Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Litvínov na Mostecku buduje nový sběrný dvůr, dokončen má být v září

Litvínov na Mostecku přestěhoval sběrný dvůr z centra města na okraj, do areálu bývalého kovošrotu v tamní části Hamr. Na vznik nového sběrného dvora získala radnice dotaci 23 milionů korun, další čtyři přidá ze svého.

02:01

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 02:00

Odsouzení z věznice v Bělušicích si mohou díky novému uvědomit, co jejich uvěznění dělá jejich dětem

Věznice v Bělušicích na Mostecku patří k zařízením, společně s věznicemi v Horním Slavkově, Znojmě a Pardubicích, kde vězeňská služba zkouší speciální program pro vězněné otce. Ti mají během sezení s vychovateli a lektory přijít na to, jak pobyt otce za mřížemi působí na jejich děti – tedy jaký vliv má jejich odsouzení na dětskou psychiku i výsledky dětí ve škole.

Včera 01:56

Ústečtí zastupitelé rozhodli o koupi rozestavěného pozemku. Podle opozice je nákup předražený

Ústí nad Labem koupí roky rozestavěnou parcelu v centru krajského města. V tajném hlasování o tom 5. června rozhodli ústečtí zastupitelé. Za nemovitost město vlastníkovi, firmě UDES, zaplatí 73 milionů korun. Podle některých opozičních zastupitelů i občanů je ale cena přemrštěná.

Včera 02:00

Louny slibují novým lékařům náborový příspěvek nebo byt. Aktuálně potřebují především pediatry

Půlmilionový náborový příspěvek nabízí město Louny novým pediatrům. Lékaři pro děti a dorost chybějí také v dalších městech lounského okresu, třeba v Žatci nebo v Peruci. V Lounech se rozhodli zkusit lékaře nalákat na různé výhody a finanční pobídky.

Včera 02:43

Ústečtí zastupitelé projednají nabídku na odkup díry u Mírového náměstí i přijetí nového úvěru

Možný odkup takzvané díry nedaleko Mírového náměstí nebo přijetí nového úvěru. To jsou některé z bodů, které 5. června projednají zastupitelé Ústí nad Labem.

Před dvěma dny 02:06

Nadšenci z osady Kopec u Starých Křečan chtějí přemístit starý podstávkový dům na nové místo

Nadšenci ze spolku Náš Kopec z osady Kopec u Starých Křečan na Děčínsku se pustili do odvážného projektu. Rozebrali starý podstávkový dům určený k demolici, koupili parcelu a pomalu na ní začínají stavět základy, na které chalupu uloženou v opuštěném průmyslovém areálu znovu postaví.

Před třemi dny 02:11

Nevidomí řidiči v Panenském Týnci na Lounsku vyzkoušeli jízdu osobním a nákladním autem a traktorem

Na letišti v Panenském Týnci na Lounsku se v sobotu setkali nevidomí řidiči, aby si vyzkoušeli řízení aut a dalších vozidel. Kromě osobních a nákladních aut nechyběla ani zemědělská technika.

Před třemi dny 02:02

Letošní hnízdění sokolů na komíně čížkovické cementárny se nevydařilo. Dva sokoli uhynuli

V areálu čížkovické cementárny více než 10 let hnízdí sokoli. Ke svému hnízdění si vybrali nejvyšší bod, a to samotný vrchol 120 metrů vysokého komína. Během poslední kontroly ornitologa byla v hnízdě dvě vajíčka. Při dalším výstupu už se měla kroužkovat mláďata. Teď ornitologové našli dva uhynulé sokoly a tři nevylíhlá vejce.

Před čtyřmi dny 04:18

Před 10 lety zasáhla sever Čech povodeň – v Ústeckém kraji se muselo evakuovat 11 000 lidí

Přesně před 10 lety se začaly v obcích a městech v Ústeckém kraji stavět protipovodňové zábrany. Povodeň v roce 2013 zasáhla 52 měst a obcí v kraji, 11 000 lidí při ní bylo evakuováno. Velká voda si tehdy vyžádala i jednu oběť – zemřela 35letá žena, která při venčení psa spadla ve Vysoké Peci na Chomutovsku do podkrušnohorského přivaděče.

Před čtyřmi dny 01:43

Křešice před 10 lety zasáhla 50letá povodeň. Obyvatele tehdy neuchránila ani nová protipovodňová zeď

V červnu roku 2013 zasáhly Česko ničivé povodně. Záplavy způsobily miliardové škody a o život tehdy přišlo 15 lidí. V Ústeckém kraji muselo domovy opustit na 6000 lidí. A Křešicím na Litoměřicku tehdy nepomohl ani nově vybudovaný protipovodňový systém.

Před čtyřmi dny 02:06

Ústecké Činoherní studio zakončí sezonu premiérou klasiky – Ibsenovým Peerem Gyntem

Poslední premiérou současné sezóny Činoherního studia v Ústí nad Labem je 2. června inscenace dramatické básně o pěti dějstvích Peer Gynt od Henrika Ibsena. Jde o příběh do sebe zahleděného chorobného lháře s bujnou fantazií.