Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Madama Butterfly doprovází na jevišti libereckého Šaldova divadla symbolika japonských origami

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy uvádí v premiéře Pucciniho operu Madama Butterfly. Pod hudebním nastudováním je podepsaný italský dirigent Paolo Gatto.

05:02

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:34

Liberecká zdravotnická škola má nedostatečnou kapacitu, v plánu je proto stavba nové budovy

Střední zdravotnická škola v Liberci má výhledově opustit centrum města. Přestěhovat by se měla do dnes nevyužité části areálu Středního odborného učiliště v Jablonecké ulici u sídliště Broumovská.

Včera 02:31

Studentský design je k vidění v železnobrodské škole

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodu se stala první školou v Libereckém kraji, která pořádá celostátní kolo soutěže Studentský design.

Před dvěma dny 00:20

Liberečtí úředníci pomůžou kolegům z Prahy

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL na libereckém úřadu práce představil nové pracoviště - má pomoci ostatním regionům, které nestíhají vyřizovat sociální dávky.

Před dvěma dny 02:04

Teď je správná doba na přezutí pneumatik. Bez čekání. Servisy mají volné kapacity

Do Česka se vrátila zima a v pneuservisech na Českolipsku proto zatím mají zpravidla volněji.

Před třemi dny 02:17

V České Lípě slavili 20 let od otevření hradu Lipý pro veřejnost. Dnes se tam konají kulturní akce

V České Lípě oslavili v sobotu 25. března 20 let od zpřístupnění hradu Lipý veřejnosti. Z naprosté ruiny se postupem času podařilo udělat reprezentativní prostor pro různé kulturní akce nebo svatby. Do budoucna se má zlepšit i okolí památky.

Před třemi dny 00:44

Neznámý pachatel zničil žulový kříž na vrchu Hvězda u Kořenova. Připomínal padlé německé vojáky

Policie pátrá po pachateli, který poškodil žulový kříž u Kořenova na Jablonecku. Jde o obnovený památník padlých německých vojáků z období druhé světové války. Kvůli tomu je dlouhodobě kontroverzní.

Před čtyřmi dny 00:37

Lidé z Lomnice nad Popelkou se můžou vyjádřit, kde se ve městě necítí bezpečně

Vedení Lomnice nad Popelkou zjišťuje, jestli se lidé ve městě cítí bezpečně. Radnice proto zveřejnila online dotazník nazvaný Pocitová mapa.

Před čtyřmi dny 02:04

Liberecký útulek pro opuštěná zvířata nepřijímá kočky, má zaplněnou kapacitu

Liberecké Centrum pro zvířata v nouzi Archa nepřijímá kočky. Muselo se totiž postarat o dvě desítky těchto zvířat, která krajští veterináři zabavili v nelegální množírně v Liberci. Tam kočky žily v nevyhovujících podmínkách.

Před čtyřmi dny 00:38

V Liberci chtějí zavést přísnější postihy za znečištění veřejných prostranství psími exkrementy

Liberec plánuje zpřísnit postihy pro majitele psů, kteří po svých zvířatech neuklízejí exkrementy. Poplatek za psy ale vedení města nezvýší. Podnět k tomu dostalo od obyvatel, kterým vadí od zvířat znečištěné veřejné prostory.

Před šesti dny 02:49

V liberecké knihovně pokřtili knihu o legendárním kapelníkovi Ladislavu Barešovi

Původně šlo o absolventskou práci vnučky jednoho z členů orchestru Ladislava Bareše. Pak se začaly ozývat hlasy, že by bylo dobré práci doplnit a vydat knižně. Chopila se toho Česká beseda v Liberci a knihu Hely Hájkové s názvem Ladislav Bareš a jeho orchestr pokřtili 22. března 2023 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.