Press klub
25. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Lukáš Pollert: Antigenní testy ovlivňují negativně čísla

Současnou situaci ovlivněnou čísly nespolehlivého antigenního testu nechápu. Řekl to v Press klubu Frekvence 1 kardiolog Lukáš Pollert. Olympijský šampion sleduje také vodní sporty a hlavně kariéru svého syna.

30:44

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 16:29

Liběna Rochová: Když jsem v černém, jsem ve větším klidu

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla módní návrhářka Liběna Rochová. Moderátorce Heleně Šulcové například řekla, že oděv je odraz doby a součást kultury. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před dvěma dny 17:52

Martin Dvořák: Názvu Ministerstvo evropské propagace se nebráním

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák za STAN. Moderátor Čestmír Strakatý mu například položil otázku, co ve své funkci dokázal. Jeho odpověď, stejně jako celý rozhovor, si můžete poslechnout zde:

Před třemi dny 16:10

Lukáš Láznička: Léky nechybí jen v Česku, situace se příliš lepšit nebude

Výpadky některých léků pociťují pacienti v Česku už pár let. Nemocnice ale chybějící léčivo hlásily daleko dřív. Teď se ale problém začal dotýkat i přímo běžných spotřebitelů, proto se o něm víc mluví. To, že některé léky nejsou dostupné nemusí být nedostatkem přímo účinné látky, ale třeba výpadkem výroby papírových krabiček, nebo blistrů. V Press klubu o problematice chybějících léků mluvil člen představenstva České lékárnické komory Lukáš Láznička. Ptal se Čestmír Strakatý, poslechněte si celý pořad.

Před čtyřmi dny 16:47

Jiří Šedivý: Jaká je skutečná pravda o nehodě Prigožina, se asi nikdy nedozvíme

Poslední dny slýcháme o tom, že se Ukrajině daří dobývat zpět svá území. Podle bývalé náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivýého, to ale jsou spíše taktická vítězství. Rusko si stále své pozice hlídá, jen je to místy bolí méně. Jiří Šedivý byl hostem Press Klubu Frekvence 1. Romana Navarová se ho ptala taky na aktuální zásah policie u Armády ČR, nebo na jeho názor na nehodu šéfa Wagnerovců - Prigožina. Poslechněte si celý pořad.

Před pěti dny 17:01

Bohuslav Svoboda: Zpoplatnění vjezdu do centra jednou přijde! Nyní o tom nejednáme

Zpoplatnění vjezdu do centra bude nevyhnutelné. Funguje to tak všude na světě, jde jen o to, aby bylo zavedeno celoplošně a ve správný čas. Nyní o tom nejednáme. Řekl v Press klubu primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Řešila se také třicítka či parkování v okrajových částech města. Dostavba nového úseku metra by v případě optimálního průběhu měla být hotova v roce 2030.

Před týdnem 18:19

Vojtěch Nouzák: Jeden týden musíte udělat lidovku, druhý pro ty chytřejší

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl režisér Vojtěch Nouzák. Moderátorce Heleně Šulcové například řekl, že to, co vidí diváci v televizní talk show, může být jen zlomek z natočeného času. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:58

Zdeněk Zajíček: Potřebujeme, aby investoři neodcházeli jinam

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. Moderátorka Romana Navarová s ním řešila například naší soběstačnost v energetice. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:53

Petr Vosála: Kyberútoky sílí, jde už o miliardy korun

Expert na kyberbezpečnost České bankovní asociace Petr Vosála varuje v Press klubu! Oproti roku 2021 se počet kybernetických útoků více než zdvojnásobil. A nejjednodušším terčem je klient samotný, který je nepozorný. Aktuálně se částky, o kterých padla řeč pohybují ve stovkách milionů až jednotek miliard. Jak podvodníci útočí a jak se bránit? I to byla témata debaty s Romanou Navarovou.

Před týdnem 16:44

Ekonomka Ilona Švihlíková: Vláda má nástroje na snížení cen potravin, zatím je ale nepoužila

Vládní úsporný balíček je téma, které rezonuje společností od jeho představení. Opozice jej kritizuje, protože lidi připraví o peníze, odboráři se bojí horších podmínek pro zaměstnance. Vláda ale tvrdí, že bez škrtů se neobejdeme. Přitom podle ekonomky Ilony Švihlíkové má spoustu možností, jak rozpočet rovnat. Zatím je ale nepoužívá. Poslechněte si celý rozhovor s Romanou Navarovou.

Před týdnem 15:46

Andrej Babiš: Mluvil jsem, abych zabránil vyšším daním

Šéf ANO a bývalý premiér Andrej Babiš hovořil 6 hodin ve Sněmovně, aby zabránil zvyšování daní. Piráti podle něho hrají divadlo a je to panoptikum. Babiš prozradil také, kde nakupuje koblihy, co si myslí o České televizi nebo jak to je s vlastnictvím Agrofertu. Řekl, že je to jeho firma!