21. květen 2021

Poslechněte si podcast: Ladislav Vízek: Vladimír Šmicer by byl ideální předseda. Překvapilo mě, že se kandidatury vzdal

Dopoledním hostem Rádia Z byl bývalý fotbalista Ladislav Vízek. Český fotbal si podle něj prošel dobou temna. Pomalu se z ní ale dostává. Jestli se mu to povede, ukáže podle Vízka nadcházející Mistrovství Evropy. Český tým čekají tři nepříjemní soupeři, kteří mu nastaví zrcadlo. Vízek je zlatým medailistou z olympiády v Moskvě v roce 1980 a několikanásobný mistr československé ligy s Duklou. Tématem jeho rozhovoru s moderátorem Ondřejem Kopou byly mimo jiné blížící se volby předsedy Fotbalové asociace ČR. Jedním z kandidátů byl původně i Vladimír Šmicer, Vízkův zeť. Ten ale svou kandidaturu na poslední chvíli stáhl. „Překvapilo mě to, ani mně to neřekl. Jako předseda by byl naprosto ideální. Karel Poborský chce spojit dobrý provaz s tím špatným. To přece nejde a měl by si to uvědomit,“ říká Vízek o dalším z kandidátů. Soupeřem Karla Poborského bude Petr Fousek. Řeč byla také o pražské Slavii, která vítězstvím v poháru dovršila tzv. double. „Slavia mi dělá radost. Její jízda je neuvěřitelná. O Trenérovi Slavie Jindřichu Trpišovském se mluví, jako kdyby to byl bůh. Po odchodu Vladimíra Coufala a Tomáše Součka jsem to nečekal, oni ale jedou dál,“ říká Vízek. Podle něj má obrovskou zásluhu na úspěších Slavie její realizační tým. A co si myslí o tom, že podle některých senátorů by neměli čeští sportovci startovat na Zimních olympijských hrách v Pekingu? „Senátoři by se do toho vůbec neměli motat. Politika do sportu nepatří,“ dodává bývalý fotbalista. Vízek Přiznal, že dnes už ho fotbal bolí, a proto preferuje jiné sporty, především tenis nebo golf. 

16:54

Dopolední host

Vydává: Rádio Z

Aktuální téma s hostem na rádiu Z.

Web

Včera 16:02

Umělá inteligence může pomoci, ale lékaře nenahradí. Říkají tvůrci CAREBOTU.

Carebot funguje na bázi umělé inteligence. Společně s lékaři jsme zkoumali rentgenové snímky. Oni nám říkali, co vidí, a my to učili umělou inteligenci. Ta pak porovnala vstupní obrázky a označila potenciální problém. "Chceme tím zvýšit kvalitu radiologických vyšetření. Je to vlastně dvojí kontrola,” říkají vývojáři projektu Carebot, Daniel Kvak a Matěj Misař. 

Před dvěma dny 17:30

Zaujmout diváka v digitální době je čím dál těžší, říká architekt David Šmíd

,,Pomocí 3D scanneru jsme schopni změřit zámek za jeden den. S použitím dronů i zvenku. Existují i technologie na principu rentgenu, díky kterým nalézáme zazděné průchody. Nemusíme strhávat omítky a zkoumat, zda to za to stálo,” říká architekt David Šmíd, který byl dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

Před třemi dny 15:26

Charita pomáhá všem lidem bez rozdílu, říká Klára Boumová z Charity ČR

„Ne všichni zaměstnanci Charity ČR jsou věřící. Není to nutné, není to povinnost, ale někde je to zvykem,” konstatuje dopolední host Rádia ZET, národní koordinátorka pomoci uprchlíkům Klára Boumová. V rámci oddělení migrace zaměstnávají třeba na infolinkách pro cizince Vietnamky nebo Thajky, které často nejsou křesťanky, ale mají svou víru.  

Před šesti dny 17:12

Rektorka VŠFS Šenkýřová: Před covidem jsme měli 1200 zahraničních studentů, teď se musíme snažit získat studenty české a slovenské

Ještě se neví, zda budou moct v Česku studovat ruskojazyční studenti. „Chci být optimista, ale jsem realista. Chystáme se i na variantu, že zahraničních studentů bude čím dál míň a o to víc se musíme snažit získat ke studiu studenty české, slovenské nebo ze zemí, odkud k nám mohou přijet i s vízy,” říká rektorka Vysoké školy finanční a správní Bohuslava Šenkýřová, která byla dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

Před týdnem 15:36

Strašení budoucích rodičů mi přišlo nemístné, říká Máma na cestách Veronika Zelendová

„Máma na cestách vznikla už asi před pěti lety, když se mi narodila první dcerka Emička,” vypráví dopolední host Rádia ZET, bloggerka Veronika Zelendová. Nápad začít psát blog se ale zrodil ještě před narozením dcery. 

Před týdnem 16:58

Jiří Macháček: Do koncertů se vrháme stále po hlavě

,,Musí to bavit nás, aby to mohlo bavit ostatní. Do koncertů se vrháme stále po hlavě. Jezdíme si na akce odpočinout, i když máme 15 koncertů za měsíc. Ne řízky a bagety, prosím,” říká zpěvák Jiří Macháček, který byl dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

Před týdnem 16:55

K letadlům jsem přišel jak slepý k houslím, říká podcaster Kopecký

,,YouTube je skvělá platforma, na které se dá žít a ze které se dá dostat i relativně slušná suma peněz. Musíme ale vidět kontext, kde to člověk dělá. Nejvíce výdělečná videa jsou v angličtině. Já a mé české letectví, nemáme takový zásah,” říká letecký podcaster Rostislav Kopecký, který byl dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

Před týdnem 14:46

Budoucnost pilotů dronů je spíše jako sběračů dat, říká instruktor létání dronem Alex Novotný

„Pilot dronu je operátor bezpilotního prostředku. Teď ještě je doba, kdy to vyžaduje pilotní dovednosti, nicméně budoucnost pilotů dronů je spíš coby sběrači dat,” říká dopolední host Rádia ZET Alexander Novotný. „Už teď existuje celá řada činností od oblasti infrastruktury přes zemědělství, kde drony nastavujeme, dáváme jim nějakou misi, následně klikneme na tlačítko start a dron celou misi udělá autonomně či semiautonomně.” 

Před týdnem 20:39

Marek Audy: Na Balkáně se cítím svobodně, Chorvatsko jsem škrtnul

„Balkán je moje srdcovka. Byl jsem tam poprvé jako malý s rodiči. Procestoval jsem Jižní Ameriku i Venezuelu, kde jsme objevili nové křemencové jeskyně, ale na Balkán se v dnešních dnech velmi rád vracím. Cítím se tam svobodně. Chorvatsko jsem ale škrtl,” říká Marek Audy, cestoval a jeskyňář.  

Před 2 týdny 15:41

Martina Sáblíková: Konec kariéry oznámím, až ucítím, že jsem odjela poslední sezonu

,,Zůstat u jednoho sportu 15 let je náročné a sama se divím, že jsem vydržela. Ale jsem pyšná na to, že jsem já tím průkopníkem rychlobruslení,” říká majitelka několika medailí z olympijských her a jednadvacetinásobná mistryně světa Martina Sáblíková.