Kryptokec
15. říjen 2019

Poslechněte si podcast: Libra a její šance na úspěch s Václavem Dejčmarem

V desátém dílu podcastu Kryptokec se můžete těšit jistě již známé hlasy účastníků Dana Tržila, Vladimíra Vencálka, Maťo Galvánka a Václava Dejčmara. Stejně jako v minulém dílu, i dnes se bavili o kryptoměně Libra a o tom, jakou má vůbec na trhu šanci. V tomto dílu se dozvíte například to, že důležitý faktor, který Libra přináší do světa kryptoměn, jsou regulace. Je jasné, že Libra nebude mít vůbec jednoduché se na trhu prosadit a co se týče náhledu regulátorů a států, může to na celý trh mít pozitivní dopad. A to i přesto, že Libra není přímou konkurencí kryptoměn jako takových, ale spíše konkurentem pouze pro specifické kryptoměny, které jsou využívány na mikroplatby. „Normální“ retailové uživatele totiž cenzurovatelnost úplně netrápí . Libra to ví a něco takového právě kvůli vyhovění dohledu všech autorit bude muset zavést. Pro koncové uživatele je důležitá hlavně jednoduchost plateb, rychlost a spolehlivost převodů mezi nimi, jejich přáteli a klasickými obchodníky a prodejci. Přibližně v polovině podcastu se Vladimír zmíní o tom, že Libra Foundation připravila svůj kód napojitelný na burzy. To by mohlo znamenat, že Libra nechá kryptoměnové burzy s jejich coiny pracovat a napojit je na jejich obchodní platformu. Stane se Libra jedním z řady stablecoinů směnitelných za kryptoměny i fiat měny? V tomto díle zazní i konkrétní odpovědi na otázky: * Jakou šanci na úspěch má Libra? Lze na úspěch Libry vsadit tím, že si koupím akcie Facebooku?

54:59

Kryptokec

Vydává: Dan Tržil & Vladimír Vencálek

Kryptokec je neformální pokec o všem okolo kryptoaktiv a jejich ekosystému. V jednotlivých dílech rozebírá Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Josef Tětek a občasní hosté jedno konkrétní téma do hloubky; zabýváme se spíše nadčasovými fundamenty, než horkými novinkami.

Web

31. leden 2023 48:52

Dává Bitcoin a krypto ještě smysl? feat. Dominik Stroukal

Do nového Kryptokecu jsme po letech opět pozvali Dominika Stroukala a probrali jsme, kde se nachází svět kryptoměn. Dává Bitcoin, Ethereum nebo jiné kryptoměny stále smysl? Změnili poslední aféry jako FTX nebo Terra/Luna Dominikův názor? A co stablecoiny? Pokud si chcete zkalibrovat svůj názor na krypto, pak vás tento Kryptokec bude bavit.

14. září 2022 55:53

Ethereum Merge a vize feat. Václav Dejčmar

Ethereum Merge je za dveřmi a tak si pojďme říct co to znamená, co se změní a kam Ethereum směřuje. A jelikož dorazil i Václav Dejčmar, tak jsme trochu odzoomovali na big picture. Co 99% lidí vůbec netuší, když kupuje Ethereum? Proč je dobře, že Bitcoin oproti ETH nic neumí? Co to je za týpky z Ethereum Foundation?

11. červenec 2022 41:03

S Romanem Komárkem (Veracity Protocol) o inovacích, blockchainu a podnikatelských lekcích

Do Kryptokecu dorazil Roman Komárek, který stojí za projektem Veracity Protocol a v minulosti budovat Artstaq. Povíme si, co se s Veracity Protocol naučili v akcelerátoru Techstars a co je "proof of camera". Probereme i jeho pohled na NFT nebo metaverse a dozvíte se i kdy dává blockchain a web3  smysl a kdy to jsou jen prázdné fráze.

27. květen 2022 45:56

Terra & Luna - proč to vybouchlo, co tam smrdí a o čem se nemluví?

Pád kryptoměnového páru Luna a stablecoinu Terra (UST) byl jeden z největších výbuchů projektu v kryptosvětě. Během pár dnů se smazalo asi 40 miliard dolarů. Jak se to stalo? Co udělala Luna Foundation a co udělat mohla a neudělala? Proč stále nikdo neví kam se pár miliard podělo? A jaké z toho plyne ponaučení? Komentář a analýza téhle kauzy od Vladimíra Vencálka v uvodlněném kryp(t)okecím stylu.

14. květen 2022 51:23

Jak poznat dobrý NFT projekt s Tino Hrnčiarem (Rumpel crew)

Tino Hrnčiar (founder Life is Porno streetwear brandu) se ponořil do králičí nory NFT a poslední 2 roky grindoval Discord. Nyní launchnul vlastní NFT Rumpel Crew [https://rumpelcrew.com/] a tak si na konkrétním případu ukážeme, jak NFT projekty vznikají. Dozvíte se i jakou roli budou mít NFT v metaversu, jak je to s utility vs. pure art tokeny a jak rozeznat NFT bullshit od projektů s potenciálem. Užívejte a sdílejte dál.

25. duben 2022 50:18

Novinky v miningu, DAO, NFT a jak ovlivní válečné sankce krypto

Jaké trendy jsme v kryptu viděli v posledních 6 měsících. Co se změnilo u miningu? Jak válka na Ukrajině a sankce uvalené na Rusko ovlivní krypto? Našláplý díl, kterým se vracíme zpátky do hry.

18. srpen 2021 55:52

Altcoiny vs. shitcoiny - Jak poznat scam a pár tipů na zajímavé altcoiny

V druhém díle s analytikem Adamem Kracíkem probereme altcoiny, které Adam sleduje a také poradíme, jak k investicím do tzv. altcoinů přistupovat. Jaké projekty mohou mít v budoucnu naději? Jaké jsou jen podvody nebo slepá ulička Sestava tohoto dílu Kryptokecu - Dan Tržil, Karel Filner, Adam Kracík.

11. srpen 2021 45:08

Jak na analýzu trhu BTC a on-chain data s Adamem Kracíkem

Další Kryptokec ve složení Dan Tržil, Karel Filner a náš host Adam Kracík. Adam je kryptoměnový analytik a publicista, který sdílí svoje bitcoin analýzy například na webu btctip.cz. [https://btctip.cz/] Proto jsme si Adama pozvali, aby nám pověděl z čeho v analýzách vychází, jak číst různé typy dat a hlavně teda jak předvídá vývoj bitcoinu.

27. květen 2021 39:19

NFTs (non-fungible tokens): K čemu vlastně jsou?

Další díl Kryptokecu je tu. Opět ve složení Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Karel Filner a KryptoVláďa a tentokrát jsme se snažili porozumět NFT, tedy non-fungible tokens. Jak NFTs vlastně fungují? K čemu jsou a je hloupost do nich investovat? I na to se snažíme v tomto díle zodpovědět. Užijte si poslech a dejte nám vědět, co si o NFT myslíte.

13. květen 2021 45:42

DeFi a budování komunity s KryptoVláďou

Nový díl Kryptokecu v obměněné sestavě - Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Karel Filner a speciální host KryptoVláďa (Vláďovo YT kanál [https://www.youtube.com/channel/UC827_PQYRRGxvqtN7Bh2yaQ]) V tomto díle se opět podíváme na Decentralizované finance aka DeFi a také jak se Vláďovi povedlo vytvořit nadšenou krypto komunitu, která se navzájem vzdělává a podporuje. Užijte si po delší pauze dalśí nadupaný díl.