Na pohovce Jožky Kubáníka
12. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Loutkoherec Jaroslav Vidlař vzpomíná: Při natáčení slavné pohádky Zlatovláska ohořela kolegyně

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byl Jaroslav Vidlař – legenda českého loutkoherectví, která stála u zrodu postav jako byli Čertík Bertík, Jů a Hele, Sojka z Krkonošských pohádek, František z Kouzelné školky a mnoha dalších.

28:21

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty.

Web

Dnes 36:35

Vojta Dyk: Mám rád kolem sebe lidi, kteří se ze mě „nepotento“

Rozhovor Jožky Kubáníka s Vojtou Dykem je příjemnou, otevřenou rozpravou o životě, kariéře, talentu i soukromí. Prozradil například, proč mu nevadilo hrát ve dvanácti letech dívku, co ho po škole táhlo do Slováckeho divadla nebo kdy naposledy plakal.

Před týdnem 25:20

I zvířata mají své fyzioterapeuty. Renata Kvapilová pomáhá psům i kočkám s návratem k běžnému životu

Zvířecí fyzioterapie je mladý rostoucí obor, který pomáhá domácím mazlíčkům po úrazech, ale i dalších zdravotních trablech s návratem do běžného života. V Česku je aktuálně zvířecích fyzioterapeutů asi stovka a patří k nim i MVDr. Renata Kvapilová, která byla hostem v pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka.

Před 2 týdny 23:53

Marta Vančurová: Že jsem se dostala na DAMU byla velká náhoda. Zapracoval osud

Martu Vančurovou v médiích příliš nepotkáte. Rozhovory takřka nedává, neboť už prý všechno řekla a je jí trapné pořád opakovat stejné věci. Přesto přijala pozvání do pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka, s jehož autorem si povídala třeba právě i o své nemluvnosti a introvertní nátuře.

Před 3 týdny 31:13

Milena Steinmasslová přiznává, že herečkou původně být nechtěla

Hostem na rozhlasové pohovce Jožky Kubáníka byla herečka Milena Steinmasslová. Televizní diváci ji v současnosti vídávají v seriálu Ulice, její herecká kariéra ale začala už v roce 1970 oblíbeným filmem Už zase skáču přes kaluže.

8. listopad 2023 23:24

Zpěvačka Yvetta Simonová říká: Nebydlím ve vile, takže cvičím hlas, když jsou děti sousedů ve škole

Yvetta Simonová patří i ve pětadevadesáti letech k osobnostem, které diváky přitahují noblesním vystupováním, věčně dobrou náladou a chutí pořád zpívat. Co zatím tajemstvím úspěchů vězí? I o tom si legendární zpěvačka povídala na rozhlasové pohovce s Jožkou Kubáníkem.

1. listopad 2023 26:59

Věta „Bude líp“ je při paliativní péči zakázána, říká ředitelka PAHOPu Helena Schwarczová

Pozvání k rozhovoru na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka přijala ředitelka Zdravotního ústavu PAHOP, který se věnuje paliativní péči, paní Helena Schwarczová.

25. říjen 2023 28:52

Karel Gott uměl i křičet. Když byl ale opravdu naštvaný, mluvil potichu, prozrazuje jeho tajemník

Host pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka Jan Adam byl přes 30 let blízkým spolupracovníkem Karla Gotta a od roku 2010 do roku 2016 dokonce jeho tajemníkem. Spolu s ním tedy můžete využít netradiční možnost na pěveckou hvězdu zavzpomínat.

18. říjen 2023 26:40

Světlana Witowská vzpomíná: Jednomu z hostů jsem musela položit 60 otázek, odpovídal jen jednoslovně

Hostem na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka byla novinářka a moderátorka Světlana Witowská, kterou diváci dlouhá léta vídávali na obrazovkách České televize, kde byla při rozhovorech postrachem mnoha politiků.

11. říjen 2023 38:48

Z pohledu tvůrců reklamy žijeme v kmenech, říká odborník na reklamu profesor Jaroslav Světlík

Hostem na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka byl profesor Jaroslav Světlík, který o médiích a především o reklamě přednáší na vysokých školách.

4. říjen 2023 31:23

Iva Hüttnerová má zahradu „vymazlenou“ do modra, opečovávaný trávník jí devastuje jen Růženka

Hostem na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka byla herečka, malířka, spisovatelka a zahradnice Iva Hüttnerová. V rozhovoru se můžete přesvědčit, že je také zdatnou vypravěčkou a příjemnou a veselou společnicí.