Host Dopoledního expresu
7. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Dovolená a pojištění živelní katastrofy

Požáry v Řecku letos zkazily dovolenou mnoha turistům. Tomáš Smolík z D. A. S. pojišťovny nám poradí, co může v podobné situaci klient cestovní kanceláře udělat.

16:18

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Každý všední den jsou u nás ve studiu zajímaví hosté na aktuální téma. Přinášíme finanční, energetické, zdravotní či sociální poradenství, ale také setkání s populárními severočeskými osobnostmi a odborníky z nejrůznějších oborů. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá.

Web

Včera 19:57

O správném třídění odpadu s mluvčí společnosti EKO-KOM

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před dvěma dny 18:06

O vodě a vodárenské síti se zástupci SčVK a SVS

Našimi hosty ve vysílání tentokrát jsou Iveta Kardianová, ředitelka komunikace a marketingu společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a Mario Böhme, mluvčí Severočeské vodárenské společnosti.

Před třemi dny 15:39

Rozvodů v seniorském věku přibývá, upozorňuje psycholožka

Rozvádí se 45 až 50 procent manželství a častěji se rozvody vyskytují i v déletrvajících manželstvích, v seniorském věku. Jaké mohou být příčiny, jak se to dotýká i širší rodiny a co se s tím dá dělat? O tom si budeme povídat s psycholožkou Zuzanou Hrochovou. Moderuje Slávka Brádlová.

Před šesti dny 16:34

Petr Šimáček: vzpomínání na čtvrtstoletí v rozhlase

Petr Šimáček, kdysi rozhlasák tělem i duší, dnes už jen srdcem, vzpomíná na 25 let rozhlasové práce.

Před týdnem 18:03

O životním prostředí Ústeckého kraje s náměstkyní hejtmana Lubomírou Mejstříkovou

O životním prostředí Ústeckého kraje si dnes povídáme s náměstkyní hejtmana Lubomírou Mejstříkovou.

Před týdnem 21:15

Podvody na internetu očima kriminalisty

Naším hostem je vrchní komisař Lukáš Rössler z Odboru analytiky a kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Povídáme si s ním o podvodech a bezpečném pohybu na internetu.

Před týdnem 20:32

Zahrádkářská poradna: podzimní sklizeň

S Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské v Děčíně Libverdě, si dnes povídáme o sklizni za zahradě a také o zahradnické výstavě Libverda 2023.

Před týdnem 18:27

Zpěvák Daniel Hůlka a flétnista Petr Tomeček o projektu Čarovná flétna

Muzikál Drákula udělal v 90. letech minulého století z operního zpěváka Daniela Hůlky okamžitě českou popovou hvězdu. Nevyhýbá se ale ani opeře a dalším hudebním žánrům.

Před týdnem 15:38

Rozchod rodičů a jeho vliv na dítě očima sociální pracovnice

Naším hostem je sociální pracovnice Renata Pašková ze Sociálních služeb Chomutov. Bavíme se s ní o tom, jak vypadá virtuální svět dítěte a jaké události ho ovlivňují.

Před 2 týdny 19:01

O změnách pravidel u registrace a evidence vozidel s odborníkem

Od 1. září začaly platit další změny pravidel u registrace a evidence vozidel. Nejen o nich se budeme bavit s Tomášem Smolíkem z D.A.S. pojišťovny právní ochrany.