Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Liberec zřídí městskou nájemní agenturu, která má pomáhat lidem v bytové nouzi

Během podzimu zahájí v Liberci činnost městská nájemní agentura. Motivovat má majitele volných bytů, aby je pronajali lidem, kteří mají problém sehnat v Liberci bydlení.

02:19

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 01:52

Za odsouzenými do rýnovické věznice přijely partnerky s dětmi. Společně prožili den

Věznice v Rýnovicích u Jablonce nad Nisou v soboru pořádala Den s dítětem. Odsouzení muži mohli prožít den se svými dětmi a partnerkami.

Před třemi dny 02:46

Rozloučení s blízkými jinak. Na hřbitově ve Vratislavicích nad Nisou chystají dvě nová pietní místa

Stále víc lidí dává před klasickým pohřbem do země a obřadu v kostele, nebo loučením v krematoriu, přednost rozptylu a soukromému obřadu. Právě jim vychází vstříc městský obvod Vratislavice nad Nisou.

Před třemi dny 02:17

Spor o smlouvu, na 30 tisíc nedoručených balíčků. Cílem je najít dohodu, potvrzuje mluvčí Zásilkovny

Tisíce zásilek zůstávají už několik týdnů v depu v Bílém Kostele na Nisou. Jde o balíčky, které majitel haly po sporu odmítá vydat společnosti Zásilkovna. Kdy by se mohly dostat k majitelům, zjišťoval redaktor Michal Jemelka.

Před třemi dny 00:43

Želva ukradená z Vlastivědného muzea v České Lípě je zpět

Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo zpět ukradenou želvu nádhernou. Z muzea, které slouží i jako záchranná stanice pro nalezené želvy, ji na začátku září 2023 odnesl jeden z návštěvníků.

Před čtyřmi dny 02:07

Chce to hodně s citem, ne foukat, jako do balónu, popisuje lindavský sklář výrobu Thálií

Ve sklarně Ajeto v Lindavě dokončují letošní sérii trofejí pro vítěze divadelních Cen Thálie. Budou se předávat v sobotu 30. září 2023.

Před pěti dny 02:30

Obyčejné předměty, neobyčejná bolest. Výstava bourá zajeté představy o podobě sexuálního násilí

Na sedmi panelech ve tvaru klecí jsou siluety a výpovědi skutečných obětí sexuálního násilí. Za Kateřinou Karlovou se na výstavu vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Před pěti dny 02:57

TUL 70letá: Zájem o učitelství, zdravotnictví a ekonomii roste, technické obory netáhnou

Technická univerzita v Liberci slaví v roce 2023 70 let od svého vzniku. Nový akademický rok začíná s prakticky srovnatelným počtem studentů jako v předchozím roce.

Před šesti dny 01:58

Hrníčky, nábytek, knížky, kočárek, autosedačka. Jablonecké re-use centrum chystá další výprodej

Veškeré použité zboží v re-use centru v Jablonci nad Nisou bude v říjnu 2023 za poloviční ceny. Lidé si tam můžou pořídit odložené, ale funkční vybavení do domácností, například kuchyňské nádobí, knížky, kočárky nebo školní potřeby.

Před šesti dny 02:10

Zasněžené obrázky Josefa Lady nebo cukroví. Návrháři mají o letošních vánočních ozdobách jasno

I když je do Vánoc ještě daleko, designéři už vědí, jaké budou v roce 2023 trendy vánočních ozdob. Ponesou se v duchu klidu, míru a tradic.

Před týdnem 01:00

Firma ČEZ instaluje v Liberci rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

V centru Liberce jsou první dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily od firmy ČEZ. Instalované jsou ve Frýdlantské ulici pod Základní uměleckou školou.