29. duben 2022

Poslechněte si podcast: Lékař Jan Nedvěd na své pacienty myslí i při hře na varhany v lánském kostele

Jan Nedvěd je zástupcem primáře a lékař onkologického oddělení nemocnice v Kladně. Od dětství chtěl být lékařem a jeho velkým koníčkem byla i hudba. Ačkoliv původně hrál na housle, v 17ti letech se naučil hrát na varhany. Dnes ho můžete slyšet hrát při bohoslužbách v okolí Kladna.

03:17

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Před dvěma dny 03:16

Lubomír Procházka nechal ve Skanzenu Vysoký Chlumec otisk své osobnosti

Vznik Muzea vesnických staveb středního Povltaví se sídlem ve Vysokém Chlumci je úzce spojený s významnou osobností oblasti etnologie - PhDr. Lubomírem Procházkou. V letech 2000 - 2020 do skanzenu vybral a zajistil přesun 24 objektů. Zúročil zde veškeré své zkušenosti i znalosti z oblasti etnologie i lidového stavitelství. V roce 2021 mu byla prezidentem republiky udělena medaile architekta Josifa Plečnika.

Před třemi dny 01:59

Fotbalista Josef Jindřišek se v 41 letech chystá na svoji už 14. sezonu v dresu pražských Bohemians

Tradičními fyzickými testy na fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy zahájili fotbalisté Bohemians letní přípravu na novou sezonu. A nechyběl u toho ani Josef Jindřišek, který i v 41 letech bude pokračovat v první lize. Po konci uplynulého ročníku ale své rozhodnutí tajil a ještě několik dní napínal nejen fanoušky pražského klubu.

Před čtyřmi dny 03:23

Motorky bych se nikdy nevzdala, říká 31letá účetní z příbramské knihovny Stanislava Nechvátalová

Stanislava Nechvátalová žije v malé, filmově proslavené vesničce, Višňová u Příbrami. V příbramské Knihovně Jana Drdy pracuje jako účetní a když to jde, jezdí do práce na motorce. Na té už ostatně projela republiku. Můžete ji také potkat na motorkářských akcích a má samozřejmě i svoji motorkářskou partu.

Před pěti dny 03:31

Kladenský orchestr Vějíř rozdává radost. Zahrají si v něm děti, které by se jinak k hudbě nedostaly

Kladenský orchestr Vějíř dokáže spojit různé světy. Hrají v něm mimořádné talenty i děti, které by se ke hře na hudební nástroj z nejrůznějších důvodů nedostaly. Orchestr vznikl díky štědré podpoře manželů Čížkových.

Před šesti dny 03:17

Růžena Beránková je ředitelkou Chvalského zámku. Dětem a pohádkám je zámek otevřený dokořán

První písemné zmínky o malém opevněném feudálním sídle, Chvalské tvrzi, pocházejí ze začátku 15. století. Po dvě staletí tvrz často měnila majitele. Až do roku 1652, kdy byla ve značně zpustlém stavu postoupena jezuitské koleji u svatého Klimenta. V péči jezuitů byla někdejší tvrz stavebně upravená do podoby renesančního zámku, který se s řadou architektonických detailů uchoval dodnes. Vítejte na Chvalském zámku.

Před týdnem 03:20

Nové háro – spolek, kterým Lucie Staňková pomáhá při onkologické léčbě

Spolek Nové háro je velkou pomocí pro všechny onkologicky nemocné malé a dospívající pacienty. Vyrábí totiž na míru kvalitní paruky. Odkaz od své dcery Markéty, zakladatelky Nového hára, převzali její rodiče. Předsedkyní Nového hára je dnes Markétina maminka, Lucie Staňková.

Před týdnem 02:16

Závodník David Tomek se těší na Rally Bohemia. Jede se nedaleko jeho domova v okolí Mladé Boleslavi

První kilometry v rally absolvoval mělnický jezdec David Tomek v roce 2005. Od malička ho to táhlo k autům a tak to bylo jen logické vyústění. Dnes je pravidelným účastníkem mistrovství republiky.

Před týdnem 03:34

Z produkční v Českém rozhlase pletařka. Zuzana Pokorná plete i v autě nebo třeba tramvaji

Zuzana Pokorná z Prahy pracovala několik let v Českém rozhlase jako produkční. Pak porodila tři děti a pořídila si krámek s přírodními vlnami. Provozuje e-shop a pořádá kurzy pletení, na kterých učí plést náctileté teenagery i seniory.

Před týdnem 02:15

V Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku je populární šerm. Mistrovské tituly sbírají i ti nejmladší

Šerm má v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku téměř patnáctiletou tradici. Populární je hlavně u dětí, které pravidelně navštěvují tělocvičnu základní školy. Sbírají úspěchy, ale hlavně si užívají dobrou partu a pohyb. Za nejmladšími vyznavači tohoto sportu se vydal redaktor Pavel Petr.

Před týdnem 03:00

Jeho rekordy lze obdivovat jen pár vteřin, přesto patří Matěj Kodeš mezi světovou špičku

Letošní držitelé titulu Rekordman roku převzali 24.5.2022 v pražské Valdštejnské zahradě od Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov oficiální certifikáty. V kategorii Muži titul získal několikanásobný světový i český rekordman Matěj Kodeš. Předvádí různá kouzla, triky a tvary z mýdlových bublin.