Slepá mapa
Sezóna 2Epizoda 711. duben 2023

Poslechněte si podcast: Letenky kupuju jako holky kabelky. Když jsou levné, nemůžu je tam nechat, říká influencer

O cestování na plný úvazek si může řada lidí nechat jen zdát. Český influencer Adam Mach však svůj sen přetavil v realitu a nyní podstatnou část roku tráví v zahraničí. Své zážitky z destinací jako jsou Bali, New York nebo Havaj tlumočí svým fanouškům, kterých má na Instagramu takřka 340 tisíc. O tom, zda se dá cestováním živit nebo jak se shání levné letenky, vypráví Mach v nové epizodě podcastu Slepá mapa.

53:25

Slepá mapa

Vydává: Novinky.cz

Že nemůžete zrovna vyrazit do zahraničí? Nevadí. Michael Švarc a jeho hosté vás každé druhé úterý vezmou na výlet do známých i neznámých koutů naší planety, za poznáním tamní kultury i gastronomie.

Web

Sezóna 2Epizoda 11Před dvěma dny 01:00:40

Žil v jediném tichomořském království. Byl jsem tam trochu za exota, říká Čech

Touha po poznání zavedla Martina Menčíka na Tongu. A hned z první návštěvy jediné tichomořské monarchie se vyklubala láska. Český cestovatel tady totiž během dvouletého pobytu poznal svoji manželku, se kterou je přes 10 let; dnes už žijí v Česku. O lákadlech Tongy, jejím jedinečném naturelu i povaze místních obyvatel vypráví Menčík v nové epizodě podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 10Před 2 týdny 01:09:24

Prožila 15 let v Černé Hoře. Nás Čechy tu mají velmi v lásce, říká

Černou Horu lze stále považovat za málo objevený klenot. Na rozdíl od sousedního Chorvatska, kam loni zavítalo přes 15 milionů návštěvníků, je totiž turisticky stále víceméně neprobádaná. Podle historičky Lenky Blechové, která se před 40 lety provdala za Černohorce a v zemi strávila 15 let, má přitom co nabídnout. Třeba krásné hory s kláštery. O dalších zajímavostech vypráví Blechová v podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 99. květen 2023 01:02:23

Češi uklízeli odpadky ve Střední Americe. Zaujali média i prezidenta Salvadoru

Alespoň trochu přispět k čistší planetě. To je jeden z cílů manželů Michaely a Jiřího Dolanových, kteří už několik let sbírají odpadky, kudy chodí. Nejinak tomu bylo při jejich 17měsíčním putování Střední Amerikou, kde se díky videím na sociálních sítích stali doslova celebritami – zaujali politiky, média, ale i místní, kteří jim v jejich snažení často pomáhali. Michaela a Jiří vyprávějí o svých zážitcích v nové epizodě podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 825. duben 2023 57:53

Pracovala jako bioložka v peruánské Amazonii, podělila se i o zkušenosti s ayahuaskou

Když se řekne Peru, většině lidí se ihned vybaví Machu Picchu. Češce Zuzaně Bartákové naskočí džungle. Strávila v ní totiž několik měsíců, když pracovala jako terénní bioložka v Amazonii. Od monitorování papoušků a sběru vzorků půdy se následně přesunula k poznávání zbytku země, do které se již přes deset let pravidelně vrací. O svých zážitcích a zkušenostech vypraví v nejnovější epizodě podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 628. březen 2023 55:08

Došel pěšky z Olomouce do Íránu. Lidé ho měli za blázna

Chození po horách bylo pro Lukáše Hajduka vždy srdcovou záležitostí. Když se ve svém životě dostal do bodu, kdy mu nevyšly vztahy a ani v práci neprožíval ideální období, rozhodl se pro očistu těla i duše intenzivním putováním. Z Olomouce se vydal pěšky do Íránu a po cestě zdolal i několik pětitisícovek, včetně Araratu. O svých zážitcích vypráví Hajduk v novém díle podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 514. březen 2023 54:55

Čtyři roky žila v Austrálii. Na pavouky velikosti dlaně si brzy zvykla

Touha zdokonalit si angličtinu zavedla Radku Darebnou do Austrálie. Z několikaměsíční návštěvy Sydney se nakonec vyklubal čtyřletý pobyt, během nějž měla česká cestovatelka možnost vidět takřka celou zemi, ale i množství exotických ostrovů v Oceánii. O obřích pavoucích, pracovních zkušenostech u protinožců, ale také o bydlení s domorodci na Vanuatu vypráví Darebná v novém dílu podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 428. únor 2023 01:02:05

Uzbeci jsou nejhodnější národ na světě, shodují se čeští sourozenci

Sourozenci Martina a Josef Ptáčkovi jsou vícenásobnými mistry světa v bojových sportech. Jejich vášeň je před třemi lety zavedla do Uzbekistánu, který si okamžitě zamilovali. Na zemi vyzdvihují nejen její přírodní krásy a gastronomické pochutiny, ale hlavně hrdé a přívětivé obyvatele. O tom, proč je považují za nejhodnější národ světa, vyprávějí v novém dílu podcastu Slepá mapa.

Sezóna 2Epizoda 314. únor 2023 50:09

Taxikář ji udeřil a zamkl v autě. Cesty do Iráku Češka přesto nelituje

Od návštěvy Iráku zrazuje své občany snad většina států světa. Češka Tereza Knihová se do něj přesto toužila vypravit a svého rozhodnutí nelituje, i když se během pouhých čtyř dní stačila dostat do několika nepříjemných situací. Při jedné ji fyzicky napadl bagdádský taxikář. O zážitcích z návštěvy této blízkovýchodní země vypráví cestovatelka v novém dílu podcastu Slepá Mapa.

Sezóna 2Epizoda 231. leden 2023 47:08

Život v Hongkongu? V miniaturních a předražených bytech často bydlí celé rodiny

Hongkong je melting pot, kde se potkává západ s východem. Před pandemií šlo také o nejnavštěvovanější metropoli světa. Jak se ve městě, které proslulo i extrémně drahými nanobyty a množstvím lidí žije? O tom si v nejnovější epizodě podcastu Slepá mapa povídají Michael Švarc a Rudolf Bernart, který v Hongkongu tři roky bydlel.