Kuchařské čarování
23. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Lečo a jeho rozmanité variace

Inspiraci na letní vaření s rajčaty, paprikami a cibulí nabízí ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka. Pořad věnuje leču, které se připravuje od nepaměti.

26:49

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Včera 36:04

Dobroty z tradiční české zabijačky

Vřelý ovar, voňavý prejt, jitrnice, jelítka, tlačenka. Zabijačka je tématem posledního lednového Kuchařského čarování Petra Stupky. Recepty na tradiční dobroty doplní vzpomínky několika posluchačů.

Před šesti dny 33:29

Velezdravé Kuchařské čarování s kysaným zelím

Skvělým posilněním pro zimní období je kysané zelí, to věděli už naši předci. Jak s ním naložit v kuchyni a s čím ho kombinovat na talíři? Velezdravou inspiraci ve svém Kuchařském čarování nabízí kulinář Petr Stupka.

Před 2 týdny 33:48

Polévky klasické, starodávné, z Česka, ale také z celého světa

Chlebová polévka, zelnice, japonský vývar z kořenové zeleniny, thajská omeletová, boršč... Na polévky se tentokrát ve svém Kuchařském čarování zaměřil kulinář Petr Stupka. Inspirujte se jeho vyprávěním o polévkách klasických, starodávných, českých, ale také z celého světa.

Před 3 týdny 32:36

Guláš a jeho rozmanité variace

Gulášové je tentokrát Kuchařské čarování Petra Stupky. Bude mluvit o rozmanitých variacích tohoto oblíbeného pokrmu. Víte, čím se liší paprikáš, perkelt a tokáň?

3. leden 2023 34:18

Novoroční inspirace k tomu, abychom jedli a pili zdravěji

Své tipy pro zdravé vaření i jedení předává v prvním Kuchařském čarování nového roku už tradičně kulinář Petr Stupka. Inspirujte se, abyste se cítili lépe.

27. prosinec 2022 25:01

Nápady na silvestrovské občerstvení

Glazované pupíky, bramborové špízy, sýrové hromádky, trhané maso a jedna specialita z Itálie. Tipy na zajímavé silvestrovské občerstvení nabízí ve svém pořadu Kuchařské čarování kulinář Petr Stupka.

20. prosinec 2022 26:16

Fígle a triky pro štědrovečerní menu

Kuchařské fígle a triky pro štědrovečerní menu, například osvědčený recept na ochucení bramborového salátu a svátečního kubu, i nahlédnutí do finské tradiční vánoční kuchyně nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

13. prosinec 2022 27:27

Předvánoční Kuchařské čarování – punč, cukroví a bramborový salát

Tradiční punč, pár tipů na vánoční cukroví a několik variant bramborového salátu. Recepty, které posluchače vždy během adventu zajímají, připomíná ve svém Kuchařském čarování Petr Stupka.

6. prosinec 2022 23:32

Cesta za šumavským bylinným vínem a tři kuchařské fígle

V Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka poodkryje historii šumavského bylinného vína a pak prozradí své tři fígle – na vánoční linecké, míchaná vajíčka a klasickou hnědou omáčku.

29. listopad 2022 29:37

Recepty na méně obvyklé vánoční cukroví

Začal advent, a tím i čas vánočního pečení. Kulinář Petr Stupka se na přání posluchačů ve svém pořadu Kuchařské čarování podělí o recepty na méně obvyklé cukroví. Také popíše, jak připravit kapustu, a to zcela originálním způsobem.