Zelené světy
11. březen 2022

Poslechněte si podcast: Kvalitní zeleninu v českých obchodech nekoupíte, myslí si Jana Riebe. Proto ji pěstuje sama

Květinám věnovala většinu svého života Jana Riebe, která pochází z Písku a vystudovala zahradnickou školu v Mělníku. Zelenině se vyhýbala, ale nakonec se překvapivě zaměřila právě na pěstování rajčat, okurek i paprik.

26:44

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před třemi dny 18:57

Sázet, či nesázet? Je rostlinám zima? Odpovědi na zahrádkářské otázky

Sázet, či nesázet? Je rostlinám zima? Jaká platí pravidla pro správné načasování výsadby? Na tyto a další otázky odpoví Hana Šoberová a Pavel Chlouba v magazínu pro milovníky zahradničení.

Před týdnem 35:49

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

Před 2 týdny 20:08

Trendy ve šlechtění, hrušeň vrbolistá, dřezovec i citronečník

Co předchází dopěstování ovocného stromku a jaké jsou aktuální trendy ve šlechtění. Čím se vyznačuje a kam se hodí hrušeň vrbolistá, dřezovec nebo citronečník. To všechno se dozvíte v magazínu pro milovníky zahrad Zelené světy. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 3 týdny 26:26

Podzimní střih rostlin, tipy na posezení pod jabloněmi i oplocení zahrádky

Většina zahrádkářů na podzim tápe, co už ostříhat a co nechat na jaro. My vám v tom uděláme jasno. Kromě toho představíme třapatku, dáme tip na vytvoření posezení pod jabloněmi a připomeneme pár možností, jak se dá oplotit zahrádka. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

4. listopad 2022 37:51

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

28. říjen 2022 20:19

Tipy pro pestrou zahradu po celý rok a pár užitečných rad o podzimním hnojení

Jakým směrem by se mělo ubírat myšlení zahradnických nadšenců? Jak naplánovat zahradu, aby byla pestrá po celý rok? Poradíme vám v dalším vydání zahrádkářského magazínu Zelené světy. Krom toho přidáme pár užitečných informací k podzimnímu hnojení a představíme dřín. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

21. říjen 2022 22:20

Purpurové rostliny, jedlé kaštany a inspirativní ukázková zahrada z Rakouska

Máte rádi purpurovou barvu? A chcete ji pomocí správné rostlinné skladby dostat do své zahrady? Pokud ano, poslechněte si magazín Zelené světy. Krom toho autoři Hanka Šoberová a Pavel Chlouba poví něco o jedlém kaštanu a popíší jednu inspirativní ukázkovou zahradu v rakouském Tullnu.

14. říjen 2022 32:34

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

7. říjen 2022 19:21

Podzimní rady pro vaši zahradu

Magazín pro milovníky zahradničení připravují Hana Šoberová a Pavel Chlouba. Tentokrát přinášejí užitečné podzimní rady a tipy pro vaši zahradu.

30. září 2022 24:13

V rakouském městě Tulln můžete obdivovat přes 70 modelových zahrad v duchu přírodního zahradničení

Asi 40 kilometrů severozápadním směrem od Vídně, přímo na řece Dunaj, leží univerzitní město Tulln. Má bohatou historii i silnou kulturní tradici. Díky mimořádně vhodným přírodním podmínkám zde už v dávných dobách vzkvétalo zemědělství, později se zde vyvinula i velmi silná zahradnická tradice.