Kultura Plus
2. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Světově proslulé tužky se mohou stát výstavním exponátem

Uslyšíte o cestě ministra kultury Martina Baxy do Lvova a o další pomoci ukrajinské kultuře. A režisér Jakub Krofta popíše své zpracování Macbetha pro Letní shakespearovské slavnosti. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

26:03

Kultura Plus

Vydává: Český rozhlas

Přehled kulturních událostí týdne. Reportáže z premiér, rozhovory s autory. Ale i reflexe z akcí, o kterých byla v daném týdnu řeč.  

Web

Před třemi dny 25:40

Národní muzeum Praha chystá výstavu pokladů čínských císařů ze sbírek Národního palácového muzea na Tchaj-wanu

Dohodu o spolupráci podepsal ředitel Muzea Michal Lukeš v Tchaj-peji tento týden. I o tom bude řeč v novém vydání kulturního magazínu Kultura PLUS. Jeho autorka Michaela Vetešková ale do jeho obsahu zařadila reportáž k novince Cirku La Putyka Boom vol. 2 a komedii Buko, kterou natočila Alice Nellis.

Před týdnem 25:46

Magazín o kultuře a kulturním dění

Tento týden se otevřela nová galerie PLATO v Ostravě, Státní opera Praha nasadila novinku Ples v hotelu Savoy a Národní galerie vystavuje autoportréty slavných umělců, kterak kouří dýmku. Nejen na to vás pozve Michaela Vetešková.

Před 2 týdny 26:07

Kulturní magazín dnes přinese aktuality ze světa filmu, literatury i galerií

Pozve například na premiéru filmu Slovo, na výstavu českého skla do Valašského Meziříčí a představí knižní novinky Velkého knižního čtvrtku. Zavzpomíná ale také na zesnulou britskou královnu Alžbětu II. a stopu, kterou zanechala v umění nejenom ve Spojeném království. Pořadem provází Michaela Vetešková.

Před 3 týdny 25:55

Kulturní magazín dnes nabídne například premiéru filmu Jan Žižka režiséra Petra Jákla, rozhovor s režisérem Michalem Blaškem k jeho novému koprodukčnímu filmu Oběť nebo pozvánku na audiowalk na pražské Hlavní nádraží

Nabídne i krátký rozhovor s ministrem kultury Martinem Baxou o čtenářské gramotnosti dětí. Magazín připravila a moderuje Michaela Vetešková.

3. září 2022 25:01

Magazín o kultuře dnes nabídne přehled několika premiér, které divadla chystají v letošní sezóně

Na scéně pražského Divadla Komedie bude v novém týdnu světová premiéra inscenace "Tak tiše až", stejně tak Meet Faktory zase chystá novinku režisérky Natálie Deákové "Dech" a netradiční pojetí slibuje i inscenace A Studia Rubín "Tumor Polyamor". Zavítáme ale i na scénu Východočeského divadla Pardubice. Pořad připravila Michaela Vetešková.

27. srpen 2022 26:00

Arvéd dostal přezdívku "malostranský ďábel" - kdo to byl a proč se mu tak říkalo, o tom vypráví nový český film Vojtěcha Maška, který představí týdeník Kultura Plus

Zavede vás ale také do Lošan, kde se otevřel památník třetího odboje a prozradí, kde najdete nejdelší skleněný žebřík na světě. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

20. srpen 2022 25:46

Jaká světla nechat svítit a na kolik stupňů prostory vytápět - to v současné době řeší i kulturní instituce

V týdeníku Kultura Plus se dozvíte, jak si divadla, knihovny, nebo výstavní sítě v době krize poradí. Pohled do šesti stylizovaných bytů šesti postav nabízí návštěvníkům projekt Kolemjdoucí a dozvíte se, jaké je odhalovat příběhy fiktivních obyvatel. A uslyšíte rozhovor s mezinárodně uznávanou umělkyní Eliškou Podzimkovou a tip k návštěvě výstavy fotografií Tarase Kuščinského v Českém Krumlově. Připravila a slovem provází Michaela Vetešková.

13. srpen 2022 25:59

Jak vznikají sklenění plameňáci pro libereckou ZOO - to prozradí to týdeník Kultura Plus

V něm bude řeč také o festivalu nového cirkusu Letní Letná, nebo o opravě Karlova mostu. A pozve vás také na výstavu o restaurování novodobých tisků v pražské Národní knihovně. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

30. červenec 2022 25:17

Magazín o kultuře a kulturním dění

Tentokrát vás spolu s odbornicí na rudolfínské sbírky Eliškou Fučíkovou pozveme na výstavu Mistrovská díla ze sbírek Pražského hradu, která je k vidění v Císařské konírně. Představíme dokument Erupce lásky nebo nabídneme rozhovor s Amber Galloway Gallegovou, která tlumočí hudební vystoupení pro neslyšící. Pořad připravila Michaela Vetešková.

23. červenec 2022 25:13

Unikátní mistrovská díla ze sbírek Pražského hradu jsou k vidění v Císařské konírně a popíše je týdeník Kultura Plus

Nabídne vám ale také rozhovory s dvěma spisovateli a představí archivní dokumenty o operaci Anthropoid, které do Prahy dorazily z Velké Británie. Připravila Michaela Vetešková.