Vybrali jsme pro vás
13. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Liberecká zoo se může chlubit. Podařilo se jí odchovat mláďata pandy červené

Zoo Liberec se opět podařilo odchovat dvě mláďata ohrožené pandy červené. Do volné přírody se ale zatím nevrátí. Za mláďaty se byl podívat redaktor Tomáš Mařas.

03:28

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Před třemi dny 08:19

V harrachovském muzeu lyžařských legend s Pavlem Plocem, legendou skoků na lyžích

Ski Muzeum Harrachov nabízí spoustu exponátů, díky kterým se návštěvníci můžou seznámit třeba i s historií a současností skoků na lyžích. Nechybí tam ani místo pro Pavla Ploce, stříbrného z olympijských her v Calgary a bronzového ze Sarajeva. A právě s ním v harrachovském muzeu natáčel sportovní redaktor Pavel Petr.

Před pěti dny 02:30

Tradiční posvícení na Dlaskově statku připomene, jak v usedlostech vypadaly oslavy polních prací

I když je svatého Václava až 28. září, na Dlaskově statku bude Svatováclavské posvícení už v sobotu 24. září. Redaktor Jaroslav Hoření se tam vydal zjistit, jak se posvícení připravovalo kdysi a dnes.

Před týdnem 02:58

Granátové šperky pro Alžbětu II. Turnovské muzeum vystavuje autorskou kopii zlatníka Urbana

V turnovském Muzeu Českého ráje instalovali velmi unikátní expozici. Je na ní k vidění autorská kopie kolekce granátových šperků, kterou pro britskou královnu Alžbětu II. zhotovil turnovský šperkař Jiří Urban.

Před týdnem 02:31

Českorajské Waldovy Matušky oslaví 90tiny Waldemara Matušky se vzácným hostem

Na koncertech skupiny Waldovy Matušky v Liberci a Kacanovech vystoupí i Olga Matušková. Ještě jako Blechová se s Waldemarem seznámila právě ve městě pod Ještědem.

Před týdnem 02:58

Prvorepubliková Schneiderova vila v Jablonci nad Nisou se mimořádně otevřela návštěvníkům

Redaktorka Ivana Bernáthová v rámci Dnů evropského dědictví navštívila ve městě skla a bižuterie zachráněnou Schneiderovu vilu.

Před týdnem 02:07

Fond liberecké knihovny se rozrostl o stovky historických knih ze zaniklého kláštera v Hejnicích

Krajská vědecká knihovna v Liberci převzala část fondu knihovny bývalého františkánského kláštera v Hejnicích na Liberecku. Obsahuje celkem 1 200 svazků, v Liberci je jich nyní téměř 500.

Před týdnem 02:37

Vytváří dary pro papeže a jako jediný na světě zhotovil Carské vejce. Rytec skla Arno Čančí

Legenda českého rytého skla Arno Čančík představuje svoje díla v Křišťálovém chrámu v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku. Výstava Gravirtuos potrvá v tamním kostele do 13. listopadu.

Před týdnem 02:30

Královka slaví 115 let. Je to šlechtična mezi jizerskohorskými rozhlednami, říká o ní Marek Řeháček

V sobotu 17. září pořádá Český rozhlas Liberec druhý ročník pochodu na Královku. Tentokrát bude výchozím bodem Bedřichov, kam vás zdarma dovezou v devět hodin autobusy z Liberce a Jablonce. A pak už vás čeká jedna ze tří tras od 1,7 do 7,7 kilometru na kamennou rozhlednu Královka, kam se už předem vydal cestovatel Marek Řeháček a redaktor Jaroslav Hoření.

Před 3 týdny 02:30

Nahlédnutí pod ruce mistrů výtvarníků a sklářů: Letní sklářská dílna v Železném Brodě

Už po jedenácté do Železného Brodu začátkem září přijeli výtvarníci na Letní sklářskou dílnu, aby nejen v huti tamní sklářské školy vytvořili nová díla. Poprvé budou prezentována na slavnosti Skleněné městečko. Do školní hutě nahlédl redaktor Jaroslav Hoření.

Před 3 týdny 04:13

FOTOGALERIE: Lyžařské muzeum v Harrachově oslavilo o víkendu 5. narozeniny

Víc jak jedenáct tisíc exponátů, tím se může pochlubit lyžařské muzeum v Harrachově. Návštěvníkům nabízí pohled do historie i současnosti. O prvním zářijovém víkendu roku 2022 muzeum oslavilo páté narozeniny a Český rozhlas Liberec u toho nemohl chybět.