Před týdnem

Poslechněte si podcast: Léto je tu a s ním vyhlášení dalšího ročníku klání o nej marmeládu. Kunratická JamParáda podesáté!

Dozrává první letní ovoce a právě jahody a třešně patří mezi nejoblíbenější kategorie Kunratické JamParády, soutěži ve vaření marmelád a džemů. Letos proběhne už její 10. ročník.

02:31

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Dnes 03:34

Na hradě Valdštejn v Českém ráji vystavují kostýmy z legedárních českých filmových pohádek

Která z postav filmové pohádky S čerty nejsou žerty měla nejdražší kostýmy? A proč bylo těžké naistalovat správně kostým čarodejnice z pohádky o princezně Jasněnce? Odpovědi hledal na hradě Valdštejn redaktor Tomáš Mařas.

Před dvěma dny 01:59

Příjemné klima i v tropických dnech zajistí vodní nádrž. Tak to má doma rodina z Oldřichova v Hájích

Ve vedrech se většina z nás asi nejraději zchlazuje v bazénech, na koupalištích nebo u moře. Paní Hana Myslivcová z Oldřichova v Hájích sice doma bazén na plavání nemá, ale v atriu rodinného domku má i v horkých dnech příjemný chládek.

Před třemi dny 02:59

Televizní štáb pořadu Všechno, co mám ráda natáčel v Libereckém kraji. Na co se můžou diváci těšit?

Všechno, co mám ráda. To je inspirativní hobby magazín České televize, který přináší každý týden tipy na to, jak si osladit život. Tento týden natáčel televizní štáb v Libereckém kraji. Zastavil se v Jablonci nad Nisou, ve Smržovce, v Harrachově i v Jizerských horách.

Před čtyřmi dny 04:55

FOTOGALERIE: Skláři z Libereckého kraje vytvořili kolekci číší pro Evropu

Sdružení Křišťálové údolí a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravily při příležitosti předsednictví České republiky Radě Evropy projekt nazvaný Evropský stůl.

Před týdnem 06:45

Na procházku do přírody můžete vzít svého psa. Nebo si v Horské Kamenici půjčit lamu

Nejen obvyklá středoevropská zvířata jako krávy, kozy či ovce můžete vidět na našich pastvinách. Na farmě v Horské Kamenici chovají i pár lamy krotké a malé lamě. A dokonce se s nimi, samozřejmě spolu s majitelem, můžete vydat na procházku. Vyzkoušel to redaktor Jaroslav Hoření.

Před týdnem 02:51

Sjezdovky na Ještědu na terénní tříkolce. Novou adrenalinovou zábavu vyzkoušela i naše reportérka

Sportovní areál na Ještědu nabízí novou adrenalinovou zábavu. Sjezd strmých svahů Ještědu na terénní tříkolce. Vyzkoušela si ho i reportérka Českého rozhlasu Liberec Ivana Bernáthová.

Před týdnem 02:30

Poskládat historický betlém je rébus. Takový teď řeší v Muzeu Českého ráje v Turnově

Do Vánoc zbývá téměř půl roku, ale v turnovském muzeu už finišuje stavba betlému. A ne ledajakého. Jde o velký malovaný betlém ze 70. let 19. století, který byl po desítky let sesypán do dvou krabic.

Před týdnem 05:05

Objevit dílo malíře Hertla pomohla náhoda. Jeho zrestaurovaná díla vystavuje liberecká galerie

Liberecká Oblastní galerie vystavuje zrestaurovaná díla barokního malíře Jana Jiřího Hertla. Turnovský rodák pro tamní klášter namaloval desítky obrazů, které v Pojizeří nemají obdoby.

Před týdnem 02:59

Retroléto: Pionýrské, ale také „tajné“ tábory

Málokteré dítě nebylo v době socialismu na pionýrském táboře. Tak trošku utajené byly pak křesťanské tábory, prozradila to paní Libuše Prokopová z vratislavického Domova pro seniory.

Před týdnem 02:52

Retroléto: Dovolená s Andělem

Poslechněte si vzpomínky dvou Liberečanek, jejichž rodiny neměly příliš peněz nazbyt a tak využívaly levnou nabídku na dovolenou v podnikových chatách.