Hobby magazín speciál
30. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Listí, které napadalo od souseda k vám na zahradu, by měl uklidit soused

Zavál vítr spadané listí ze sousedovy zahrady na váš pozemek? Rozrostly se jeho stromy tak, že jsou jejich větve na vaší zahradě? Máte problém s prorostlým živým plotem souseda do vašeho plotu? Nejenom na tyto otázky odpovídá Václav Havlík z plzeňského Sdružení obrany spotřebitelů.

30:54

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Před pěti dny 26:50

Konvalinka vonná dokáže otrávit i květiny, se kterými je ve váze

Na jaře buďte opatrní, abyste listy jedovaté konvalinky nezaměnili s jedlým česnekem medvědím. Pokud ji dáváte do vázy s jinými květinami, předejděte tomu, aby je zlikvidovala.

Před týdnem 29:12

Šéfkuchař radí jak na pučálku i velikonoční nádivku

S Martinem Havlíkem, učitelem odborných předmětů Hotelové školy v Plzni na Borech a šéfkuchařem Gourmet clubu Bezejmenná se začneme připravovat na Velikonoce.

Před týdnem 04:34

Inspirace na Velikonoce od Jany Vlkové: Jehněčí na česneku viničném

V řadě evropských zemí jehněčí maso nesmí chybět na tradiční velikonoční tabuli, vnímáme je jako symbol jara a nového života. Ve svých jarních receptech toto maso neopomíjí ani autorka květinových kuchařek Jana Vlková.

Před 2 týdny 04:52

Mushing je zábava, starost i finančně náročný koníček

Nevšedního koníčka má Rostislav Job ze Stříbra. Chová osm alaskanů husky. Tito psi nejsou jen na procházky a mazlení, jak by se mohlo zdát, jde totiž o velmi živé plemeno, které stále potřebuje pohyb. Rostislav se s nimi věnuje mushingovému sportu.

Před 2 týdny 24:27

Houby jako výrobní materiál pro boty a šaty aneb móda budoucnosti

Obuv a oblečení z materiálů na bázi hub si můžete koupit už teď. Vzhledem k narůstajícím nárokům na udržitelnost a ochranu životního prostředí je pravděpodobné, že jejich výroba se postupně rozšíří.

Před 3 týdny 30:42

Rybaření bylo zdraženo, ale rybářů neubylo

I přes zdražení poplatků v letošním roce svého koníčka sportovní rybáři nezavrhli. Podle technika Hynka Dorta našly zájem v rybaření i děti.

Před 3 týdny 02:51

Blížící se jaro podle Jany Vlkové: Čekání na divoký chřest. A šťovíkový salát

Botanický název divokého chřestu je chmel otáčivý. Brzy budeme moci sbírat jeho výhonky. Těšte se na něj a na první jarní lupení spolu s autorkou květinových kuchařek Janou Vlkovou.

25. únor 2023 25:02

Popínavá pokojovka svícník je srdcovkou mnoha pěstitelů

Svícník je velmi dekorativní pokojovka. Při dodržování rad designérky pokojových rostlin Simony Bratršovské ho dokáže pěstovat i začátečník.

18. únor 2023 33:06

Sezóna se blíží. Bude se malovat na chatách a chalupách

Jak vymalovat na chalupě strop, do kterého zatékalo? Jak vymalovat zakouřené a špinavé zdi? Co dělat při výskytu plísní na našich chalupách? Radí malíř a lakýrník Josef Béhm z Domažlic.

11. únor 2023 23:44

Vydry v plzeňské zoo si dovedou užívat zimu

Součástí statku Lüftnerka v plzeňské zoologické zahradě je expozice Česká řeka. Vidět tam můžete vydry říční a sladkovodní ryby, které se vyskytují v České republice.