišovský s hráči do baru? Proč se stále častěji řeší rozdíly mezi mužským a ženským fotbalem? Samozřejmě nechyběl kvíz ani tradiční Věřte nevěřte. Užijte si fotbalový pořad První dotek Zdeňka Folprechta.