Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Liberecká zoo se díky nové expozici zařadila mezi největší chovatele tropických žab v ČR

Zoo Liberec má novou expozici věnovanou chovu unikátních a v mnoha případech velice vzácných druhů žab. Jedná se zejména o obojživelníky z tropických deštných lesů Střední a Jižní Ameriky, Austrálie, Madagaskaru i Papuy Nové Guineje.

02:08

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:09

2 roky podmínky za smrt dítěte. Liberecký soud rozhodl v případu utonutí chlapce v Českém Dubu

Soud potrestal zástupce táborového vedoucího dvouletou podmínkou. Rozhodnutí je nepravomocné. V roce 2020 vzal 39letý zástupce táborového vedoucího děti na koupaliště. Podle obžaloby se nepřesvědčil, které umí plavat, nerozdal jim plavecké pomůcky, a v době, kdy se chlapec topil, byl v kiosku.

Dnes 03:21

V Jablonci nad Nisou se návštěvníkům znovu otevírá věž vyhlídkové restaurace Petřín

Vyhlídková věž na jedné z dominant Jablonce nad Nisou, vyhlídkové restauraci Petřín, se oficiálně otevřela ve středu 31. května 2023. Návštěvníci tam mohou od 1. června.

Dnes 02:56

Poslední textilní průmyslovka v Česku zanikne. Liberecký kraj schválil sloučení dvou středních škol

V rejstříku škol se nově objeví Střední průmyslová škola Liberec. Rozhodli o tom zastupitelé Libereckého kraje. Škola vznikne sloučením dvou stávajících průmyslových škol v Liberci a to textilní a strojní a elektrotechnické. Ke spojení má dojít 1. července 2023.

Včera 02:18

V České Lípě soutěžili regulovčíci. Jak jim řízení provozu na jednom z nejvytíženějších uzlů šlo?

V rámci krajského kola celostátní soutěže dopravních policistů soutěžili policisté 30. května 2023 v ručním řízení řidičů a chodců na vypnuté světelné křižovatce v České Lípě.

Včera 02:09

V Desné začne rekonstrukce památkově chráněné Riedelovy vily

Rekonstrukci plánuje vedení města. První etapa začne v polovině června 2023 opravou břidlicové střechy. Jen za to zaplatí město víc než 6 milionů korun. Na zbytek oprav chce radnice získat dotaci.

Před dvěma dny 00:56

Neznámý pachatel prostřelil okna školy v Rychnově u Jablonce nad Nisou

Čtyři okna prostřelil o víkendu (27. a 28. května 2023) neznámý pachatel v přízemí budovy základní školy v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Oznámil to starosta Tomáš Levinský z SLK.

Před dvěma dny 02:26

Lidé v některých městech Libereckého kraje nechtějí sdílená kola. Rozhodli o tom v anketách

Obyvatelé některých měst v Libereckém kraji odmítli záměr svých radnic pořídit sdílená kola. Rozhodli tak v anketách, které města vyhlásila. Kde konkrétně si lidé na sdílených kolech nezajezdí a proč, zjišťovala redaktorka Johana Tománková.

Před třemi dny 02:30

Zahájení sezony v Lázních Libverda: Komentované prohlídky a kultura v parku

Sobotní slavnostní zahájení lázeňské sezony v Lázních Libverda probíhalo nejen na pódiu v Lázeňském parku, kde hrála muzika od swingu přes country po rock, ale také v Clam-Gallasově paláci, kde se večer tančilo.

Před čtyřmi dny 00:18

Světový unikát najdete v Kamenickém Šenově. Skleněné čekárny. Přibyly další dvě

Další dvě skleněné čekárny na autobusových zastávkách má Kamenický Šenov na Českolipsku. Celkem jich tak je po městě osm, ve světě jde patrně o unikát. Slavnostním odhalením zastávek začal celodenní festival svítidel Lustrfest.

Před čtyřmi dny 00:14

Šest libereckých poboček České pošty za pár dní skončí. Do vzdálenějších odveze zájemce nad 70 let s

Už jen zhruba měsíc budou fungovat všechny pobočky České pošty, které jsou dnes v provozu. Od července jich pošta zruší 300. V Libereckém kraji se to dotkne pěti měst.