Větrník - Host ve studiu
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Má republikové tituly ve víceboji, přesto Barbora Zatloukalová nerada běhá. Proč s atletikou sekla?

„Vždycky tím všechny pobavím,“ směje se. Má prostě raději technické disciplíny. Poslední halový titul získala v únoru letošního roku v pražské Stromovce, nasbírala 4 074 bodů. Na překážkách vylepšila svůj osobní rekord časem 8, 73 sekundy.

27:30

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Včera 25:48

Chci zlato z mistrovství Evropy a postup Skokanů do extraligy, říká baseballista Martin Schneider

Baseballová reprezentace se dokázala prosadit i v konkurenci absolutní světové špičky a výrazně k tomu přispěl i olomoucký nadhazovač, jinak profesí hasič.

Před týdnem 24:23

Už je náš, říkají o herci Miroslavu Táborském členové Divadla Járy Cimrmana

Zdeněk Svěrák potřeboval někoho, kdo by se s ním alternoval v představení Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Oslovil právě Miroslava Táborského, který teď má v divadle už čtyři role. „Ke kulatinám jsem dostal na stoleček v šatně jmenovku, jakou mají zakladatelé Divadla Járy Cimrmana,“ těší ho.

Před týdnem 39:17

Krása dechové hudby je v její melodičnosti, tvrdí kapelník Boršičanky Antonín Koníček

Foukat do trumpety začal už jako kluk, k muzice v rodném Vlčnově ho přivedl tatínek, který hrával na první křídlovku. Přestože během působení v Armádním uměleckém souboru dostával v Praze spoustu skvělých nabídek, odmítal. „Jižní Morava, kroj a dechovka pro mě byly víc,“ vysvětluje, proč se vrátil domů.

Před 2 týdny 27:01

Plnit si sny a druhým lidem dát šanci na lepší život, říká Bronislava Paučková

Takové krédo naplňuje olomoucká galeristka, ale také podnikatelka, manažerka, dobrá duše řady charitativních projektů a mecenáška vzdělávání Bronislava Paučková.

Před 2 týdny 28:48

Brýle dokreslují tvář člověka, říká designér Jaroslav Trubač. Proč se do oboru tak zamiloval?

Čtvrt století navrhoval dioptrické, sluneční i lyžařské brýle v národním podniku Okula Nýrsko. „Já se do toho oboru úplně zamiloval,“ přiznává muž, kterému prošlo rukama okolo dvou a půl tisíce obrouček.

Před 3 týdny 35:08

Když chodíte po světě s úsměvem na tváři, tak se vám to vrátí, říká cestovatel Tomáš Vejmola

Každý den na cestách je pro něj dobrodružstvím. Každý den zažívá věci, které nelze naplánovat. Mnohé překvapí a mnohé můžou být nebezpečné. O svých zážitcích hranický cestovatel Tomáš Vejmola přednáší, točí filmy, píše knihy.

22. únor 2023 28:31

Špičkový fotbal se dá hrát i bez jedné ledviny, dokazuje obránce Sigmy Vít Beneš

O víkendu odehrál v Liberci 300. ligový zápas a vstoupil tak do Klubu legend. Navíc v neděli proti Pardubicím oblékne posté dres Olomouce.

20. únor 2023 27:43

Chci se vzbudit a zjistit, že je konec války, přeje si Naďa Dočkalová, rodačka z ukrajinského Lvova

Do České republiky přijela v devatenácti letech za prací. Šila, později si otevřela vlastní dílnu. „A pak jsem se rozhodla, že budu dělat něco užitečného,“ říká terénní pracovnice organizace Člověk v tísni v Olomouckém kraji.

15. únor 2023 26:29

Baví mě, že to, co dělám, mě přežije, říká o restaurování Surma. Na Hané představil i vlastní tvorbu

Je znám především jako špičkový restaurátor. Ve volném čase se ale Radomír Surma věnuje také vlastní tvorbě.