REDLINE
Epizoda 3117. únor 2021

Poslechněte si podcast: Lilia Khousnoutdinová: Ženy na sebe kladou moc velké nároky, v práci i rodině

Lilia Khousnoutdinova je designérka, dula, cestovatelka a publicistka, která se dlouhodobě věnuje ženské, partnerské a reprodukční tematice. Pochází z tatarské rodiny, z otcovy strany má také ruské předky. Vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Je spoluautorkou několika knih a kolekce šperků. Co pro Liliu znamená být ženou? Jak se liší působení žen od toho mužského? Je životní a sexuální energie to samé? 

44:08

REDLINE

Vydává: Kamila Paličková

Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.

Web

Epizoda 100Před třemi dny 14:55

Jan Komeda: Stín je vše v naší psychice, co nemáme rádi

Co je transformace stínu? Jak zpracovat svůj stín? Proč je důležité projít svým stínem? Proč jej fascinuje tantra? Jak se dívá na tantrické praktiky? Co je pravda v jeho podání? Jak hovoří o sociálních sítích? Proč společnost potřebuje pravidla? Jan Komeda je lektorem Cest Transformace a současně vede vlastní Školu Umění milování zaměřenou na rozvoj intimity, vztahů a osobních kvalit. Hovořilo se zejména o vnitřním dítěti i o partnerských tématech. Podcast má celkem pět dílů. Dnešní díl byl zaměřen na transformaci stínu.  Kompletní epizodu naleznete na: https://www.pickey.cz/epredline [https://www.pickey.cz/epredline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline]

Epizoda 99Před týdnem 11:39

Nikola Rusnáková: Párů, které se znovu vezmou, jsou jednotky procent

Mají šanci páry, které se k sobě navracejí? Jak vnímá páry, které se rozvedou a pak znovu vezmou? Kolik procent jich statisticky je? A rozvedou se pak tyto páry znovu? V jaké souvislosti se hovořilo o nezralém jablku na stromě? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka, je vztahovým koučem. Dnes se hovořilo zejména o opakovaných návratech ke stejnému partnerovi. Jde o třetí díl třídílného podcastu. Kompletní epizodu naleznete na: https://www.pickey.cz/epredline [https://www.pickey.cz/epredline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline]

Epizoda 98Před 2 týdny 43:48

Nikola Rusnáková: Pro spokojený a harmonický vztah jenom láska nestačí

Proč je důležitý respekt? Proč je důležité respektovat „ne”? Proč je důležité mužům dávat jasné zadání, když nich něco chceme? V jakých případech shazují muži ženám sebevědomí (a naopak)? Jak hovoří o nevěře? Jak vnímá manipulaci? Jak ven ze vztahu, kde se vyskytuje nerespektující chování? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka, je vztahovým koučem. Dnes se hovořilo zejména o respektu. Jde o druhý díl třídílného podcastu. Podcast REDLINE naleznete také na https://www.pickey.cz/epredline [https://www.pickey.cz/epredline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline]

Epizoda 97Před 3 týdny 42:04

Nikola Rusnáková: Ženskost není slabost. Neznamená to podřídit se

Jak vnímá roli samostatných žen? Jaká očekávání ženy mají? Proč muži ztrácí svou maskulinitu? Proč je žena změna? Co je klíčem k tomu, aby člověk byl úspěšný v různých etapách svého života? Jak může žena posílit svou ženskou stránku? V čem je důležitá sebehodnota ženy? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka, je vztahovým koučem. Dnes se hovořilo o roli mužů a žen. Jde o první díl třídílného podcastu. Podcast REDLINE naleznete také na https://www.pickey.cz/epredline [https://www.pickey.cz/epredline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline]

Epizoda 964. leden 2023 42:07

Denisa Říha Palečková: Uniká nám hloubka sexuality

Denisa Říha Palečková je přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Poradí Vám, jak si najít správného partnera nebo jak zachránit váš vztah. Jak Denisa začínala? Co je to láska a jakou má spojitost s pozorností? Proč bychom měli rozšiřovat náš pohled na sexualitu? Jaký je koncept tantry? Proč Denisa potřebovala opustit pojem tantra? Jak si udržet dlouhodobý vztah stále svěží?

Epizoda 9528. prosinec 2022 46:52

Pavel Moric: Když děláte to, co děláte, je to skutečně ono? Pravdivost je důležitá.

Pavel Moric je sedminásobným mistrem republiky v karate a trenér mistrů. Dnes se však věnuje především koučinku, lektorství, ale také řečnictví a organizaci seminářů pro osobní rozvoj. Co má dělat člověk pro to, aby měl dostatek energie? Proč se domnívá, že je celý život o energii? Proč je potřeba pozorovat a vnímat, jestli to, co člověk dělá, vlastně chce dělat? Mají podle něj lidé strach ze své síly? Co je hojnost? A co je štěstí? Jak vnímá peníze?

Epizoda 9421. prosinec 2022 40:50

Jan Vojáček: Nepřítomnost zdravé ženské energie je největší průšvih pro společnost

Jan Vojáček je lékař preventivní a funkční medicíny, zakladatel Institutu funkční medicíny a výživy a autor knihy Umění být zdráv.  Jak funkční medicína pomáhá přijít na to, proč jste onemocněli danou chronickou nemocí? Z jakého důvodu roste volání žen po rovnoprávnosti? Jaká je role muže a ženy v dnešní společnosti a jaké problémy z toho pramení? Rozhovor s Janem je o zdraví, o vztazích, o pocitu ocenění partnerem a dalších tématech. 

Epizoda 9314. prosinec 2022 35:54

Lilia Khousnoutdinová: Bhútánec nikdy neřekne ne. Což je sice milé, ale je to extrémně nepraktické

Proč miluje draky? Čím ji neustále láká Bhútán? Jak se snaží této zemi pomoci a kdy tam byla poprvé? Jak Bhútánci dodržují čas? Jak hovoří o buddhismu a o rituálech v Bhútánu? Kdy je dobré požádat o přejmenování? Jaké je v Bhútánu postavení žen? Lilia Khousnoutdinová je trojnásobnou maminkou, cestovatelkou, publicistkou, historičkou. Je také zakladatelkou nadačního fondu Propolis 33. 

Epizoda 927. prosinec 2022 43:26

Jan Komeda: Emoce je biochemická reakce v těle, která trvá zhruba 1,5 minuty

Je možné vlastním rozhodnutím přecházet mezi emocemi? Jak s nimi efektivně nakládat? V čem může být důležitý vášnivý sex? V čem je důležitá dynamika muže a ženy ve vztazích? Proč je nutné získávat dovednosti k tomu, aby intimita mezi partnery neustále vzkvétala – a jak to udělat? Jan Komeda je lektorem Cest Transformace a současně vede vlastní Školu Umění milování zaměřenou na rozvoj intimity, vztahů a osobních kvalit. Hovořilo se zejména o vnitřním dítěti i o partnerských tématech. Podcast má celkem čtyři díly.

Epizoda 912. prosinec 2022 42:34

Jan Komeda: Láska na světě je. Nemusíme o ni usilovat a je tu jen proto, že jsem

Jak rychle se do nás vkládá schopnost chápání světa? Proč někdy začít křičet, když křičí dítě? Kdy je dobré dítě pevně obejmout? Jak se mohou projevovat bloky na fyzické úrovni? Co je podmínečná a co nepodmínečná láska? Kdo má blíže k syndromu vyhoření? Co ovlivňuje partnerské vztahy? Jan Komeda je lektorem Cest Transformace a současně vede vlastní Školu Umění milování zaměřenou na rozvoj intimity, vztahů a osobních kvalit. Hovořilo se zejména o vnitřním dítěti. Podcast má celkem čtyři díly.