Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Letos je to 50 let od vzniku Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce

Jedná se o oblast mezi Tiskými stěnami a Vlčí Horou u Krásné Lípy. Povrch tvoří pískovce, z valné části porostlé stromy. V oblasti žije rozmanitá fauna a je tu množství jedinečných podstávkových, roubených a hrázděných domů. Oslavy 50 let CHKO Labské pískovce doprovodí dvě výstavy, jedna putovní a druhá s názvem 50 nej Labských pískovců - ta bude na děčínském zámku. O tom všem si bude Eva Bucharová povídat s Tomášem Salovem, mluvčím Správy Národního parku České Švýcarsko.

17:56

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Dnes 12:23

O hodinkách nejen jako o koníčku, ale také jako o vhodné investici s Milanem Knotkem

Jak výhodně investovat v době, kdy peníze rychle ztrácejí na hodnotě? Někdo doporučuje vložit je do nemovitosti, jiný do zlata či akcií, Milan Knotek ale například rád investuje do dobrých hodinek.

Dnes 16:09

Nechávat ležet peníze ladem se dnes rozhodně nevyplácí

Investovat můžeme do nemovitostí, zlata a pořídit si můžeme také investiční hodinky. Jak na to a jaké vybrat se Milan Král dozvěděl od sběratele hodinek Milana Knotka.

Včera 17:06

Místo, aby vlastní ženě věnoval kytici, otevřel si sní pozoruhodné květinářství

Luční kvítka mění Lukáš Bobysud z Mostu v úchvatné kytice, které vás ohromí. Přitom normálně chodí do práce a všemu kolem květin se věnuje až po té. Proč a jak to dělá, prozradí v dnešním Dopoledním expresu. Moderuje Lenka Šobová.

Před čtyřmi dny 16:53

Chcete se stát kapitánem na lodi? Poradíme vám, jak na to

S Evženem Vodrážkou se bavíme o tom, co všechno potřebuje znát vůdce malého plavidla. Řeč je jak o kurzech pro budoucí kapitány takových lodí, tak o tom, jak probíhají zkoušky či o tom, co musí člověk udělat, když si chce u moře vypůjčit loď.

Před čtyřmi dny 18:40

Jak získat "řidičák na loď" - tedy správně řečeno průkaz vůdce malého plavidla, jak vypadají zkoušky a co bude potřebovat zájemce o půjčení lodi v zahraničí?

O tom si Slávka Brádlová povídala s Evženem Vodrážkou.

Před pěti dny 19:14

S šéfkuchařem o grilování a jeho doplňcích

Hostem našeho vysílání učitel technologie přípravy pokrmů Soukromá hotelová škola Bukaschool, šéfkuchař Roman Sejval. Bavíme se s ním o grilování a všem, co k němu patří.

Před pěti dny 21:08

Hostem Dopoledního expresu je dnes učitel technologie přípravy pokrmů ze Soukromé hotelové školy Bukaschool s

r.o. Ing. Roman Sejval. Tématem dnešího povídání je grilování, dipy a saláty. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před šesti dny 16:40

O kotlíkových dotacích a podmínkách pro jejich získání s radní Ústeckého kraje

Hostem v našem vysílání je tentokrát radní Ústeckého kraje Iva Dvořáková. Bavíme se s ní o podmínkách pro získání takzvaných kotlíkových dotacích a pro koho jsou určeny.

Před šesti dny 18:48

Kotlíkové dotace pokračují i v letošním roce

Jak o dotaci požádat? Co všechno musíte splňovat a jaké jsou podmínky, to nám prozradí dnešní host Dopoledního expresu Mgr. Iva Dvořáková , radní Ústeckého kraje. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před týdnem 19:18

O programu Memorial Air Show 2022 s hlavním organizátorem

V pátek 24. června odstartuje 30. ročník Memorial Air Show v Roudnici nad Labem. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit, o tom se bavíme s hlavním organizátorem akce, Vlastimilem Dvořákem.