Alex a host
1. únor 2023

Poslechněte si podcast: Lidi se ohání osobní svobodou, ale já bych jim dal druhý infarkt zaplatit, říká kardiolog Neužil

Petr Neužil je primář kardiologického oddělení pražské nemocnice Na Homolce. Co by nás mělo přivést ke kardiologovi a je EKG stále tím prvotním vyšetřením?

30:53

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 28:14

Andrea Kalivodová: Carmen bezesporu byla mrcha, přesto už mám radši tu ježibabu

V chystané opeře Rusalka si zahraje ježibabu, kterou považuje za charakterní roli. „Moje ježibaba, moudrá to žena, ví, že princ Rusalce stejně zahne.“

Včera 25:44

Martin Zounar: Ordinaci v růžové zahradě točím 15 let. Těší mě, že moji postavu ještě nedali k ledu

Patří mezi naše nejobsazovanější herce, proto je stále velmi vytížený. Kromě natáčení nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě věnuje teď nejvíce času nově vzkříšenému divadlu Metro na pražské Národní třídě.

Před dvěma dny 27:06

Martina Pipková Loudová: Z kvalitní teplákoviny můžete ušít elegantní oblečení

„Preferuji, aby každá žena nosila to, v čem se cítí dobře. Neměla by kopírovat módní trendy za každou cenu,“ říká v pořadu Alex a host módní návrhářka Martina Pipková Loudová.

Před šesti dny 24:23

Jiří Pavlica: Básně Jana Skácela bych zhudebnil všechny. Jsou moudré a moudrosti není nikdy dost

Houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica je uměleckým šéfem Hradišťanu už 45 let. Legendární kapela vychází z tradic moravské cimbálové hudby, ale nebojí se žádných žánrových experimentů. Mezi jejich nejznámější skladby patří zhudebněné verše básníka Jana Skácela.

Před týdnem 27:10

Hácha dostal nálepku zrádce, ale v politice byl náhodou, říká k Protektorátu historik Jindřich Marek

Připomínáme si nejdramatičtější dny v historii naší země. Pražský hrad byl od rána 15. března roku 1939 tichým svědkem agrese nacistických vojsk. Ještě důležitějším se ale stal den předtím.

Před týdnem 25:06

Monika Zoubková: Přibrat 20 kilo je pro herce fatální změna, která u nás není dostatečně zaplacená

Herečka Monika Zoubková se do povědomí diváků dostala jako neschopná a psychicky labilní doktorka Tereza Valšíková z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Taková postava se hraje vlastně dobře. Akorát ve finále už na ní nebylo co obhajovat, protože na ní nebylo nic pozitivního. Nakonec se dostala do vězení a v seriálu skončila. Podle scenáristů jsou dveře do seriálu otevřené, ale už je to čtyři roky.“

Před týdnem 25:49

Moderní pětibojař David Svoboda: Po úspěchu na olympiádě jsem se snažil všem vyhovět a to mě zničilo

Od roku 2025 bude z moderního pětiboje vyřazen parkur a nahradí ho překážková disciplína. Olympijský vítěz z Londýna David Svoboda byl jedním těch, kteří proti tomu protestovali. Proč najednou vadí parkur?

Před týdnem 28:07

Herec Ján Jackuliak: Nejsem zlej. Se záporákem se musí člověk vyrovnat, protože 99 % lidí vás nemusí

Týral Danu Morávkovou alias doktorku Suchou v Ordinaci v růžové zahradě. Vedle toho jste ho mohli vídat v seriálu Vyprávěj a za sebou má premiéru filmu Zatmění, kde hraje masového vraha. „Moje tvář k tomu přímo vybízí.“

Před 2 týdny 23:40

Zdeněk Žák: V seriálu Život na zámku jsem si zahrál díky tomu, že umím jezdit na koni

Herec a dabér, jehož seznam rolí je hodně dlouhý. Patří mezi ně třeba Rosťa Pánek v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře nebo Ing. Chudý ze Života na zámku. V roli pediatra jste ho mohli vídat v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě a je také hojně obsazovaný na prknech, která znamenají svět.

Před 2 týdny 24:54

Vlastimil Zavřel: Nerudnýho Valšíka z Ordinace jsem měl radši

Jeho hlas neodmyslitelně patří ke žluté animované postavě Homera Simpsona, ačkoli žezlo převzal po zesnulém Vlastimilu Bedrnovi. Znáte ho také jako Jindřicha Valšíka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde na čas zmizel. Vrátí se ještě?