- Podcasty
- Livesport Daily

Poslechněte si podcast: #517: Jak může "prasečák" vyhrát titul? >>> Jan Ščotka
Jan Ščotka má za sebou neuvěřitelný sportovní rok. Loni v květnu naskočil jako náhradník do finále světového šampionátu a přispěl k finálové výhře 2:0 proti Švýcarům. Rok poté slavil titul znovu, tentokrát ten extraligový s brněnskou Kometou. Osmadvacetiletý bek přitom vynechal podstatnou část ročníku kvůli poraněnému ramenu a play off odehrál na práškách proti bolesti. Jak výrazně ho zdravotní problémy omezovaly? Jaký je jeho pohled na takzvaný prasečák, tedy styl hokeje, se kterým došla Kometa až pro titul? V čem bylo největší kouzlo letošního Brna? A jak si užívá mistrovství světa z pohledu diváka? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali s obráncem brněnské Komety Janem Ščotkou.
Livesport Daily
Jediný denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté.
Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí.
YouTube: https://flashsco.re/3ZP9lhO
TikTok: https://flashsco.re/3ZLh7cA
Instagram: https://flashsco.re/3PM5duj
#519: Jak se sportem studovat v USA? >>> Luboš Kubík ml.
Luboš Kubík, slavné fotbalové jméno muže, který před rokem 1989 emigroval a zahrál si fotbal v Itálii, ve Francii, v Německu a na přelomu tisíciletí taky ve Spojených státech. Na rodinnou fotbalovu tradici navázal i syn Luboš mladší, který se ve sportu pohybuje dodnes, má agenturu, která mladým Čechům pomáhá dostat se ke sportovnímu stipendiu na amerických školách. Pro koho je takové stipendium určené, jak složité je se do Spojených států díky sportu dostat a kolik to vlastně stojí? O tom všem je dnešní epizoda s Lubošem Kubíkem mladším. Příjemný poslech!
#518: Jaká příprava stojí za rekordy, kde jde o život? >>> David Vencl
Skočit do ledové vody bez neoprenu a vydržet v ní několik desítek minut je jedna věc, ale skočit do ledové vody bez neoprenu a následně pod silnou vrstvou ledu uplavat přes 80 metrů? To už je výkon, který na světě svedl jediný člověk, Čech David Vencl. Rodák z Vrchlabí se stal symbolem freedivingu a specializuje se na extrémní výkony a posouvání lidských limitů. Na počátku března zároveň stál za organizací pokusu dostat do ledové vody největší počet otužilců v jeden moment. Pokus se vydařil a Vencl tak přidal do sbírky další Guinnessův rekord. Proč o Češích mluví jako o národu otužilců? Jak se na extrémní výkony připravuje? Šlo mu někdy o život? Jaké to je ocitnout se v mrazivé vodě pod ledem? To vše bylo tématem dnešní epizody s Davidem Venclem. Příjemný poslech.
#516: Co by dělal jinak než Petr Fousek? >>> Rudolf Blažek | PŘEDVOLEBNÍ INTERVIEW
Už 29. května se rozhodne o tom, kdo bude novým předsedou Fotbalové asociace České republiky. Kandidáti jsou tři - současný předseda Petr Fousek, majitel Mladé Boleslavi David Trunda a šéf třetiligového FK Motorlet Praha Rudolf Blažek. Právě ten se staví do pozice kritika současného vedení českého fotbalu, chtěl by zvýšit jeho transparentnost a modernizovat ho. Před volbami se údajně opírá především o podporu pražské Sparty, vadit prý ale nemá ani Slavii. Jaké konkrétní vize zástupcům fotbalového hnutí představuje, jaké má vztahy s vlivnými lidmi ve fotbale a vnímá svou minulost v pražské komunální politice jako zátěž anebo jako výhodu. A cítí vůbec z fotbalu chuť po větší transparentnosti? O tom všem je dnešní první předvolební Livesport Daily, jehož hostem je právě Rudolf Blažek. Příjemný poslech!
#515: Jak dojít opět k medaili na MS? >>> David Pospíšil
Opět po roce je tu hokejová horečka kolem národního týmu. Právě dnes totiž začíná světový šampionát v Dánsku a ve Švédsku, řidiči na českých silnicích oprášili vlaječky na zrcátka a tým kouče Radima Rulíka bude usilovat o obhajobu loňského zlata z domácího turnaje. Výchozí pozice českého týmu je víc než nadějná, týmové jádro z loňského mistrovství světa opět podpoří velká jména z NHL v čele s Davidem Pastrňákem a Martinem Nečasem. V čem bude největší síla českého týmu? Kteří hráči budou patřit mezi největší taháky turnaje? A jak velkou roli bude hrát na šampionátu povedený ročník Čechů v Euro Hockey Tour? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo ze Stockholmu s expertem České televize Davidem Pospíšilem.
#514: Může papež milovat fotbal? >>> Pavel Lukeš
Konkláve, volba nového papeže, to je téma, které v těchto dnech a hodinách vládne médiím celého světa a stranou samozřejmě nemůže zůstat ani náš podcast. Jaký vztah ke sportu měl papež František, jak to asi bude mít jeho následovník a existují vlastně nějaké paralely mezi světem sportu, obzvlášť fotbalu, a katolickou církví? O tom všem je dnešní epizoda, jejímž hostem je spolupracovník serveru vira.cz Pavel Lukeš. Příjemný poslech!
#513: Jak vypadají nejtěžší chvíle života a kariéry? >>> Michal Frydrych
V posledních týdnech bychom ve fotbalové Chance lize patrně nenašli diskutovanější jméno než obránce Baníku Michala Frydrycha. V pohárovém semifinále proti Olomouci dostal červenou kartu a útočník Sigmy Jan Kliment musel po zákroku s ním na operační zákrok zlomené lýtkové kosti. Od disciplinární komise pak dostal Frydrych desetizápasovou stopku a zmešká tak i start příští sezony. To ale nebyla jediná rána pro defenzivní oporu Baníku, která prožívá v posledních měsících nejtěžší období hráčské kariéry i osobního života. Čím vším si od začátku kalendářního roku prošel a jak těžké pro něj bylo vyrovnávat se se ztrátami nejbližších? To všechno jsme v dnešním velmi upřímném a otevřeném vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s obráncem Baníku Michalem Frydrychem.
#512: Jak velký problém je sportswashing? >>> Alice Němcová Tejkalová
Sportswashing. Slovo, které se v nejvyšších patrech sportu objevuje, vzhledem k daleko větším finančním částkám, které do sportu proudí, daleko častěji. Jde o způsob, jak lze vykreslit státní režim skrze sport v lepším světle, než ve skutečnosti je, nebo případně zakrýt společenské, státní, nebo lidskoprávní problémy. A nedemokratické režimy tuto praktiku s chutí využívají. Bývalá děkanka fakulty sociálních věd, sportovní novinářka a místopředsedkyně komise rovných příležitostí ve sportu pod hlavičkou ČOV Alice Němcová Tejkalová napsala text pro chystanou publikaci shrnující tento fenomén. Jaké jsou nejčastější případy? Kdy se jedná o sportswashing a kdy o běžnou sportovní propagaci? Které státy, či instituce sport touto formou zneužívají a jaké jsou jejich rozdílné důvody? O tom všem je dnešní epizoda. Příjemný poslech!
#511: Jak se v Hoffenheimu rozvíjí český top talent? >>> Kryštof Čížek
Kryštof Čížek patří mezi největší talenty českého fotbalu, za minulý rok byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem Česka. Už takřka rok rozvíjí svou kariéru v akademii německého Hoffenheimu, kam odešel v šestnácti letech ze Slavie. A právě do Hoffenheimu jsme za ním vyrazili. Pochvaly se tam na něj ze všech stran jen hrnou - trenéři, skauti, šéf akademie, ti všichni Kryštofa v rozhovorech mimo mikrofon neustále oceňovali za talent, ale hlavně za nasazení, se kterým pracuje na svém rozvoji. A co na to sám Kryštof? To se dozvíte v dnešní epizodě. Příjemný poslech!
#510: Co je největší problém současné společnosti? >>> Jakub Voráček
V listopadu to budou tři roky od posledního zápasu Jakuba Voráčka v NHL a i když ještě loni existovala malá pravděpodobnost jeho návratu k hokeji, teď už ji úplně vylučuje. Před rokem se na domácím mistrovství světa dostal do českých domácností jako spolukomentátor zlaté jízdy národního týmu, ale ani v tomhle odvětví to nevypadá na pokračování. Zároveň je světový šampion z roku 2010 jednou ze sportovních osobností, která se nebojí dlouhodobě vyjadřovat k celospolečenským otázkám. Jak vypadá jeho život po hokejové kariéře? Čím ho uhranul dokument o tenistovi Carlosu Alcarazovi? Co říká na loňský nepovedený projekt Winter Hockey Games, se kterým byl úzce spojený? A jaký je jeho pohled na současný svět? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s Jakubem Voráčkem.