Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Litoměřice vybraly nové vlastníky městských pozemků prostřednictvím licitace

Litoměřice nabídly v pondělí 20. listopadu lidem volné stavební parcely. Cenu šesti pozemků licitovalo na litoměřické radnici 12 zájemců.

01:40

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 02:12

Nemocnice Krajské zdravotní bude zatím fungovat podle krizového scénáře

Nemocnice Krajské zdravotní budou během prosince fungovat podle krizového scénáře. Informoval o tom krajský radní pro zdravotnictví Radim Laibl z hnutí ANO. Zdravotnická zařízení totiž čekají na definitivní odvolání protestu lékařů.

Včera 02:37

Města v Ústeckém kraji si připravila novinky na advent – ve vánoční výzdobě i předvánočním programu

Řada měst po celém Česku rozsvítí 3. prosince vánoční stromy na náměstích a začnou i adventní trhy. Radnice větších měst v Ústeckém kraji letos podle zjištění Českého rozhlasu dají za vánoční výzdobu a předvánoční program více peněz než loni, a to v průměru o 15 procent. Důvodem jsou vyšší ceny energií i vysoká inflace.

Před dvěma dny 01:47

Senioři z domova v Bystřanech vyrobili vánoční zboží pro adventní trhy

Vánoční rukodělné výrobky obyvatel seniorského domova v Bystřanech na Teplicku tvoří hlavní nabídku adventních trhů, které se konají 30. listopadu ve svátečně vyzdobené jídelně domova.

Před dvěma dny 01:47

Senioři z domova v Bystřanech vyrobili vánoční zboží pro adventní trhy

Vánoční rukodělné výrobky obyvatel seniorského domova v Bystřanech na Teplicku tvoří hlavní nabídku adventních trhů, které se konají 30. listopadu ve svátečně vyzdobené jídelně domova.

Před dvěma dny 02:02

V Bechlíně najdete nejen největší betlém z šustí, ale nově i pohyblivé Karafiátovy Broučky

Betlemářka Jiřina Šustrová z Bechlína na Litoměřicku vytvořila další český unikát. Po zápisu do české Guinnessovy knihy rekordů za největší betlém z kukuřičného šustí letos dokončila další pohyblivou scenérii. V bechlínské Galerii podřipských betlémů je teď k vidění také třímetrové dioráma z Karafiátových Broučků. A ne náhodou, Jan Karafiát totiž působil jako farář v nedalekých Krabčicích pod Řípem.

Před dvěma dny 01:51

V Litoměřicích opravují desítky metrů středověkých hradeb. Dlouhodobě do nich zatékalo

V Litoměřicích se pustili do oprav historických hradeb. Do opevnění dlouhodobě zatékalo a ze zdí dokonce začaly vypadávat kameny. Radnice se proto rozhodla nejvíce poničenou část památkově chráněných hradeb v ulici Na Valech opravit.

Před třemi dny 01:36

Během roku 2024 chce mít ministerstvo dopravy jasno o trase vysokorychlostní trati Praha – Drážďany

Nejpozději příští rok má být jasná trasa rychlodráhy z Prahy, přes Ústí nad Labem do saských Drážďan. Uvedl to v Ústí nad Labem ministr dopravy Martin Kupka z ODS. Správa železnic má nové spojení začít stavět kolem roku 2027. Někteří starostové se ale obávají, že o trase nakonec rozhodne stát sám.

Před třemi dny 01:55

Strážníci v Chomutově testují nové vozidlo s kamerami, které hlásí vozidla s nezaplaceným parkováním

Speciální vozidlo s kamerami testuje městská policie v Chomutově. Město vůz i s vybavením koupilo za 1,3 milionu korun. Teď strážníci v terénu zkoušejí software dodaný na míru podle mapových podkladů a dopravních značek. Podle strážníků už má vůz mezi Chomutovany i přezdívku, říkají mu Lucie – postrach ulice. Se známým filmem pro děti to ale nemá nic společného.

Před třemi dny 01:58

V roudnické nemocnici se otevřelo nové oddělení následné intenzivní péče

V Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem mají nové oddělení následné intenzivní péče. Náklady na výstavbu nového pracoviště vyčíslili majitelé nemocnice na 180 milionů korun. Součástí oddělení je 26 lůžek, kde životní funkce jednotlivých pacientů budou zajišťovat nejmodernější systémy a technologie.

Před třemi dny 01:37

Noclehárny pomáhají lidem z ulice přečkat chladné noci. Ta duchcovská je součástí azylového domu

Mrazivé počasí podle předpovědí zatím nepoleví. Lidi bez domova začínají hledat azyl, kde by mohli v teple přečkat noc. Třeba v noclehárně v Duchcově na Teplicku.