Epizoda 3812. leden 2022

Poslechněte si podcast: Kupka: Omezíme slevy na jízdném

Do roku 2025 chce budoucí vláda rozšířit dálniční síť o 200 km. Rozšíření však bude podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) spjato s navýšením ceny dálniční známky. Další finance chce získat omezení slev na jízdné a studenty. Omezení investic by ale považoval za prohru. Vidí budoucnost v elektromobilech? A jak dlouho vydrží Piráti ve vládě? Kupka byl hostem podcastu PoliTalk.

49:15

PoliTalk

Vydává: Novinky.cz

Rozhovory s politiky o aktuálních tématech. Provázet jimi vás budou naši političtí redaktoři.

Web

Epizoda 63Před čtyřmi dny 39:42

Nacher: Zrušíme některé cyklopruhy. Je to ideologický souboj

Pražská koalice je často zaměřena v neprospěch řidičů, zrušíme některé cyklopruhy, říká kandidát na primátora hnutí ANO Patrik Nacher. Považuje to za ideologický souboj, rozhodnout mají občani v zářijových volbách. Z billboardů nyní slibuje i snížení nákladů, například skrz pokles ceny jednorázové jízdenky MHD, upřesnil. Nejenom o hledání své role v ANO dále mluvil v podcastu PoliTalk.

Epizoda 62Před 2 týdny 38:32

Kalousek: Vláda dělá Babišovu rozpočtovou politiku bez Babiše

Z vlády jsem nervózní, pokud nezmění rozpočtovou politiku, bude následovat Andreje Babiše (ANO), říká někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Už teď je podle něj jasné, že příští rok je „v háji“. Zrušení superhrubé mzdy označil za populismus, nyní považuje za nutné snižovat výdaje, ale i zvyšovat daně. Nejenom o hledání dalších příjmů otevřeně hovořil v podcastu PoliTalk.

Epizoda 61Před 2 týdny 33:15

Baxa: Nesympatizuji s rozšířením reklamy v ČT

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) není příznivec rozšíření komerčního obsahu v České televizi. Řekl to v podcastu PoliTalk. Současně však podotkl, že jde o jednu z legislativních možností, jak zajistit další financování veřejnoprávního média. Nadále platí, že vláda v nejbližší době nechce zvyšovat koncesionářské poplatky.

Epizoda 60Před 3 týdny 32:37

Kupka: Vláda nepůjde cestou zvyšování daní fyzických osob

Nezvýšování daní fyzických osob patří k základním příslibům vlády, říká ministr dopravy ODS Martin Kupka. Vláda podle něj proto danou cestou nepůjde. Současně uvedl, že by se naopak mělo hledat řešení sektorové daně pro energetické společnosti. Místopředseda ODS byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 5920. červenec 2022 48:15

Biden i Putin na ponižující návštěvě Blízkého východu

Prezidenti USA a Rusky Joe Biden a Vladimir Putin v posledních dnech navštívili Blízkýc východ, který je jako centrum těžby ropy stále neuralgickým bodem mezinárodní politiky, kde se navíc přepisují hranice vlivu Jejích návštěva ukázala, že si oba uvědomují význam regionu a že jsou ochotni činí značné ústupky. O situaci v oblasti hovoří redaktor Novinek Alex Švamberk s bezpečnostním analytikem působím s oblasti Milanem Mikuleckým.

Epizoda 5812. červenec 2022 34:35

F-35 jsou dobré řešení, ale ne teď, chybí obrana proti balistickým raketám

Česká republika si pořídí nové stíhačky, zřejmě jimi budou stroje Lockheed F-35A Lightning II. Bezpečnostní analytik Milan Mikulecký to považuju za správné, ale ne nyní, protože armáda má řadu větších problémů, především je jím absence jakékoli protiraketové obrany.

Epizoda 5712. červenec 2022 30:30

Bartoš: Gazdík nám lhal

Podle ministra pro místní rozvoj a předsedy Pirátů Ivana Bartoše je důležité, aby se STAN „odpáral“ kolem lidi z kauzy Dozimetr. Otevřeně mluví o zklamání z exministra Petra Gazdíka (STAN), nevidí ale důvod pro odchod Víta Rakušana z čela resortu vnitra. Vicepremiér byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 561. červenec 2022 39:17

Balaš: Jako první musím řešit nedostatek míst na středních školách

Před novým ministrem školství Vladimírem Balašem leží řada výzev. Během prázdnin se musí popasovat s nedostatečnými kapacitami středních škol, ale také desítkami tisíc ukrajinských dětí, které mají do tuzemských škol také nastoupit. V podcastu PoliTalk také mluvil o tom, co ho k vládnímu angažmá přesvědčilo a čemu dalšímu se chce ve funkci věnovat.

Epizoda 5515. červen 2022 38:16

Bek: Budeme mít úsporné předsednictví, ale jsme připraveni ho zvládnout se ctí

Rozpočet na české předsednictví v Radě EU je podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (za STAN) úsporný, i vzhledem k problémům s rostoucími cenami energií a válce na Ukrajině by jeho navyšování nebylo správné. I přesto Bek věří, že Česko je připraveno a úlohu zvládne se ctí.

Epizoda 549. červen 2022 22:28

Ukrajinský velvyslanec: Budeme bojovat, dokud okupanty nevyženeme. Ať už s pomocí Západu nebo bez ní

Ukrajinský velvyslanec v Praze Jehven Perebyjnis v rozhovoru pro Novinky uvedl, že Rusko by mělo být za agresi potrestáno a zaplatit reparace. Odmítl jakýkoli kompromis v podobě handlu mír za území. „Naším cílem je osvobození ukrajinského území. A budeme dělat všechno, abychom vyhnali okupanty z našeho území," říká.