• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Kvůli tropickému počasí mění některé mateřské školy a jesle na Vrchlabsku svůj denní režim

Vysoké teploty a silné sluneční záření. To jsou hlavní důvody proč vrchlabské jesle a některé mateřské školy upravují denní program. Děti vychází ven dřív než obvykle, omezují se nebo ruší vycházky a také výlety. Kuchařky upravují jídelníček, aby pokrmy byly lehké. Klade se velký důraz na dodržování pitného režimu.

01:59

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:05

U Náchoda vyrůstá nový vodojem. S kapacitou 5 000 kubíků pitné vody bude třetí největší v kraji

Nedaleko Náchoda vzniká nový vodojem o celkovém objemu 5 000 metrů krychlových. Podle zástupců společnosti VaK Náchod bude třetí největší v Královéhradeckém kraji. Vodojem pomůže nejen v Náchodě a okolí, ale také lidem na Hradecku a části Pardubického kraje. Hotový má být do konce roku.

Včera 00:15

Požár v domově pro seniory v České Skalici se naštěstí obešel bez zranění. 84 klientů se evakuovalo

Krátce po 10. hodině byl na tísňovou linku oznámen požár v objektu domova pro seniory v Riegrově ulici v České Skalici. Na místo byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči ze čtyř jednotek požární ochrany. Průzkumem bylo zjištěno, že v suterénu budovy došlo k zahoření mandlu.

Včera 02:17

V broumovském klášteře díky moderním technologiím doslova ožívají podmanivé obrazy Radky Bodzewicz

Lapidárium broumovského kláštera na Náchodsku nabízí nevšední podívanou. Obrazy na obřích plátnech totiž ožívají. Nejen, že se díky moderním technologiím postavy i jejich okolí pohybují, navíc má každé dílo svůj vlastní zvuk. A když k tomu návštěvníci přidají ještě svoji fantazii, o zážitky rozhodně nemají nouzi.

Včera 01:26

Policie obvinila z podvodu dva muže. Přes 70 lidí nalákali na výhodné investice, peníze ale utratili

Přes 14 milionů vylákali dva muži od více než 70 lidí - převážně seniorů. Slibovali jim, že za jejich peníze opraví krkonošský hotel a peníze jim tím zhodnotí. Ve skutečnosti ale muži žádný hotel nevlastnili a šlo o podvod. Kriminalisté kvůli tomu dvojici nedávno obvinili.

Včera 02:40

Čeperka vyhlásí referendum k zamýšlené spalovně komunálního odpadu v opatovické elektrárně

Téma výstavby spalovny komunálního odpadu v opatovické elektrárně je znovu na stole. Zatímco Opatovice na Labem před lety spalovnu odmítly v referendu, teď to je aktuální téma v sousední Čeperce. Zastupitelé obce na svém posledním jednání teď v červnu rozhodli o vyhlášení referenda k této otázce.

Před dvěma dny 02:26

V areálu náchodské nemocnice stojí hotový nový parkovací dům. Lidem začne sloužit začátkem července

V Náchodě stavbaři dokončili nový parkovací dům v areálu nemocnice. Stál 47 milionů korun bez DPH a má kapacitu 150 automobilů. Další parkovací místa nabídne prostor před parkovacím domem.

Před dvěma dny 03:53

Kvůli ochraně neživé přírody, živočichů a rostlin dohlíží denně strážci přírody na vrchol Sněžky

Vrchol Sněžky je v současné době pod každodenním dohledem strážců parku nebo jeho zaměstnanců, Jejich úkolem je dohlížet na to, jak se turisté chovají. Bohaté zkušenosti má i mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný, který už odsloužil na naší nejvyšší hoře i v předchozích sezónách stovky hodin.

Před dvěma dny 02:07

Divadelníci bilancují sezónu. Její část ovlivnila opatření proti covidu, divadla přišla o miliony

Právě končící divadelní sezónu znovu ovlivnila protiepidemická opatření, k normálu se vrátila až ve svém závěru. Shodují se na tom divadelníci napříč republikou, někde ztráty vyčíslili na miliony korun. Platí to třeba pro Klicperovo divadlo v Hradci Králové.

Před dvěma dny 02:13

Kvůli nedostatku řidičů nejezdí některé autobusové spoje mířící z Pardubického kraje na Rychnovsko

Kvůli nedostatku řidičů na straně dopravce stále nejezdí některé spoje v sousedním Pardubickém kraji. Dopad to má právě i na linky, které míří do Královéhradeckého kraje, konkrétně na Rychnovsko. Více informací zjišťoval reportér Jakub Vik.

Před třemi dny 01:59

Zahraniční studenti dobrušského gymnázia se na konci školního roku vrací domů. A bude se jim stýskat

Zahraniční studenti z dobrušského gymnázia se vrací domů do Jižní Ameriky, do Chile a Argentiny. Jeden z nich tu pobýval půl roku, druhý dokonce rok. Do školy chodili s českými dětmi, volný čas trávili s kamarády a ubytováni byli v běžných rodinách. A i když se oba těší na své rodiče a přátele, po Česku se jim prý bude stýskat.