10. květen 2022

Poslechněte si podcast: Ladislav Hampl: Hra Lov na losa je výjimečná záležitost. Nezažil jsem kolektiv, který by se tak semknul

Dnes za námi dorazil herec Ladislav Hampl. Kolik let slaví u divadla a kolik mu bylo, když začínal? Jak se divá jako fotbalový fanoušek na současnou fotbalovou situaci? Chtěl být jako malý fotbalistou? Jak se dostal k divadlu? V čem je pro něj představení Lov na losa jedinečné? Bude se divák bavit? Dostal se díky seriálu ZOO blíže ke zvířatům a jak se mu s nimi točilo? Jak bude trávit léto? Poslechněte si rozhovor.

17:14

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 18:30

Michal Dvořák: Spoustu věcí dělají skladatelé proto, aby byli originální. Ne proto, aby se to dalo poslouchat

Ráno jsme si povídali s autorem filmové a scénické hudby, zakládajícím členem skupiny Lucie Michalem Dvořákem. Příští týden bude v Poděbradech mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK festival, který je jediný svého druhu v České republice. Pro fanoušky filmové hudby je to doslova svátek. Jak festival hodnotí producent? Na co všechno se mohou návštěvníci těšit? To prozradil v rozhovoru!

Před dvěma dny 04:08

Ondřej Ruml: Melodie z filmu Růžový panter je moje oblíbená

Ráno jsme si povídali s hercem a zpěvákem Ondřejem Rumlem. Zastihli jsme ho ve Španělsku, kde si zrovna užívá dovolenou. Je melodie z filmu Růžový panter jeho oblíbená? Na co sbírá síly a kde všude ho v následujících měsících fanoušci mohou vidět? Poslechněte si rozhovor!

5. červenec 2022 18:33

Berenika Kohoutová: Ve filmu Řekni to psem není křečovitý humor. Člověka to ale pohladí a má z toho hezký pocit

Na státní svátek k nám do studia dorazila herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová. V čem má výhody její práce a jak moc řídí její diář její dcera? Proč není moc velká pejskařka? Jak se jí natáčelo s tolika psi ve filmu Řekni to psem? Jak to má nyní s koncerty? Kde se jí hraje lépe - v klubech nebo na festivalech? V čem teď aktuálně hraje a jak se jí hraje v představení Marta? Čím jí zpěvačka Marta Kubišová překvapila a jaká vlastně je? Poslechněte si celý rozhovor.

1. červenec 2022 14:35

Táňa Medvecká: Každý by se chtěl narodit jako pes v Česku. My lásku dáváme především jim

Herečka a držitelka mnoha hereckých ocenění Taťjana Medvecká byla naším dnešním hostem na Frekvenci 1. Jezdí raději na prázdniny na chalupu nebo objevuje nová exotická místa? Jak na ní začátek prázdnin působí? Jezdí do Karlových Varů pravidelně? Má na letošek speciální róbu? Je velká milovnice psů? Jakou roli hraje v novém filmu Řekni to psem? Jak se natáčelo se zvířátky? Poslechněte si rozhovor.

30. červen 2022 23:01

Petr Klein Svoboda: Je krásné vidět Portoričany, jak se smějí scénám se Štaindlerem a Tomicovou

Dnešním hostem byl Petr Klein Svoboda, filmový režisér a producent. Je autorem dokument o svém otci, skladateli Karlu Svobodovi. S Lubkou a Mírou si povídali právě o této tvorbě, o vysvědčení, o vstávání, o hudbě... Která z tatínkových písní je ta jeho nejoblíbenější? Které vysvědčení pro něj bylo nejdůležitější? Jak je náročné vytvářet dílo o slavné osobě? Navíc když jde o tom blízkou osobu. Dozvěděl se během natáčení o tátovi něco, co do té doby nevěděl? Nenaráží na sebe někdy silná ega, když se sejdou u natáčení jednoho filmu? Jaký jeho film získal cenu zlaté chapadlo? Poslechněte si rozhovor.

27. červen 2022 25:20

Matěj Ruppert: V Itálii chutná sýr každým kilometrem jinak. Miluji tam tu rozmanitost surovin a dobrot

Dnes za námi na ranní kávu přijel zpěvák Matěj Ruppert. Má raději kapelu Lucii nebo Kabát? Jakou záludnou otázku si připravil pro Davida Kollera, který bude naším hostem ve středu? Ukradl někdy něco jako kluk? Už dotočili Itálii, nebo jsou stále na cestách? Co se mu na Itálii nejvíc líbí? Kdy začal parodovat jazyky? Čeho je vášnivý sběratel? A jak se těší na dcerky první vysvědčení? Poslechněte si rozhovor.

24. červen 2022 20:32

Martin Finger: Rád vidím a slyším, jak mě vidí ti zvenku

Ráno jsme si povídali s hercem Martinem Fingerem. Kdy se poprvé potkal s hercem Ondřejem Sokolem? Jak se mu hraje v Činoherním klubu Macbeth? Do čeho by rozhodně nešel? Vrátí se ještě do seriálu Ulice? Jak relaxuje? Poslechněte si rozhovor!

23. červen 2022 18:18

Jakub Gründler: Někdy se přehání. Normální průstřel je jen malá tečka. Ve filmu to musí být efektní

Jakub Gründler byl naším dnešním hostem na Frekvenci 1. Jakub je zkušený filmový maskér, který se podílel na nespočtu zahraničních produkcích a spolupracoval s hollywoodskými hvězdami. Na kterého herce v životopise je nejvíc pyšný? Jaký největší filmový projekt dělal? Nebojí se svých vlastních výtvorů? Jak se stalo, že ho oslovila zahraniční produkce? Poslechněte si rozhovor.

22. červen 2022 17:18

Sebastian: Velkou inspirací jsou pro mě OneRepublic a Imagine Dragons

Ráno za námi do studia dorazil zpěvák Sebastian s kapelou a v rámci Music Studia Live nám i živě zahrál. Kdo vymyslel, že bude vystupovat jen pod křestním jménem? Jak zvládl pandemii, chybělo mu hraní? Jaký je řidič? Co nejoriginalnějšího dostal od fanoušků? Kdo ho nejvíce ovlivňuje a inspiruje? Co chystá a na co se fanoušci mohou těšit? Poslechněte si rozhovor!

21. červen 2022 21:48

Kristýna Frejová: V seriálu Dobré zprávy hraji pro mě příjemně hnusnou postavu. Je to intrikářská role

Ráno jsme si povídali s herečkou Kristýnou Frejovou. Jaké bylo pracovat ve vinotéce? Chodí se pravidelně otužovat? Co je terapie tmou, bála se poprvé? Kam vyrazí na prázdniny? Kde bude v létě hrát? V jakých seriálech a filmech herečku v nejbližší době uvidíme? Poslechněte si rozhovor!