Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Lidé v karanténě a izolaci kvůli koronaviru mohou hlasovat ve druhém kole prezidentských voleb

25. ledna od 8 do 17 hodin mohou ve druhém kole prezidentských voleb hlasovat lidé, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo izolaci. V Ústeckém kraji jsou tzv. drive-in volební stanoviště v sedmi okresních městech. Během prvního kola využilo možnost volby z auta v celém regionu 15 lidí.

02:19

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 00:39

Seniorka z Děčína neuspěla s žalobou na Krajskou zdravotní, požadovala odškodné za duševní újmu

Okresní soud v Děčíně zamítl žalobu 76leté ženy v případu náhrady duševní újmy. Žena tvrdí, že se 80. letech 20. století v děčínské nemocnici obchodovalo s novorozenci.

Včera 01:47

Úštěk se zbavuje dluhů po předchozím vedení města. Dokončuje i rekonstrukci tamní základní školy

Městu Úštěk na Litoměřicku se daří řešit finanční problémy, které mělo zdědit po předchozím vedení. Jen 30 milionů dlužilo město věřitelům a firmám, které provádějí rekonstrukce obecních budov. Některé práce proto radnice zrušila nebo pozastavila. Na čas nepracovali ani dělníci na rekonstrukci školní budovy. Aby společnost smluvené opravy dokončila, muselo si město vzít mnohamilionový úvěr. Děti by se do školy mohly vrátit koncem února.

Včera 00:32

Soud zamítl návrh vedení Nexenu u Žatce na předběžné opatření, které by zabránilo stávce

Výroba pneumatik v továrně Nexen Tire u Žatce už třetí den stojí. Část zaměstnanců stávkuje za zvýšení mezd a příplatků. Cílem je uzavřít kolektivní smlouvu.

Včera 02:20

Ústecký krajský úřad dostal stovky připomínek k navrženým koridorům budoucí rychlodráhy do Drážďan

Ústecký krajský úřad eviduje přes 600 připomínek ke změně územních zásad pro trasu rychlodráhy. Občané, obce a města mohli zasílat k návrhu změny zásad územního rozvoje své názory do 31. ledna.

Před dvěma dny 02:38

Chystaná spalovna v Chomutově musí projít celým posouzením vlivu na životní prostředí

Zamýšlená spalovna v Chomutově musí projít celým posouzením vlivu na životní prostředí. Po výsledku zjišťovacího řízení o tom rozhodlo ministerstvo životního prostředí. Podle dokumentace má spalování odpadu nahradit v chomutovské teplárně Achterm pálení hnědého uhlí.

Před dvěma dny 01:56

Soud v Děčíně by měl rozhodnout v kauze rekonstrukce Podmokel. Obvinění jsou tři lidé a jedna firma

Děčínský okresní soud by měl vynést rozsudek v kauze pochybné rekonstrukce části historické čtvrti Podmokly. Obvinění jsou v ní tři lidé a jedna firma. A právě firma Strabag, která se na stavebních pracích podílela, přiznala minulý týden svou vinu na nekvalitně odvedené práci v první etapě celkové revitalizace levobřežního centra a uzavřela se státním zástupcem dohodu o vině a trestu.

Před dvěma dny 02:08

Stávka za vyšší platy zaměstnanců továrny na pneumatiky v průmyslové zóně u Žatce pokračuje

Zaměstnanci továrny Nexen Tire Europe u Žatce druhým dnem pokračují v časově neomezené stávce. Odboráři se s vedením korejské společnosti snaží vyjednat zvýšení mezd a příplatků.

Před třemi dny 01:54

Zaměstnanci z továrny Nexen u Žatce chtějí vyšší mzdy. Vyhlásili proto časově neomezenou stávku

Zaměstnanci jihokorejské továrny Nexen Tire u Žatce stávkují. Cílem je uzavření kolektivní smlouvy, ve které odbory žádají pro zaměstnance například zvýšení mezd. Stávka podle odborářů zastavila provoz továrny na pneumatiky.

Před třemi dny 01:56

Svoz objemného odpadu se letos v Teplicích uskuteční jen jednou – v březnu

V Teplicích letos změní termíny pro přistavení velkokapacitních kontejnerů. V ulicích už budou jenom během března, zatímco dosud to bylo 4krát ročně. Město chce přimět lidi k větší odpovědnosti a třídění.

Před třemi dny 03:09

České Švýcarsko: Ochránci přírody instalují do říčky u Dolského mlýna inkubátory s lososími jikrami

Ochránci přírody uloží 31. ledna do plovoucích inkubátorů v říčce Jetřichovická Bělá u Dolského mlýna v Českém Švýcarsku 100 000 kousků jiker lososa obecného. Ve speciálních schránkách se jikry vyvinou v rybí potěr, který bude možné zhruba v dubnu do říčky vypustit.