Kriminálka
Sezóna 1Epizoda 422. červen 2022

Poslechněte si podcast: Lesní vrah. Zastřelil tři lidi a chystal se vstoupit se zbraní do metra

Sériový vrah s IQ 130 Viktor Kalivoda dostal doživotí za tři vraždy spáchané v roce 2005. Své oběti chladnokrevně zastřelil v lese a v plánu měl zabít další desítky lidí.

28:18

Kriminálka

Vydává: Český rozhlas

Podcast Mirka Vaňury, který vás zavede až na místo činu. Odhaluje známé české detektivní případy po roce 1989 ve zbrusu novém pojetí.

Web

Sezóna 3Epizoda 22Před čtyřmi dny 27:40

Tančící lupič. Středočeská kriminálka do vyštěřování loupežné vraždy zapojila veřejnost

Při přepadení čerpací stanice v zimě 2018 byla chladnokrevně zastřelena žena, když se snažila před lupiči schovat v zadní kanceláři. Kriminalistům se pachatele nedařilo najít. Věděli jen, že byli dva. Proto zveřejnili v médiích záznam z kamer. Kvůli neobvyklé chůzi jednoho z lupičů se mu mezi lidmi okamžitě začalo přezdívat „Tančící lupič“... Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 39Před 2 týdny 27:53

Pohřešovaná. Pardubická mordparta na stopě promyšlené vraždy

Mladá žena zmizela beze stopy. Odešla ze svého bydliště v Pardubicích, aniž by se rozloučila se svým přítelem a dala o sobě vědět své matce. Co tomu předcházelo? Jakou roli v rychlém odchodu hrála její drogová minulost? A kdo po pár týdnech rodičům poslal její osobní doklady z nymburské pošty? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 39Před 3 týdny 26:51

Dvojnásobná vražda. Zásahová jednotka proti vrahům, kteří s těly obětí zacházeli hrůzným způsobem

Nález kosterních pozůstatků na zahradě domu v pražských Olšinách dovedl kriminalisty v roce 2004 ke dvojici vrahů do Ústí nad Labem. Mladíky sbírala zásahová jednotka, když se chystali ke třetí vraždě. Zabíjeli kvůli majetku. A způsob, jakým nakládali s těly obětí, byl hrůzný. Rozčtvrcená je pekli, vařili a kosti zakopali na zahradě. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 387. září 2022 24:26

Šikana. Výsledek pátrání po vrahovi zaskočil i zkušené detektivy z jihomoravské kriminálky

Nález zavražděného mladíka v lese. Byl zastřelený kousek od svého bydliště. Kdo měl zájem na jeho smrti? Byla to nešťastná náhoda nebo pomsta? A proč se vrah těla nezbavil a nechal ho ležet u cesty? Při vyšetřování jihomoravská kriminálka musela prověřit více jak dvacet malorážek z blízké vesnice a výsledek pátrání zaskočil i zkušené detektivy. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 2Epizoda 1331. srpen 2022 27:43

Poslední silvestr. Jeden z nejotřesnějších zločinů v kariéře vyšetřovatele Luboše Valeriána

Na přelomu let 1990 a 1991 se uprostřed zimní noci ve Frýdku-Místku stala brutální vražda. Nic netušící mladá žena si tehdy jako doprovod ze silvestrovské oslavy bohužel zvolila sexuálního devianta. Ten ji napadl a posléze usmrtil v areálu základní školy.

Sezóna 2Epizoda 1024. srpen 2022 27:00

Mafiánova milenka. Úspěch východočeské kriminálky v mezinárodním stíhání po běloruské vražedkyni

Ozbrojené loupeže, přepadení, vraždy... Vystudovaná dětská lékařka měla v rámci organizované skupiny na svědomí několik lidských životů. Včetně jedenáctiletého chlapce. K dopadení Bělorusky Olgy S., milenky vůdce zločineckého gangu, dopomohli i východočeští policisté. Kde se ukrývala a jaký trest nakonec dostala?

Sezóna 3Epizoda 3717. srpen 2022 25:39

Rodinná loupež. Pražská kriminálka a dopadení muže, který několik hodin bil a týral vlastního otce

Muž, který doslova přežil svoji smrt. Vyčerpaný a zraněný hned v nemocnici oznámil, že ho napadl jeho vlastní syn, závislý na drogách. Přímo v jeho bytě ho brutálně bil a týral několik hodin. Potom ho svázaného nechal jeho osudu, sebral mu mobil a z bytu odešel. Kam se ale agresivní útočník ztratil? A může si svoji agresivitu vybít na někom dalším? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 2Epizoda 175. srpen 2022 25:18

Vrah s mačetou. 1. oddělení pražské kriminálky proti osmkrát trestanému recidivistovi

V srpnu roku 2009 přijali hasiči a policie oznámení o hořícím autě u Dolnomlýnského rybníka v pražských Kunraticích. Poblíž taxi byl nalezen mrtvý řidič. Spletité cesty vyšetřování zavedly Jana Štočka z 1. oddělení k muži s bohatým rejstříkem trestů. Jak se ukázalo, Luboš Miko měl na svědomí například i útok na vietnamskou podnikatelku a další zločiny.

Sezóna 1Epizoda 83. srpen 2022 27:51

Démon alkohol. Vztahové drama z České Třebové otřáslo i zkušenými kriminalisty

Nezvládnutý afekt skončil smrtí mladé ženy. Ohledání těla soudním lékařem trvalo hodinu a půl. Kam až může člověka dohnat alkohol a chorobná žárlivost, zkoumal detektiv Jan Lomnický. Šetření vedlo k odhalení zhoubného rozkladu vztahu dvou dříve se milujících lidí. Při policejních prověrkách výpovědi obviněného bývalého vojáka se ukázalo, že mezi láskou a nenávistí může být tenká hranice. Zejména pokud svoji roli hraje i alkohol.

Sezóna 1Epizoda 727. červenec 2022 28:39

Heparin. Příběh úspěšného odhalení i usvědčení nejmasovějšího vraha v dějinách české kriminalistiky

Působil jako zdravotník na anesteziologicko-resuscitačním oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Svým pacientům podával v roce 2006 záměrně vysoké dávky léku Heparin a sledoval, co se stane. Za sedm vražd a deset pokusů o vraždu dostal Petr Zelenka trest doživotí. Případ byl složitý v důkazní, právní i etické rovině. Na Zelenkově usvědčení se podíleli hlavní vyšetřovatel Michal Hynek, soudní lékař Josef Pleskot, primář havlíčkobrodského ARO i psychiatr Slavomil Hubálek.