- Podcasty
- Livesport Daily
Poslechněte si podcast: #382: Co se děje v kabině Sparty? >>> Pavel Janega
Nesmírně náročný zápasový kalendář zatím Sparta nezvládá. Od remízy se Stuttgartem v Lize mistrů úřadující mistr prohrál čtyři duely ze šesti, přičemž sobotní domácí prohra s Baníkem Ostrava měla ještě zajímavou dohru. Server inFotbal přišel se zprávou, že za vyřazením Veljka Birmančeviće ze sestavy byly jiné důvody, než jen ty čistě zdravotní, a že hlavní potíže, které nyní Spartu dusí, jsou především interní vztahy. Co se děje v kabině Sparty? Jakým sledem událostí se Sparta do současného bodu, po velmi povedeném vstupu do sezony, dostala? A jaká nyní bude Birmančevićova budoucnost? O tom v dnešní epizodě mluvil sám zakladatel webu inFotbal Pavel Janega.
Livesport Daily
Jediný denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté.
Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí.
YouTube: https://flashsco.re/3ZP9lhO
TikTok: https://flashsco.re/3ZLh7cA
Instagram: https://flashsco.re/3PM5duj
#381: Proč vnímá fotbalovou Duklu jako skvělou investici? >>> Matěj Turek
Fotbalová Dukla má od září nového spolumajitele. Je jím úspěšný investor, podnikatel a zakladatel fondu 10X Matěj Turek, který od dlouholetého majitele Petra Pauknera odkoupil 34 % akcií. Turek o sobě v rozhovoru říká, že je oportunistický investor a zatímco jiní lidé, se snaží do fotbalu majetkově vstoupit často z emočních důvodů, on sám vnímá Duklu prostě jako investici s ohromným potenciálem. Kde tedy leží strop pražského celku? Jaké má Turek plány? Co, jakožto mladý byznysmen, říká na fakt, že na lavičce sedí kontroverzní trenér Petr Rada? To vše nabídne dnešní rozhovor, který především odkrývá přemýšlení člověka, který je ve fotbalovém prostředí velmi unikátní. Příjemný poslech.
#380: Proč Češi vyklízejí pozice v NHL? >>> Scott Wheeler
Dvaadvacet. Takový byl počet českých hráčů na soupiskách celků NHL na startu nového ročníku. Odchod tuzemských vyslanců ze zámořského ledového jeviště je patrný delší dobu. Fanouškovská ranní kontrola bodování českých hvězd se tak nyní zaměřuje už jen na jednotky jmen, nikoliv na desítky. Důležité role v tamních organizacích navíc zastává jen malá část z nich. Proč Češi vyklízejí pozice? Chybí mladým talentům nějaká dovednost oproti stejně starým konkurentům? Jak vnímají tuzemské hokejové prostředí zámořští skauti? A jaký potenciál mají v NHL největší naděje Čechů, ale i Slováků, tedy David Jiříček, Jiří Kulich, nebo Juraj Slafkovský? Komplexní téma s námi v exkluzivním rozhovoru probral renomovaný expert webu The Athletic zaměřený na mladé prospekty, Scott Wheeler.
#379: Proč se Manchester United nedokáže vymotat z chaosu? >>> Oldřich Kmoščák
Manchester United je znovu bez trenéra. V pondělí po porážce s West Hamem odvolalo vedení Erika ten Haga a klub znovu hledá cestu z dlouhodobé krize. Slavná značka a fotbalový kolos se už přes dekádu zmítá v chaosu. Střídají se trenéři, hráči, lidé ve vedení, ale výsledky to nepřináší. Na slavnou éru sira Alexe Fergusona se nedaří navázat a zdá se, že United žijí hlavně ze setrvačnosti a z minulosti. Jak se bude na éru ten Haga vzpomínat? Jaké problémy klub dlouhodobě ničí? Co stojí za špatnými volbami sportovního úseku? Kam dnes United zařadit z hlediska konkurence v Premier League? A co by měl přinést Portugalec Rúben Amorim, tedy manažer, kterého si vedení vysnilo jako náhradu? To vše bylo tématem dnešní epizody s Oldřichem Kmoščákem, komentátorem Livesportu se zaměřením na Premier League.
#378: Jak se z průšvihů dostal až mezi kanonýry? >>> Jakub Řezníček
Jakub Řezníček se v posledním domácím utkání Dukly stal nejčerstvějším členem klubu ligových kanonýrů, tedy hráčů, kteří v nejvyšších soutěžích během své kariéry nastříleli aspoň sto branek. Útočník, který si v Česku od svých začátků v Příbrami prošel mnoha kluby včetně Sparty a Plzně tak dosáhl svého cíle, se kterým do Dukly přišel v létě z Brna. Povedlo se mu to navzdory mnoha průšvihům se životosprávou, problémům s alkoholem i absenci otce během dětství. A o tom všem Jakub Řezníček promluví v našem podcastu v místy až nevšedně otevřené zpovědi. Příjemný poslech!
#377: V čem se kauza Diarra podobá případu Martina Haška? >>> Markéta Haindlová
Lassana Diarra - fotbalista, jehož jméno máte možná spojené s angažmá v Chelsea, Arsenalu nebo Realu Madrid. Jenže žádné z jeho vystoupení na hřišti nejspíš nebude mít na historii fotbalu takový dopad, jako jeho pofotbalová rozhodnutí. Právě tenhle francouzský fotbalista totiž uspěl u Soudního dvora Evropské unie se žalobou na přestupová pravidla FIFA. V podstatě se ukázalo, že tak, jak fungují přestupy a vymáhání smluv ve fotbale aktuálně, porušuje zákony EU o volném pohybu pracovní síly. A možné dopady jsou obrovské! Že se budou měnit transferová pravidla je už teď víceméně jisté. A co dál? O tom si dnes popovídáme s Markétou Haindlovou, právničkou, zakladatelkou České asociace fotbalových hráčů a taky advokátkou Martina Haška ve sporu s pražskou Spartou. Příjemný poslech!
#376: Jak cíleně zvedá práh vlastní bolesti? >>> Josef Dostál
Josef Dostál. Muž, který svým pádlem napsal jeden ze tří zlatých olympijských příběhů české výpravy v Paříži. Vytoužené zlato cinklo až při čtvrté účasti pod pěti kruhy a z kajakáře udělalo jednoho z nejúspěšnějších olympioniků této země. Současná sbírka pěti cenných kovů ho zařadila do elitní společnosti třeba Emila Zátopka. Jaké brutální tréninkové dávky musel podstoupit, aby se dostal až na vrchol? Jak cíleně zvedá práh bolesti? Proč ho pozitivně nakopla porážka ze závodu v Tokiu? A jak podstatnou roli hrál ve zlatém příběhu stabilní vztah s kanoistkou Anežkou Paloudovou? To vše, Josef Dostál popisuje v dnešním rozhovoru. Tak, příjemný poslech.
#375: Je El Clásico největším zápasem světa? >>> Miroslav Šifta
V sobotu večer čeká španělskou ligu vrchol podzimu v podobě El Clásica, souboje mezi domácím Realem Madrid a Barcelonou. Katalánci do utkání půjdou z prvního místa a v dobré náladě po výprasku, který v Lize mistrů uštědřili Bayernu. Real ale potřebuje vyhrát, aby mu největší rival neodskočil v čele tabulky už na šestibodový rozdíl. O El Clásicu ale i o dalších derby, která nás o nadcházejícím víkendu čekají, si v dnešním díle popovídáme s Miroslavem Šiftou, spolupracovníkem Livesportu a autorem už dvou knih o slavných derby, přičemž ta druhá se věnuje právě Španělsku. Příjemný poslech!
#374: Jaké to je, překvapit celý šipkařský svět? >>> Pavel Drtil
Pavel Drtil dostal české příznivce šipek do varu. A způsobil pozdvižení. Jeho víkendové výhry coby amatérského hráče proti patnáctému a osmnáctému hráči světa překvapily všechny. Včetně samotného Drtila. Ten se nakonec na turnaji PDC v Praze dostal až do osmifinále, což považuje za nejlepší výsledek kariéry. Zaujal také hláškami, jako když prohlásil, že mu po druhé výhře nezbylo žádné oblečení a musí si jít koupit nové, protože s takovým průběhem nepočítal. Jak se mu podařilo zaskočit favority? Do jakého psychického stavu se dostal ve chvílích, kdy zaplněná hala skandovala jeho jméno? Co si myslí o názoru, že šipky nejsou sport? A jak dlouho po zápase teprve dojde k uklidnění jeho tepovky? O to všem je dnešní díl s Pavlem Drtilem. Příjemný poslech.
#373: Jaký byl Haaland jako dítě? >>> Alf-Ingve Berntsen
Alf-Ingve Berntsen, to asi není jméno, při kterém by vám v hlavě na první dobrou vyskočil něčí obličej. Ale přesto je to osobnost poměrně zásadní pro současný světový fotbal. Tenhle norský mládežnický trenér z malého městečka Bryne je totiž prvním koučem Erlinga Haalanda. Současného kanonýra Manchesteru City trénoval mezi lety 2006 a 2016, Haalanda dostal do ruky v osmi letech a koučoval ho až do šestnácti a půl, kdy pak Haaland přestoupil do Molde. Jaký by Haaland jako dítě a jaký je recept na výchovu fotbalové superstar? O tom všem si dnes před zápasem City proti Spartě, popovídáme exkluzivně právě s prvním trenérem Erlinga Halanda Alfem-Ingvem Berntsenem. Příjemný poslech!