Lékárna
21. září 2023

Poslechněte si podcast: Angiolinka FNO. Pracoviště, kde lékaři předvádějí neuvěřitelné výkony

Hostem bude šéflékař angiolinky Fakultní nemocnice Ostrava Václav Procházka. Na jeho pracovišti lékaři provádějí doslova neuvěřitelné výkony. Je to pracoviště, kde jde každou minutu o život.

24:34

Lékárna

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zdraví a zdravém životním stylu.

Web

Před pěti dny 26:57

Trápí vás bolestivá krční páteř?

Jak si od bolestí pomoci a kde hledat příčinu diskomfortu? Téma probereme s fyzioterapeutkou Andreou Papežovou z oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL v Ostravě-Vítkovicích. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Petra Štrymplová.

Před týdnem 25:06

Nukleární medicína, jak pomáhá v diagnostice a v léčbě nejrůznějších onemocnění

Jak pomáhá nukleární medicína v diagnostice a v léčbě nejrůznějších onemocnění, jsme probírali s přednostou Kliniky nukleární medicíny Fakultní nemocnice Ostrava Martinem Havlem.

Před 2 týdny 23:38

Onemocnění hrudní aorty

Primář Kardiochirurgického centra Fakultní nemocnice Ostrava Radim Brát byl před 30 lety u první operace srdce s mimotělním oběhem v Ostravě. Spolu s ním přiblížíme onemocnění hrudní aorty, která patří mezi velmi závažná a komplikovaně se léčí.

Před 3 týdny 22:56

Degenerace oční sítnice může vést až ke ztrátě zraku

Primář Moravskoslezského očního centra Nemocnice Karviná-Ráj Jiří Slepánek hovoří o věkem podmíněné makulární degeneraci oční sítnice. Jedná se o závažné onemocnění zrakového orgánu, které může vést až k úplné ztrátě zraku.

2. listopad 2023 26:14

Alzheimerova choroba jako nejčastější cesta k demenci a závislosti na pomoci druhých

Primář Neurologického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín Vladimír Dobiaš bude mluvit o Alzheimerově chorobě. Bývá nejčastější příčinou demence, která vede postupně k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka.

26. říjen 2023 23:29

Ploché nohy mohou způsobovat problémy s chůzí, otoky, otlaky, bolesti zad a další potíže

Ortoped a specialista na protetické pomůcky Petr Krawczyk ze zdravotnického zařízení Proteor se zaměří na jednu z častých ortopedických vad, a to na ploché nohy. Způsobovat lidem může problémy s chůzí, otoky, otlaky, bolesti zad a další potíže.

19. říjen 2023 22:23

Jak své tělo ráno správně rozhýbat? Poradí fyzioterapeutka Hana Bořková

Míváte po ránu ztuhlé tělo? Víte, jaký vliv má na pohyblivost chlad a naopak teplo? I na tyto otázky odpoví fyzioterapeutka Hana Bořková.

12. říjen 2023 22:11

Co je kýla, jak vzniká, jaké problémy pacientům působí a jak se dá operovat

O kýle je řeč se Zdeňkem Vojkůvkou, primářem Chirurgického oddělení Nemocnice Karviná-Ráj. V rámci oddělení mají i Kýlní centrum, kde se věnují léčbě kýly a operacím jak klasickým, tak endoskopickým.

5. říjen 2023 25:58

Jak zvládnout tzv. podzimní astma

Primář alergologie a klinické imunologie Fakultní nemocnice Ostrava Jaromír Bystroň poradí, jak zvládnout tzv. podzimní astma vyvolané v tomto ročním období nejčastěji rinoviry.