Radioporadna
27. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Kvalitní jídlo nemusí být za každou cenu drahé. 7 doporučení výživové poradkyně Martiny Jandové

Vše se zdražuje, dá se i tak jíst zdravě a kvalitně? Ceny elektřiny a plynu se zbláznily. Zdražuje se úplně všechno. Určitě jste si už několikrát položili otázku: Na čem začneme šetřit? Asi není žádné překvapení, že právě jídlo je často tím prvním, v čem se lidé začínají uskromňovat, a to ani nemusíme ani být v úplné finanční nouzi.

14:35

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Před třemi dny 23:07

Co si muži rádi nechávají udělat v estetické medicíně? Posílají je manželky, směje se MUDr. Poláková

Říká se, že podzim a zima jsou ideálním obdobím pro takřka všechny zákroky estetické medicíny, od korektivní dermatologie přes rehabilitaci až po neinvazivní redukci tukové tkáně. Hostem Lady Klokočníkové je MUDr. Zuzana Poláková a tématem rozhovoru je estetická medicína dnes. Mohli jste se zapojit a na cokoliv, co vás zajímá, se také zeptat.

Před čtyřmi dny 16:57

Bohužel kromě antibiotik lidé hodně nadužívají také léky volně prodejné, říká zkušená lékárnice

Radioporadna o lécích a vitamínech. Vše o kombinacích vitamínových dopňků s léčivy, posílení imunity a také možných vedlejších účincích. Naším hostem je zkušená lékárnice PharmDr. Zuzana Chrtková.

Před pěti dny 19:24

Kruh, chvojí, červená barva a svíčky. Symbolika našeho adventního věnce je prastará a pozoruhodná

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve byla doba adventní zároveň dobou postu, kdy byly zakázány zábavy, svatby a hodování. Adventní čas začne už o nadcházejícím víkendu.

Před šesti dny 15:19

Stěrače stírají a klakson troubí! Co vše kontrolovat pro bezpečný silniční provoz v zimním období

BESIP je oddělení Ministerstva dopravy České republiky koordinující činnosti v oblasti bezpečnosti na pozemních komunikacích. Pojďme se dnes věnovat aktuálnímu ročnímu období, což je přelom podzimu a zimy, kdy se nám také dříve stmívá a ráno je déle tma. Bývají i velké mlhy, takže to vše snižuje viditelnost chodců a cyklistů.

Před týdnem 15:47

MUDr. Majerník: Kýla je chirurgické onemocnění. Bez operace ji u dospělých lidí jinak neodstraníte

Často se říká, nezvedej tuhle těžkou věc, uděláš si kýlu. Jak si ale máme kýlu představit? MUDr. Josef Majerník z Centra jednodenní chirurgie v Hradci Králové hovoří v naší radioporadně na téma: břišní a tříselná kýla.

Před týdnem 18:57

Smrt potkáme každý. K nemocným proto mějme respekt a úctu, měli by vnímat naši lásku, říká psycholog

Téma doprovázení vážně nemocných v rodině je něco, čemu se možná podvědomě mnozí vyhýbáme. Ale pak přijde chvíle, kdy musíme sami bojovat nebo se snažit být nápomocni.

Před týdnem 15:41

Nezmatkujte a při problémech komunikujte se svou bankou. Doporučení finančního poradce Radka Šejvla

Dnešní radioporadna se týká bydlení, hypoték a úvěrů. Kvůli rostoucím cenám téměř všeho se někteří lidé mohou dostat do platební neschopnosti a nemají na splátky. Jak tedy předejít problémům, jak komunikovat s bankou, jaké jsou pojistky a co všechno můžeme udělat, abychom nakonec neskončili bez střechy nad hlavou?

Před týdnem 20:08

Pro radost i zdraví. Zobcová flétna je jedním z nástrojů, na které když hrajeme, můžeme se i léčit

Je zobcová flétna nejjednodušší nástroj pro začátečníky? Jak rychle se na ni naučíme hrát a jaké jsou nejčastější chyby? A dají se na flétnu zahrát i netradiční záležitosti? Do studia zavítal muzikant a učitel Pavel Linha se svými studenty, Dominikem Stašou, Lukášem Fiedlerem a Mikulášem Vítem.

Před 2 týdny 17:20

Šedý zákal nejčastěji způsobí stárnutí, postihuje ale i děti. Pokud se neřeší, může skončit slepotou

Oční radioporadna. Mluvíme o novinkách v operaci šedého zákalu, který patří k nejrozšířenějším očním nemocem u nás. Šedý zákal (katarakta) je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení normálně čiré oční čočky. To je nejčastěji způsobené stárnutím, může ale postihnout i děti. Pokud šedý zákal pacient neřeší, může skončit slepotou.

Před 2 týdny 21:22

Senioři jsou důvěřiví, snaží se pomáhat. Nebezpečí ale na ně číhá doma, na ulici i v kyberprostoru

Městské policie v Hradci Králové pořádá pravidelně různé besedy a přednášky zaměřené hlavně na seniory, aby věděli, jaká rizika a v jakých oblastech jim nejvíce hrozí. Na co si zkrátka dávat pozor.