NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Liga národů zvyšuje soutěživost mezi týmy, myslí si reportér deníku Sport Štěpán Filípek

Česká republika odehrála čtyři zápasy v elitní skupině Ligy národů UEFA a vybojovala čtyři body. „Já bych řekl, že bodově i to postavení v tabulce je v podstatě nad očekávání,” říká host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET, hlavní reportér deníku Sport Štěpán Filípek. 

19:46

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Před 2 týdny 17:52

Mathias Vacek: Ještě dva roky dozadu jsem nevěděl, jestli budu cyklista nebo lyžař

„Ještě dva roky dozadu jsem nevěděl, jestli budu cyklista nebo lyžař, protože oboje mi šlo výborně. Nakonec ale zvítězila cyklistika,” říká host magazínu Z Cup na Rádiu ZET, cyklista Mathias Vacek. V dětství se s rodinou přestěhoval do Rakouska, v dospívání trénoval v Itálii. 

Před 3 týdny 21:42

Oštěpař Vadlejch: Kdybych si nevěřil nebo cítil, že už na to nemám, už bych asi dál nemakal

Host Z Cupu na Rádiu ZET Jakub Vadlejch nedávno překonal magickou oštěpařskou hranici devadesáti metrů. „Opravdu je to pro nás magická hranice. Je to to nejvíc, co se dá v oštěpu hodit,” vysvětluje Vadlejch v dalším vydání našeho sportovního týdeníku. 

30. květen 2022 20:56

Zbrojovka a Líšeň nejsou rivalové, říká Petr Švancara po postupu Zbrojovky do 1. ligy

„Ačkoliv by to mohlo znít, že bychom s Líšní měli být rivalové, tak nejsme. Líšeň to systematickou prací dotáhla daleko, až k tomu, že mohla hrát o první ligu, za to jí patří velký respekt. Samozřejmě jde ale o to, že bychom se třeli o sponzory a stadion,” říká host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET Petr Švancara. 

23. květen 2022 19:56

Kajakář Jiří Prskavec bude patřit k favoritům mistrovství Evropy

O tomto víkendu se uskuteční Mistrovství Evropy na divoké vodě v Liptovském Mikuláši. Jedním z favoritů bude i Jiří Prskavec. „Na nominačních závodech jsem jezdil časy mezi těmi nejlepším a to samozřejmě nakopne do finální přípravy na Evropu,“ říká v našem sportovním magazínu Z Cup.

16. květen 2022 20:16

Cyklista Kulhavý: Mám v sobě pocit, že by bylo fajn se rozloučit na vysoké úrovni

„Nové výzvy jsem našel v dlouhých závodech, které jsou dnes už po celém světě. Snažím se závodit na nových tratích a nových destinacích. Při maratonu přeci jen poznám víc z té krajiny, není to tak stereotypní jako cross-country, které se jezdí třeba na čtyřkilometrovém okruhu. Vrátil jsem se k cyklistice jako k tomu svobodnému sportu, vrátil jsem se ke kořenům,“ říká cyklista Jaroslav Kulhavý, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

9. květen 2022 20:48

Leopold König k Závodu míru: S pořadateli vybíráme to nejtěžší, co nám hory nabízejí

„Podmínky si nemůžeme vynachválit. Kopce, kvůli kterým v Jeseníku převážně jsme, jsou absolutně bez jakékoliv konkurence. S pořadateli vybíráme to nejtěžší, co nám hory nabízejí. Snažíme se to udělat pestré, protože divácky asi není nic zajímavějšího než vidět jezdce v nejtěžších kopcích u nás,“ popisuje Závod míru silniční cyklista Leopold König, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

2. květen 2022 16:42

Václav Varaďa k titulu: Dojalo mě to, je neskutečné to urvat třikrát po sobě

„Je to neskutečné. Je to krásné završení pětiletky, kterou jsem u Ocelářů strávil. Hrozně moc si toho vážím a budu na to dlouho vzpomínat. Udělali jsme maximum,“ říká trenér hokejového týmu Oceláři Třinec Václav Varaďa k mistrovskému hattricku v české extralize. A právě Varaďa byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

25. duben 2022 17:55

Lukáš Rosol: Tenis se strašně posunul, je jedno, zda hrajete se 150. nebo 50. hráčem světa

„Když jsem dříve byl třeba 30. nebo 40. na světě a hrál s hráčem z osmé desítky, tak jsem při zápase mohl zkoušet cokoliv. Chodit na síť, hrát jen druhý servis a pořád jsem vyhrával. Teď je to strašně vyrovnané, všichni jsou atletičtější a všichni už umí servírovat. Každý set je o dvou třech míčích, ať už je to 150. nebo 50. hráč světa,“ říká tenista Lukáš Rosol. Ten byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

11. duben 2022 19:19

Cyklista Štybar: S celým týmem ještě doháníme tréninkové manko

Cyklisty brzy čeká závod označovaný jako peklo severu. „Už během prvních sto kilometrů Paříž–Roubaix se rozhoduje o tom, jaká skupinka odjede. V televizi to není ani vidět, ale pro nás je prvních sto kilometrů dost stresujících. Kostkové úseky nejsou v závodě tak těžké, závod se odehrává už před nimi. Musíte být vepředu, musíte se tam probojovat. Stojí to velké úsilí, a to je to, proč vám dochází síly v závěru,“ říká cyklista Zdeněk Štybar ve sportovním magazínu Z Cup Rádia Z.