- Podcasty
- Livesport Daily
Poslechněte si podcast: #66: Jaká je práce pro nejlepší kluby na světě? | Jan Říčka
V českém fotbale nenajdete moc lidí, kteří by měli v životopise uvedené takové kluby jako Chelsea, Hamburk nebo Manchester City. Šedesátiletý uznávaný fotbalový skaut Jan Říčka je možná jediný, kdo se těmito adresami může pochlubit. Během kariéry spolupracoval s naprostou světovou špičkou a v posledních letech se staral o to, aby měl Pep Guardiola ve svém týmu hráče podle jeho gusta. Jak probíhal skauting hvězdného Erlinga Haalanda? Jak se z Franka Lamparda stal nejlepší střelec Chelsea v dějinách? Kde na fotbalovém hřišti leží největší peníze? A byl nějaký Čech blízko angažmá v Manchesteru City? To všechno byla témata pro dnešní díl Livesport Daily.
Livesport Daily
Jediný denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté.
Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí.
YouTube: https://flashsco.re/3ZP9lhO
TikTok: https://flashsco.re/3ZLh7cA
Instagram: https://flashsco.re/3PM5duj
#415: Jaký život má šipkařský profesionál? >>> Karel Sedláček
Konec kalendářního roku je kromě Vánoc spojený i s velkým šipkařským svátkem. Mistrovství světa organizace PDC sledují miliony diváků, pro vítěze je připravená pohádková odměna ve výši patnácti milionů korun a na výkony Luka Littlera, Michaela van Gerwena nebo Luka Humphriese se těší fanoušci celý rok. Už počtvrté v kariéře se do Londýna probojoval také nejlepší český šipkař posledních let Karel Sedláček, kterého čeká v sobotu v prvním kole Welšan Griffin. S jakými ambicemi do Anglie odlítá? Proč letos začal spolupracovat se sportovním psychologem? A jak profesionální šipkař funguje v normálním životě? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s Karlem Sedláčkem.
#414: Jak funguje Livesport? >>> Pavel Krbec
Dnešní epizoda bude trochu netradiční - zůstaneme totiž u Livesportu. Tahle česká firma, jejíž superrychlý výsledkový servis i zpravodajství nejspíš využíváte i vy, je totiž celosvětovým fenoménem. Pod názvem Flashscore ji znají sportovní fanoušci prakticky po celé zeměkouli. Prvního ledna uplynou dva roky ode dne, kdy do křesla CEO, tedy šéfa celé firmy, usedl Pavel Krbec. Jak po dvou letech vnímá Livesport, kde se ve vašem mobilu berou tak rychlé výsledky, na jaké inovace se v příštím roce můžete těšit a proč nás už v lednu čeká možná nejtěžší den v historii celé firmy? O tom všem dnes právě se CEO Livesportu Pavlem Krbcem. Příjemný poslech!
#413: Roste ve fotbale opět vliv Berbrových lidí? >>> Jan Eisenreich
Minulý týden proběhla fotbalovou veřejností zpráva, která většinu lidí minimálně znepokojila. Etická komise Fotbalové asociace České republiky v čele s jejím předsedou Janem Eisenreichem rezignovala a celá komise se tak rozprášila. Za hlavní důvod uvedli její členové rozdílné přístupy v rozhodování oproti Odvolací komisi, která opakovaně rušila či snižovala tresty ve vynesených verdiktech nebo vracela případy k novému projednání. Co to vlastně v praxi znamená? Jak důležitá byla v tomhle ohledu kauza ovlivňování zápasů v podání Michala Hladíka? Jak velký tlak vyvíjí na Etickou komisi velké kluby? A jak moc aktuálně v českém fotbale sílí vliv lidí kolem Romana Berbra? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali s předsedou Etické komise Janem Eisenreichem.
#412: Proč neváhal s návratem do Chance ligy? >>> Ondřej Smetana
Když v roce 2021 převzal Ondřej Smetana Baník Ostrava, přinesl svěží vítr a přirozeně začal působit jako zástupce nové trenérské generace. Renomé si ještě výrazněji zvýšil ve slovenském Ružomberoku. Strádající klub pod Čebraťom srovnal a velice rychle zajistil výsledkový obrat. Klub nakonec skončil v elitní šestce a ovládl slovenský pohár. Právě zisk trofeje posunul Ružomberok do předkol evropských pohárů, kde senzačně vyřadil třeba Hajduk Split vedený Gennarem Gattusem. I proto po Smetanovi na konci listopadu sáhlo Slovácko. Jaká je Smetanova trenérská filozofie? Proč jeho příchod na Slovensko znamenal okamžité výsledky? Jaký byl Gattuso? A co by měl být výkonnostní strop Slovácka? O tom všem je dnešní epizoda.
#411: Jak český fotbal bojuje s matchfixingem? >>> Kamil Javůrek
Ovlivňování zápasů sázkovými gangy, které díky tomu vydělávají miliony, a to paradoxně na utkáních nižších soutěží nebo mládežnické ligy, kde si samotní hráči na žádné jmění nepřijdou. To je fenomén matchfixingu, který v Česku řádí jako černá ruka. Právě Česká republika patří mezi nejhorší země na světě z pohledu počtu ovlivněných utkání. I to nejspíš vedlo Fotbalovou asociaci k tomu, že od jara zaměstnává na plný úvazek člověka, který má s matchfixingem bojovat - bývalého policistu a dnes Integrity officera FAČR Kamila Javůrka. A právě on je dnes, ve svém prvním větším mediálním výstupu, hostem Livesport Daily. Příjemný poslech!
#410: Proč Alois Hadamczik rozpoutal konflikt v českém hokeji? >>> Pavel Ryšavý
Zlato z hokejového mistrovství světa, medaile z juniorských šampionátů, plná kasa peněz. Zdálo by se, že tuzemský lední hokej zažívá snové časy plné harmonie a porozumění. Chyba lávky. Prezident Českého hokeje Alois Hadamczik vytáhl veřejnými prohlášeními do boje proti členům výkonného výboru, tedy hlavnímu orgánu, který český hokej řídí. Jeho ostré výroky mířené především na zástupce extraligových klubů nezůstaly bez odpovědi a členové výkonného výboru reagují, že Hadamczik je autokrat, se kterým se nedá pracovat a nejraději by řídil svaz direktivně bez jakékoliv diskuse. Co sleduje Hadamczik rozpoutáním sporu se svými nejbližšími spolupracovníky? Jaké jsou za tím důvody? Jak hodnotit účinkování Hadamczika, coby prezidenta hokejového svazu? A neutopí se hokej, v době sportovních úspěchů, v žabomyších válkách? O tom všem v dnešní epizodě mluvil sportovní redaktor Seznam Zpráv Pavel Ryšavý, muž, který se v zákulisí tuzemského hokeje pohybuje řadu let.
#409: Proč už se neplánuje vrátit do Česka? >>> Tomáš Kalas
Tomáš Kalas býval obrovským talentem českého fotbalu. Byl taky stabilním členem reprezentace, koneckonců právě s ním v sestavě prošla česká republika do čtvrtfinále Eura v roce 2021. Teď je ale všechno jinak - český fanoušek o Tomáši Kalasovi příliš neslýchá. Kalas totiž hraje druhou bundesligu v dresu slavného Schalke 04, kde patří k nejzkušenějším hráčům. V reprezentaci od roku 2021 nenastoupil a už několik let se mu nikdo z národního týmu ani neozval. A jak sám Tomáš v dnešním rozhovoru říká, tématem pro něj už není ani případný návrat do Česka. Příjemný poslech!
#408: Proč Sigma zapomněla vyhrávat? >>> Tomáš Janotka
Tomáš Janotka byl na začátku sezony jedním z nejpříjemnějších překvapení fotbalové Chance Ligy. Své kvality ale už ukázal v minulém ročníku, kdy ve druhé lize dovedl béčko Sigmy Olomouc na druhé místo tabulky. Povýšení do áčka bylo logické a dobré výsledky na startu sezony správnost tohoto rozhodnutí potvrzovaly. Jenže v posledních týdnech přišel propad, Sigma vyhrála jen dva z deseti posledních zápasů a pomalu aby začala myslet na boj o záchranu. Jak situaci opět otočit, jak pracuje s mladými hráči a který trenér po něm v době jeho hráčské kariéry házel klíče? O tom všem dnes vypráví právě hlavní trenér Sigmy Olomouc Tomáš Janotka. Příjemný poslech!
Livesport Daily RE:ACTION >>> Kanonýr Souček! Nejlepší Čech v historii Premier League?
Tomáš Souček hlavou překonává dalšího bezmocného brankáře po centru ze strany, znovu slaví branku svou typickou oslavou, kdy se točí dokola s rozpřaženýma rukama a West Ham díky příspění českého reprezentanta znovu slaví tři body, tentokrát za výhra 2:1 proti Wolverhamptonu. Souček už zapsal svůj 31. gól v nejlepší soutěži světa a znovu otevírá diskuse, kam ho vlastně zařadit z hlediska hierarchie českých fotbalistů, kteří v minulosti v Premier League působili. I proto moderátoři podcastu Livesport Daily Jan Denemark a Lukáš Pečeně zasedli k mikrofonům a ve speciální rubrice RE:ACTION téma rozebrali.
#407: Co znamená rozsudek v kauze Čvančara? >>> Václav Moravec
Fotbalový útočník Tomáš Čvančara vysoudil omluvu za článek, který o něm loni v květnu během působení v pražské Spartě tvrdil, že je vyšetřován kvůli kokainu. Autor článku na webu Ruik.cz se musí veřejně omluvit a navíc byl za pomluvu odsouzen k tříměsíčnímu vězení s podmínkou a musí zaplatit pokutu ve výši padesáti tisíc korun. Je výše trestu adekvátní? Co tento precedens znamená do budoucna? A jak se proměňuje novinařina, potažmo ta sportovní v posledních letech? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali s moderátorem České televize a odborníkem na novinářskou etiku Václavem Moravcem.