Před týdnem

Poslechněte si podcast: Má náš „turek“ něco společného s Tureckem? Putování po celém světě s pražičem kávy Jiřím Sýkorou

Tentokrát budu cestovat s Jiřím Sýkorou. Ten v Pardubicích pokračuje v rodinné tradici pražení kávy. Tak se vydáme hned do několika světadílů. Cílem budou kávovníkové plantáže, kde si prodejci kávy přímo na místě vybírají z různých druhů tu správnou, pro jejich zákazníky nechutnější.

38:46

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před pěti dny 36:34

Z Trutnova do Ostravy a zpátky na hory. „Obcházení republiky“ po hřebenech kopců s Tomášem Jirmanem

Skutečně, především po horách - dokonce po hřebenech, bude další naše společné cestování. V pokračování talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” jsme se vydali s mikrofonem za rodákem z Trutnova, dnes ale už na severní Moravě “zakořeněným” hercem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Tomášem Jirmanem.

Před 2 týdny 29:10

„Živel“ Pavla Jazairiová aneb Zážitky a postřehy zkušené novinářky, cestovatelky a spisovatelky

Tentokrát cestujeme doslova, ale abych to vysvětlil - vypravili jsme se totiž na cestu my. A s rozhlasovým mikrofonem jsme navštívili Pavlu Jazairiovou přímo u ní doma, v Poustce ve Frýdlantském výběžku.

Před 3 týdny 34:12

Ladislav Špaček začal doopravdy cestovat až s prezidentem Havlem. Do té doby neměl ani cestovní pas

Tentokrát jsme cestovali “po prezidentsku”. To proto, že jsme se s pořadem “Na cestách” vypravili za Ladislavem Špačkem. V Pardubicích měl přednášku o etiketě, známe ho také jako pedagoga i spisovatele, ale cestovali jsme světem s ním a s Václavem Havlem.

11. červenec 2022 38:41

Mořský vlk s přezdívkou Superkamikadze. Richard Konkolski, kapitán královny našich plachetnic Niké

Jestli byli pro spoustu kluků synonymem dobrodružství někteří naši cestovatelé, kosmonaut nebo horolezci či mořeplavci, pak do tohoto seznamu bezpochyby patří Richard Konkolski. A jestli si já pod slovním spojením mořský vlk - obrazně označujícím chlapa ošlehaného větrem, slanou vodou moří a oceánů, který si poradí s běsněním přirody - představuji někoho konkrétního, pak to je právě náš legendární mořeplavec.

4. červenec 2022 30:11

Jeden host a přitom přišli hned tři. Martin Klásek propůjčil svůj hlas dvěma světoznámým loutkám

Na cestách s Petrem Voldánem byl tentokrát Martin Klásek, majitel hlasu dvou světoznámých loutek, a pochopitelně osobně i Spejbl a Hurvínek. V pondělí 4. července po 18. hodině jsme cestovali i s dřevěnými světoběžníky, kteří už promluvili ve čtyřiadvaceti jazycích.

20. červen 2022 34:34

S Pavlínou Springerovou nejen po Latinské Americe aneb Osada Dubina na Orlici versus Bolívie

I tak bych mohl v nadsázce charakterizovat cestovatelské zájmy dalšího hosta mého pořadu "Na cestách". Pavlíně Springerové totiž sice učarovala vzdálená a exotická Bolívie, nicméně osada u Hradce Králové je pro ni neméně silným lákadlem. A proto plod dubu žalud z mého cestovatelského kufříku hned navodil téma života na osadě.

6. červen 2022 30:57

Na „jasankách“ do světa. Truhláři z podhůří Orlických hor mají lyžařskou sezónu doslova po celý rok

Možná udiveně koukáte na kalendář, kam že to míří pořad “Na cestách” za zimními radovánkami, když do začátku léta máme pouhého půl měsíce. Jenomže v truhlárně na konci obce Dobré jen pár kilometrů od Dobrušky v podhůří Orlických hor mají dva řemeslníci Michal Martinek a Zdeněk Fryml dost práce s lyžemi i například expedičními saněmi skutečně po celý rok.

30. květen 2022 36:52

Vyšperkoval masky hokejových medailistů aneb se „zkrášlovačem“ Romanem Vítkem nejen do Finska

Určitě si mnozí z vás ještě teď připomínáte nadšenou atmosféru, která vypukla poté, co naše hokejová reprezentace vybojovala bronzové medaile na hokejovém Mistrovství světa ve Finsku. O to větší mám radost, že vám můžeme neobyčejně aktuálně - jen den po medailovém utkání s týmem USA v Tampere - v pořadu "Na cestách" přiblížit například detaily výstroje našich brankářů.

16. květen 2022 36:13

Farmaceut na cestách. Nejen do Afriky s vítězem soutěže Cestopis roku 2021 Stanislavem Havlíčkem

Stanislav Havlíček je dalším z vítězů soutěže o Cestopis roku, který je mým hostem v pořadu Na cestách. Lékárníka, který získal Cenu Hanzelky a Zikmunda za rok 2021, jsem potkal poprvé při vyhlášení už čtvrtého ročníku soutěže na zámku v Dobříši.