Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Liberecký kraj připravuje putovní poradnu o vytápění, zastaví ve Frýdlantu, Semilech a Turnově

Lidé se v poradně například dozvědí, jak správně topit s ohledem na úsporu nákladů i ekologii. Poradna 20. září 2022 navštíví Frýdlant, o den později Semily a 22. září dorazí i do Turnova.

00:58

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:48

V Libereckém kraji chybí lékaři a zdravotní sestry

Nemocnice i samosprávy v Libereckém kraji nadále řeší nedostatek zdravotníků. Zatímco v nemocnicích chybí zejména kvalifikované sestry, v menších obcích a městech scházejí lékaři.

Dnes 02:28

Rekonstrukce frekventované křižovatky u libereckého viaduktu začala. Opravy jsou rozdělené do 5 etap

Řidiči musí od 3. října 2022 počítat s omezením v místě zvaném „na Sofii“. Začaly tam práce na přestavbě a rozšíření frekventované křižovatky ulic Švermova, Jungmannova a Žitavská. Silničáři ji budou rozšiřovat, aby byl provoz ve městě plynulejší.

Před třemi dny 02:52

V České Lípě začaly opravy mostu na průtahu I/9

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v České Lípě opravu 800 metrů dlouhého mostu přes jižní část města. Stavební firma má za úkol obnovit dešťové svody a zároveň vybudovat dvě retenční nádrže na vodu s odlučovači ropných látek. Práce potrvají do jara roku 2023 a zatím je neprovázejí žádná významná dopravní omezení.

Před třemi dny 02:34

Studenti si za ubytování na libereckých kolejích od podzimu připlatí, letos už potřetí

Kvůli rostoucím nákladům budou koleje Technické univerzity v Liberci v roce 2022 už potřetí zdražovat. Studenti přesto mají o ubytování zájem.

Před třemi dny 03:31

V Liberci se vítězní Starostové dohodli na koalici s hnutím ANO

Ve čtvrtek 29. září večer, téměř týden po komunálních volbách, uzavřeli v Liberci dohodu o koaliční smlouvě vítězní Starostové pro Liberecký kraj společně s TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO 2011. Budou mít většinu 23 z 39 mandátů. Jednání ještě nejsou u konce.

Před čtyřmi dny 02:58

Liberecký kraj přispěje 3 miliony do Fondu na ochranu vod v příhraničí. Obce mohou začít čerpat

Už v říjnu 2022 mohou začít obce a města v česko-polském příhraničí čerpat peníze z Fondu Turów. Na co peníze půjdou konkrétně, zjišťovala redaktorka Janou Švecovou.

Před šesti dny 01:01

Státní zástupce zastavil stíhání zdravotníků z Frýdlantu kvůli otravě pacientů

Před čtyřmi lety dostalo devět operovaných pacientů ve frýdlantské nemocnici otravu krve. Policie původně případ odložila, liberečtí okresní žalobci ale v srpnu 2022 zdravotníky obvinili.

Před šesti dny 02:28

V Semilech vytvoří koalici vítězná Volba pro Semily, ANO a s uskupení Spolu

Semily jsou prvním městem v Libereckém kraji, kde je po komunálních volbách 2022 jasno, kdo povede tamní radnici v následujících čtyřech letech.

Před týdnem 04:04

Jaké budou nové vlády v okresních městech? Zjišťovali jsme průběh povolebních jednání

V Liberci pokračuje vyjednávání vítězných Starostů pro Liberecký kraj o nové koalici. 26. září večer se znovu setkají s druhými ANO. V Jablonci vyjednávají všechna uskupení, která se dostala do zastupitelstva s výjimkou SPD. V Semilech a v České Lípě jednají vítězové s vybranými stranami a hnutími.

Před týdnem 02:08

V Liberci měří odchylky v rozchodu tramvajových kolejí nové zařízení vědců z univerzity

Stav tramvajové tratě dosud kontrolovali pracovníci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou ručními nebo pojízdnými měřidly. Teď nebezpečné odchylky v rozchodu tramvajových kolejí odhalí patentované zařízení, které tým Michala Starého a Ondřeje Matúška z Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci testoval ve spolupráci s dopravním podnikem. Ten už prototyp zařízení k měření používá.