Odpolední interview
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Magická trojka výtvarnice Terezy Svatošové

Máma tří dětí, sochařka a výtvarnice Tereza Svatošová, žije a tvoří v Mokrých Lazcích. Právě teď vystavuje svá díla v Galerii Střední odborné školy AHOL v Ostravě-Vítkovicích.

10:02

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před třemi dny 11:17

Vojtěch Warisch je nadějný krasobruslař. Ve čtrnácti už má pár mistrovských titulů

Vojtěch Warisch je čtrnáctiletý krasobruslař. Před pár dny se vrátil se zlatou medailí z Olympiády dětí a mládeže a zítra startuje na Mistrovství ČR. Těsně před tréninkem se s Vojtěchem a jeho tatínkem potkala Kateřina Huberová.

Před čtyřmi dny 11:53

Od chemie ke krajce. Setkání s Helenou Slívovou, pro kterou je paličkování i výzva

Helena Slívová se celý život věnovala práci v chemické laboratoři. Různé rukodělné techniky ji ale bavily vždycky a ke krajkám se dostala ještě předtím, než odešla do penze.

Před šesti dny 12:06

V Bohumíně pod rukama party nadšenců vzniká velká modelová železnice

Možná vnímáte Bohumín coby důležitý železniční uzel, teď si ho ale budete spojovat i s královstvím modelové železnice. Desítky metrů kolejí, vláčky, mosty i tunely a zajímavá krajina kolem.

Před týdnem 10:11

Jak vzniká rozhlasová četba. Zveme vás do zákulisí naší tvorby

V jednom z našich studií a s ní související režii v těchto dnech herci pod dramaturgickým vedením Evy Lenartové natáčejí novou rozhlasovou četbu. Jaké téma na vás čeká v další sérii Rozhlasového listování?

Před týdnem 08:17

Setkání s Jiřím Poláškem, řezbářem z Vyšních Lhot

Jiřího Poláška z Vyšních Lhot to vždy táhlo k dětem. Ať už jim navracel sebevědomí tvořením nejrůznějších potřebných protéz, těšil je výrobou loutek či aktuálně když působí v lesní mateřské škole.

Před týdnem 09:51

Televizní scénáristka a režisérka Naďa Urbášková slaví 85. narozeniny

Televizní scénáristka a režisérka Naďa Urbášková má v našem ostravském rozhlasovém archivu řadu nahrávek lidových písní, které natočila s cimbálovými muzikami. S rozhlasem se znala dříve než s televizí.

Před týdnem 11:43

Střípky z ostravské archeologie. Za netradičními audiovizuálními příběhy stojí Zbyněk Moravec

Jestli hltáte dobrodružné, napínavé a tajemné filmy, možná vás překvapí, že právě takové najdete i v odkazu na webu Ostravského muzea. Jde o kratší i delší videa, která prezentují střípky z archeologického bádání a rozkrývání příběhů záhadných nálezů. Autorsky za nimi stojí archeolog Zbyněk Moravec.

Před 2 týdny 09:32

Manželé Dobíškovi z Frýdku-Místku zasvětili svůj život panenkám

Kdekoli vystaví sběratelka z Frýdku-Místku Pavla Dobíšková své panenky, sklidí nadšení. A to nejen u dětí, dívek a žen. Její sbírka je totiž opravdu pestrá. Mezi panenkami najdete například jeptišku, černoušky i staré reklamní panny.

Před 2 týdny 10:21

Inženýrka chemie opustila svět křivulí a vzorečků a vrhla se do tance. Je úspěšnou burleskou

Mohla z ní být úspěšná inženýrka chemie. Ale mladé ženě z Ostravy, Dominice Markové, je více než v laboratoři mnohem lépe na pódiu. Její vášní je tanec, ať už v kabaretu či v burlesce.