Zprávy pro Pardubický kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Kvůli úpravám areálu Pardubické nemocnice ubydou na podzim parkovací místa

Do dokončení stavby centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici zbývá už jen pár měsíců. Úpravy se v té souvislosti dočká i část areálu za hlavní bránou a kolem nového pavilonu. Zatím je tam z toho totiž jedno velké staveniště. Bagry a stroje zanedlouho vystřídají stromy, chodníky, trávníky a taky parkoviště. Po celý podzim tak ale bude v nemocnici ještě méně parkovacích míst než do teď.

02:01

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Před dvěma dny 01:51

Smartwings v Pardubicích končí, cestovní kanceláře hledají náhradu

Letecká společnost Smartwings oznámila, že z ekonomických důvodů přestane obsluhovat letiště v Pardubicích, Českých Budějovicích a Karlových Varech. Potvrdila to mluvčí firmy Vladimíra Dufková s tím, že v Praze, Brně a Ostravě budou fungovat dál. Třeba na východě Čech přitom letos společnost byla nejvýznamnějším dopravcem, od května v Pardubicích přepravila skoro 90 tisíc cestujících. Cestovní kanceláře jednají s jinými dopravci o zajištění letů.

Před pěti dny 02:07

Hybridní prodejna: V Němčicích lidé nakoupí, i když obsluha odejde domů

V Němčicích na Pardubicku začala fungovat hybridní prodejna potravin, ve které si lidé nakoupí i v noci, když v obchodě není obsluha. Jak zjistil reportér Ondřej Wolf, stačí mít chytrý telefon a kartu a nákup zaplatit na bezobslužné pokladně.

Před šesti dny 03:13

Poděbradská ulice v Pardubicích je po několika měsících otevřená. Další omezení bude na jaře

Dopravu v Pardubicích v posledních měsících značně komplikuje několik uzavírek a dopravních omezení. Ta se totiž v některých případech týkají hlavních tahů, které denně využívají tisíce řidičů. Ode dneška je ale krajské město o něco málo průjezdnější. Otevřená je totiž Poděbradská ulice v místní části Trnová.

Před šesti dny 02:23

Hlinsko má vlastní planetu, vezme návštěvníky i do oka tornáda

Sedmimetrový model Země, obří vysavač nebo cesta vody od pramene po koupelnu. To je jen malá ochutnávka toho, co nabízí Planeta Hlinsko. Nové vzdělávací centrum, které má přilákat nejen školy, ale všechny, co zajímá věda a technika. Hlinsko sází na interakci, takže si návštěvníci můžou fyziku, geologii nebo jiskření elektronů vyzkoušet na vlastní kůži.

Před týdnem 03:06

Manželé zpestřují výlety s dětmi vlastními pohádkami. Přetavili je na podcast

Manžele Strejčkovi z České Třebové vytvořili unikátní projekt Pohádková místa v Česku. Na stejnojmenném webu tak lidé najdou pohádky, které se vážou k určitým místům na Českotřebovsku, jeho okolí i ve vzdálenějších částech republiky. Manželé je navštívili se svými dětmi a ke každému vymysleli příběh.

Před týdnem 02:11

Plovoucí vrtná souprava pracuje v Pardubicích na stavbě nejdelšího silničního mostu v Česku

Po hladině Labe v Pardubicích se pohybuje speciální vrtná souprava. S její pomocí hloubí dělníci do dna řeky základy pro konstrukci, která poslouží ke stavbě nejdelšího zavěšeného silničního mostu v Česku. Ten bude součástí severovýchodního obchvatu krajského města. Jeho pilíř bude vysoký 60 metrů a délka zavěšené mostovky přes Labe a jedno jeho slepé rameno přes 250 metrů.

Před týdnem 02:16

Pardubice obnovují alej v Jahnově ulici, stromy vysadí novou metodou

V Pardubicích začala po letech příprav obnova aleje v Jahnově ulici. Za jeden den dřevorubci pokáceli 26 třešní, které v lokalitě neprospívaly. Nově tam budou akáty vysazené metodou, která je v krajském městě novinkou.

Před týdnem 00:28

Chrudim nekoupí hotel Bohemia, zkusí u něj sama postavit parkoviště

Chrudim odstoupí od nájemní smlouvy na výstavbu parkoviště u hotelu Bohemia, kterou uzavřela se společností Homa holding v roce 2012. Podle radnice neplní své závazky a podzemní parkování stále nevzniklo. Zároveň město zpracuje možnosti výstavby parkovacího domu ve vlastní režii, schválili zastupitelé.

Před týdnem 05:00

Z bývalého mlýna se stává společenské, kulturní a vzdělávací centrum

Pardubické Automatické mlýny se znova nadechnou. Z cihlového skvostu architekta Josefa Gočára se možná stane nové kulturní centrum Pardubic.

Před týdnem 03:22

Betonový kolos s rezavým pláštěm ukrývá galerii i vzdělávací centrum

Nová budova vyrostla na místě bývalého skladu mouky. Je z probarveného betonu a částečně také z červených cihel. Svůj domov tam našla městská galerie GAMPA a vzdělávací centrum SFÉRA. V bývalém průmyslovém areálu ho postavilo město na pozemku, který koupilo v roce 2017 od majitele mlýnů Lukáše Smetany.