Dvě minuty
Epizoda 4224. leden 2023

Poslechněte si podcast: Lucie Stuchlíková: Deset důvodů, proč mě nevolit.“ Je to dobrá strategie?

Danuše Nerudová zveřejnila „10 důvodů, proč (ne)volit Danuši Nerudovou“ [https://medium.seznam.cz/clanek/danuse-nerudova-10-duvodu-proc-ne-volit-danusi-nerudovou-1517]. Nejde o žádnou sebereflexi, ale o výběr z řetězových mailů, které o prezidentské kandidátce kolují a které se snaží vyvracet. - - - Archiv všech glos najdete zde [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/dve-minuty?timeline%E2%80%93pageItem=119229], další podcasty Seznam Zpráv tady [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/podcasty-rozhovory-audio]. Poslouchejte nás také ve své oblíbené podcastové aplikaci nebo na Podcasty.cz [https://podcasty.seznam.cz/]. Naše články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@firma.seznam.cz [audio@firma.seznam.cz].  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram  [http://instagram.com/seznamzpravy] Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

02:51

Dvě minuty

Vydává: Seznam Zprávy

Jindřich Šídlo, Lucie Stuchlíková, Martin Čaban, Miloš Čermák, Veronika Lehovcová Suchá a další autoři Seznam Zpráv ve dvou minutách glosují aktuální dění. Každý všední den na SZ.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 428Před týdnem 02:18

Lucie Stuchlíková: Babiš vám vysvětlí, jak máte žít

Na Babišových mítincích pamětníci komunismu s nostalgií vzpomínají na umístěnky. Jenže to má háček - tahle nostalgie funguje, jen když se týká těch druhých.

Epizoda 427Před týdnem 04:24

Václav Dolejší: Co se stane, když Babiš prohraje

V hnutí ANO je cítit pnutí, které se uvolní po prezidentské volbě. Buď skončí očistou, nebo čistkami.

Epizoda 426Před 2 týdny 05:13

Miloš Čermák: K čemu by byl ten nejlepší? Dobrý prezident bohatě stačí

S prezidentem nebudeme jezdit na dovolenou ani chodit na pivo. Není to ten, koho požádáme, aby nám doma zaléval kytky. Kdybychom při jeho volbě odložili své vysoké nároky, ušetřili bychom si spousty sporů, rozčilení a zlé krve.

Epizoda 425Před 2 týdny 03:33

Adam Maršál: Babiš, nebo Pavel? Když místo řízku dostanete cordon bleu

Proč jsou lidé čím dál méně ochotní akceptovat, že volby dopadly jinak, než si přáli?

Epizoda 424Před 2 týdny 02:54

Šárka Kabátová: Usmějte se, budoucí prezidente. Může to rozhodnout volby

V prezidentské volbě veřejnost neodpouští nic a chová se často dost iracionálně.

Epizoda 423Před 3 týdny 02:36

Veronika Lahovcová: Válek v lékové krizi zaspal. Panika ho předběhla

Kombinace strachu o zdraví, nedostatku informací, a naopak přemíry „informací“ ze sociálních sítí tvoří nebezpečnou směs. Když nic jiného, tohle nás mohla naučit pandemie. Ministr zdravotnictví ale jako by při této lekci chyběl.

Epizoda 42122. prosinec 2022 02:37

Adama Maršál: Vánoční glosa o stromečku a salátu šarivari

České vánoční tradice se zdánlivě nemění. Co se mění, je náš pohled na ně. Máte živý stromek? Pocit viny není na místě, uhlíkovou stopu z rozkladu na skleníkové plyny vyvažují jiné benefity.

Epizoda 42021. prosinec 2022 02:30

Šárka Kabátová: Milý Ježíšku, přeju si hlavně Nurofen

Jeden hloupý výrok ministra omluvit lze. Bezohlednost k nervózním rodičům už ne.

Epizoda 41921. prosinec 2022 04:26

Miloš Čermák: Jak jsem se naučil mít rád umělou inteligenci. A nemít starosti

Nemyslím si, že by umělá inteligence byla hrozbou pro kreativní profese, jak se dnes všichni obávají. Naopak jsem optimista.