Zprávy pro Liberecký kraj
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Liberecká iQLANDIA se zaměří na propagaci trvale udržitelného rozvoje

Exponáty budou věnované například skleníkovému efektu, mořským proudům nebo alternativním zdrojům energie.

03:30

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:07

Jak se volilo v druhém kole prezidentských voleb v Libereckém kraji

Prezidentem České republiky se stane Petr Pavel. Ve druhém kole voleb vítěz získal 58,32 procent z 5 759 197 platných hlasů. Volební účast byla rekordních 70,25 procenta všech registrovaných voličů. Zjišťovali jsme, jak volili lidé v Libereckém kraji.

Včera 02:45

Pro nemocnou Natálku z Liberce chtěli vybrat půl miliónu, na kontě sbírky se už ale sešlo mnohem víc

Spontánnost a srdečnost dárců předčila všechna očekávání. Místo plánovaných 500 tisíc vybrali pořadatelé sbírky pro těžce nemocnou Natálku z Liberce už víc než 800 tisíc. Za peníze ze sbírky pořídí rodina Natálky ojetý minivan, který nutně potřebuje pro přepravu dítěte a všech zdravotních pomůcek.

Včera 02:30

Železnobrodské sklářské muzeum bude zhruba rok zavřené, tamní expozice i budovu čekají úpravy

Expozice skla v hlavní budově železnobrodského muzea budou naposledy k vidění o víkendu 28. a 29. ledna. Pak se budova s roubeným průčelím na náměstí 3. května téměř na rok uzavře návštěvníkům a nastoupí řemeslníci. V rámci projektu Spojeno sklem vzniknou nové expozice i lepší návštěvnický komfort.

Před dvěma dny 02:29

2. ročník soutěže Business Talent pro osmáky a deváťáky základních škol Libereckého kraje zná vítěze

Na dvě stovky dívek a chlapců z osmi základních škol z Libereckého kraje se koncem roku 2022 snažilo v liberecké iQLANDII vymyslet a vyrobit zlepšováky pro hendikepované. Finalisté z každé ze škol se 26. ledna 2023 zúčastnili slavnostního vyhlášení.

Před dvěma dny 02:18

Druhé kolo prezidentských voleb: Hlasovací lístky dostanou voliči ve volební místnosti

27. ledna 2023 ve 14 hodin začne druhé kolo prezidentských voleb. Lidé budou vybírat nového prezidenta České republiky mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem, kteří v prvním kole voleb získali nejvíc hlasů.

Před třemi dny 00:59

Město Liberec chce do září 2025 přeměnit bývalou slévárnu Linser v centru města na kreativní centrum

Radnice aktuálně hledá firmu, která vytvoří projektovou dokumentaci. Podle odhadu přestavba bývalé slévárny v Resslově ulici vyjde na zhruba 38 milionů korun.

Před třemi dny 03:26

Ředitelství silnic a dálnic je odpovědné za smrt řidiče cisterny, na jehož auto spadl strom

Liberecký Krajský soud 25. ledna 2023 rozhodoval v případu žaloby na Ředitelství silnic a dálnic. To čelilo obžalobě za pád stromu na auto, při kterém zemřel řidič. Jednání sledovala redaktorka Eva Malá.

Před čtyřmi dny 02:08

VIDEO: Profesionálním hasičům v Tanvaldu zjednoduší práci nová čtyřkolka. Svezli jsme se

Speciální čtyřkolka se dostane k požáru i do míst, kam běžná cisterna nedojede. Nové vozidlo hasičů vyzkoušela redaktorka Eva Malá.

Před pěti dny 01:57

Ukrajinský klub liberecké knihovny se letos víc zaměří na české tradice

V Krajské vědecké knihovně v Liberci i v roce 2023 pokračuje Ukrajinský klub. Ten první lednový nabídl dětem seznámení s českým masopustem i výrobu masek. Byl se tam podívat redaktor Tomáš Mařas.