Ponte reports
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Ladislav „Láry“ Kolář – herec, režisér: Introvert ze sebe blbce neudělá

Narodil se v Brně, žije v Brně a od roku 1990 působí v Městském divadle Brno. Je to tedy Brňák, jako poleno a přesto k nám do Mostu přijel s Divadelním spolkem Kroměříž, kde se ujal režírování temného psychologického thrilleru s názvem „Veroničin pokoj“. Znát ho můžeme nejen z prken, která znamenají svět, ale také ze spousty televizních filmů či seriálů. V dnešním Ponte Reports jsme si povídali o Láryho přezdívce, jeho bohatém profesním životě, také o životě osobním a o studentech konzervatoře, kde rád učí.

20:20

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Dnes 22:53

Pavel Skála – PřeMostění: Na divadle nemám rád termíny soutěž a porota

Divadelní festival PřeMostění se letos dočká již třináctého pokračování. Je to velká věc a amatérské divadelní spolky chtějí být součástí tohoto mosteckého divadelního svátku. PřeMostění ale není pouze o představeních, ale také o workshopech, besedách či seminářích, které jsou určeny pro školy i širokou veřejnost. A letošní ročník bude dokonce mezinárodní. Jak dlouho trvá takový festival připravit? Jak to vypadá s Divadelním klubem Školka, a jak si stojí mostecké divadelní soubory mimo domácí půdu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před dvěma dny 20:39

Renáta Klucová – Oblastní muzeum v Chomutově: Chystáme Výstavu století!

Nejrozsáhlejší muzejní počin, tak označuje dnešní host Ponte Reports letošní oslavy 100 let od otevření chomutovského muzea. Už v květnu se v muzeu otevře Výstava století. Co na ní budete moci vidět? Jak vznikaly sbírky chomutovského muzea a kolik dnes mají položek? Víte, že v muzeu si můžete hrát na detektivy? A proč máte začít prohledávat sklepy a půdu? To vše se dozvíte od vedoucí umělecko-historického oddělení Oblastního muzea v Chomutově Renáty Klucové.

Před týdnem 22:19

Petra Černocká – zpěvačka: Saxana je moje životní role

Neuvěřitelně příjemný rozhovor s Petrou Černockou uvidíte v dnešním PonteReports. Vystudovala operní zpěv, vystupovala v divadle Semafor, pak vyhrála hlavní roli ve filmu Dívka na koštěti. Jako Saxanu jí známe každý. Probereme s ní její pěveckou kariéru, její největší hity a také se dozvíte, kde dnes hraje. Víte, že jejím bratrancem byl Vlastimil Brodský? A že její dcera je super zpěvačka Bára Vaculíková? Nevíte? Tak se podívejte na dnešní rozhovor s Petrou Černockou.

Před týdnem 23:56

Lída Škrabáková - antropoložka: Indiánky mě měly za exota

Ludmila Škrabáková vystudovala antropologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Několikrát v rámci studia i po něm navštívila peruánskou Amazonii v jižní Americe. Jak se vlastně žije v místě, které je z hlediska biodiverzity nejbohatší na Zemi, přežít je tam ale mnohem těžší než třeba na poušti. Lída strávila mezi domorodými kmeny dohromady dva roky. Fascinovala ji jejich znalost bylin, koření a rostlin, díky kterým v deštném pralese přežívají. Jsou mezi nimi i afrodiziaka, jak říká v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 21:02

Kateřina Betáková – K srdci klíč: Odstartovali jsme inovativní projekt Šance bydlet

Pomáhat potřebným je smyslem a náplní života mé dnešní hostky, kterou aktuálně naplno zaměstnává nový projekt s názvem „Šance bydlet“. Jako koordinátorka projektu pomáhá lidem vyřešit bytovou nouzi a najít jim dlouhodobější stabilnější bydlení. A proč inovativní, když tady již podobné projekty jsou nebo byly? Poslechněte si dnešní rozhovor a dozvíte se víc nejen o projektu Šance bydlet, ale také o lidskosti, která se zatím ze společnosti nevytratila.

Před 2 týdny 26:09

Petr Lüftner – písničkář: Mám nové cédéčko a chystám velký křest 18. 3. v Nároďáku

Ty jsi to Ústí – první slavná písnička, se kterou Petr prorazil. Ale začneme od začátku. Jeho snem bylo hrát lidovky na mysliveckých naháňkách. Pak vystudoval lesnickou fakultu. Studoval také v Bavorsku a několik měsíců pracoval v lese ve Finsku. Tam složil první písničku. Vydal CD a začal hrát na koncertech s Xindlem X. Je čas seznámit se s jeho novinkou. Jaký je český showbyznys? Jaké je nové CD Petri? Kde bude křest? Co nám prozradí na sestru Elišku? A pozor Petr bude tátou. To vše se dozvíte v rozhovoru v dnešním Ponte Reports.

Před 2 týdny 26:00

Danuše Řepová – sbormistryně SMoG: Každý sbor by měl umět zazpívat ode všeho něco

Sbor mosteckého gymnázia založila má dnešní hostka již v roce 1997. Začínala za klavírem, a byť byla do čela pěveckého sboru částečně dotlačena, zůstala tam a svého rozhodnutí nikdy nezalitovala. Sbor začínal na lidovkách, později zařadil do svého repertoáru chrámové písně a aktuálně můžeme slýchat v podání Sboru mosteckého gymnázia i populární či rockové pecky. Jak důležitou roli hraje ve SMoGu klavírista? Jak je to s výběrem nových písniček a kde všude SMoG zanechal svou hudební stopu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před 2 týdny 19:02

Alexandra Malá – Filmový klub Litvínov: Miluji filmy, u dětských animáků pláču!

Filmový klub v litvínovské Citadele si letos připomíná deset let od svého založení. Osm let ho vede Saša Malá, která každé úterý vybírá filmy pro náročného diváka. Podle čeho se její výběr snímků řídí? Jak vypadal Filmový klub v Citadele před deseti lety a jak vypadá dnes?  Podle Saši si lidé na Filmový klub museli zvyknout. Teď už si bez něj někteří neumí představit své úterní podvečery. Do filmového světa vás zavedeme v dnešním Ponte Reports.

Před 3 týdny 39:31

Bronislav Vajbar – vinař: Archivní vína bychom měli přechutnávat

Své první víno si vyrobil ve 14 letech. Lásku a vztah k vínu má v genech. Ve vinici i ve sklípku pomáhal jako dítě dědečkovi a před 30 lety se vrhnul na podnikání. Od té doby ušel kus cesty a i přesto, že si někdy nad vínem zahudruje, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Co si významný moravský vinař myslí o severočeských, popř. mosteckých vínech? Jak se vyrábí ledová, slámová či barrique vína? Jak je to s archivací vín a kam jezdí můj dnešní host sbírat nové vinařské zkušenosti? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.