K věci Štěpánky Duchkové
11. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Libeň a Vysočany nemají svoje centrální náměstí, okolí O2 areny je ideální, míní starosta Prahy 9

Znovuzvolený starosta Prahy 9 Tomáš Portlík z ODS doufá, že už brzy bude jasné, kdo po volbách povede hlavní město. Městské části řeší řadu požadavků ve spolupráci s magistrátem, což by mohlo znamenat určité omezení.

12:04

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před čtyřmi dny 12:14

Starosta Prahy 5: Město musí posílit adiktologickou péči. Drogově závislí se koncentrují na Andělu

V okolí metra Anděl se pátá městská část dlouhodobě potýká s velkou koncentrací lidí bez domova a uživatelů návykových látek. Nejen o řešení této situace mluvil v pořadu K věci starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik z Prahy 5 Sobě. Představil také plány s Plzeňskou ulicí a fungováním městského úřadu.

Před týdnem 12:10

Nedávný požár elektromobilu v podzemní garáži komplikoval přístup výtahem, popisuje mluvčí hasičů

Jaká technika se využívá při zásahu u požáru elektromobilu a co všechno musí hasiči na místě řešit? Nejen na to odpovídal v pořadu K věci mluvčí pražských hasičů a vyšetřovatel Martin Kavka. Řeč byla také o nebezpečné manipulaci s ohněm u lidí bez domova nebo o letošním výročí hasičského sboru.

Před 2 týdny 10:59

Lázně Žižkov se promění v Dům tance. Hotovo by mělo být do konce roku 2025, počítá starosta Prahy 3

Praha 3 řeší hned několik velkých projektů, oblast Nákladového nádraží Žižkov i Městské lázně Žižkov najdou nové uplatnění. Co všechno se ve třetí městské části chystá, o tom mluvil v pořadu K věci starosta Michal Vronský z TOP 09.

Před 3 týdny 10:45

Jak řeší hlavní město nákup elektrické energie na další půlrok? Odpovídá zastupitel Jan Chabr

Momentálně má hlavní město zajištěné dodávky elektřiny pro magistrát a další budovy, jako jsou například školy nebo divadla, jen do konce června. Co bude dál? Nejen o tom mluvil v pořadu K věci předseda magistrátního výboru pro energetiku a pražský zastupitel Jan Chabr z TOP 09.

5. květen 2023 10:18

Ředitel TSK Sinčák: Dopravní komplikace budou u druhé etapy oprav Barrandovského mostu složitější

Momentálně probíhají práce v útrobách Barrandovského mostu, 15. května pak bude zahájena druhá z celkově čtyř etap rekonstrukce. Nejen o těchto opravách mluvil v pořadu K věci generální ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák.

28. duben 2023 12:37

Falešný bankéř i policista z vás vylákají peníze. Zuzana Pidrmanová popisuje podvodné telefonáty

Kybernetická trestná činnost je už delší dobu na vzestupu. Jedním z častých triků je falešné volání z banky s oznámením nestandardních transakcí na vašem účtu. Nejen o tomto podvodu mluvila v pořadu K věci Zuzana Pidrmanová, vedoucí odboru prevence Policejního prezidia ČR.

21. duben 2023 08:52

Do roku 2030 chce Praha osadit 23 tisíc střech solárními panely, říká náměstkyně primátora Komrsková

Jak bude Praha snižovat uhlíkovou stopu? A jak to vypadá s modernizací bioplynové stanice, kterou město koupilo ve středočeském Chrástu? Nejen na tyto otázky odpovídala v pořadu K věci Jana Komrsková (Piráti), náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán.

14. duben 2023 10:38

Od června se můžete těšit na prohlídky Clam-Gallasova paláce, slibuje ředitel Muzea hl. m. Prahy

Sbírkový fond Muzea hlavního města Prahy je věnovaný pražským dějinám. Budova Na Poříčí prochází momentálně rekonstrukcí, v Clam-Gallasově paláci se dokončují restaurátorské práce. Na co se můžou návštěvníci těšit po zpřístupnění těchto objektů? Nejen o tom mluvil v pořadu K věci nový ředitel muzea Ivo Macek.

7. duben 2023 11:04

Nejtěžší je být na všechno sám, říká o odchodu z dětského domova Pospíchalová z Dejme dětem šanci

„Spolupracujeme se padesáti dětskými domovy a máme zastoupení ve všech krajích České republiky,“ uvádí Ditta Pospíchalová, spoluzakladatelka organizace Dejme dětem šanci. V pořadu K věci mluvila o tom, jakými konkrétními projekty dětem pomáhají.

31. březen 2023 08:42

Němce zajímá Kafka, Španěly jídlo. O turismu v metropoli s Josefem Říkovským z Prague City Tourism

Cestovní ruch v metropoli v posledních letech velmi ovlivnila pandemie koronaviru, důležitou roli sehrál i válečný konflikt na Ukrajině. Jací turisté k nám jezdí a co chtějí vidět? Na to v pořadu K věci odpovídá Josef Říkovský, ředitel sekce Kvalita služeb Prague City Tourism.